Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > vliv ADSL2+ na kvalitu signálu (rychlost)

vliv ADSL2+ na kvalitu signálu (rychlost)

AirForce1 (3.8.2012 22:01:34)

Dobrý den, zajímalo by mně jak je to s zlepšením (zhoršením) signálu mezi G.MDT a ADSL2+ (momentálně mám G.MDT). Chtěl bych z mojí ADSL připojky dostat co nejvíc tak jestli by mělo nějaký význam nasazení této technologie tj. jestli by se zlepšila šířka pásma natolik, že bych mohl požádat o zrychlení bez výpadků spojení. Parametry linky jsou: Line Attenuation (down)42.3 dB (up)21.5 dB Noise Margin (down)13.8 dB (up)21.0 dB Jsem cca 4 km od ústředny a momentální rychlost mám 4096kbps download a 512kbps upload. Modem mám Netgear DGN1000B. PS vím že parametry nevypadají nic moc ale při nějakém testu stability jsem tu chvíli měl i 5mbps a fungovalo to (těžko říct ale jak stabilně protože to bylo jen chvíli cca půl dne)

ch4ser (4.8.2012 14:09:00)

Vyzkoušej, přepni si to manuálně sám. Já pokud jedu na G.DMT tak mám v diagnostice linky stejné parametry jako při ADSL2+.

AirForce1 (9.8.2012 17:44:55)

Zkusil bych, ale problém je v tom, že omezení je na straně poskytovatele. Takže víc jak G.DMT nefunguje, protože poskytovatel se neuráčil vyměnit kartu na DSLAMu. Vyděl jsem pár grafů, že by ADSL2+ mělo být o trochu lepší proto jsem se ptal, protože sám to nemůžu zkusit.

Cage (10.9.2012 01:02:30)

Vzhladom na vzdialenost je to takmer max co z toho vytlacis. Mozno tych 5,5mbps maximalne.