Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pokud nemáte Facebook, jste divní

Pokud nemáte Facebook, jste divní

Anonym (14.9.2012 00:00:00)

Zdá se to skoro nepředstavitelné, koneckonců počet účastníků této sítě se blíží jedné miliardě. Takže brbláme, prskáme, nadáváme, ale otevření stránek Facebooku má pro nás stále magickou přitažlivost.

ustecak39@seznam.cz (14.9.2012 15:26:07)

Co na to napsat.. Asi jsem ten psychopat, ale prostě nemůžu pochopit, proč bych se měl s někým dělit o to co dělám a pod. Myslím tím s někým koho neznám. Přesně jak se píše v článku, pokud si s někým budu chtít popovídat a pobavit se, tak se s dotýčným(a) sejdu. Sám si myslím, že FB je prostě nafouknutá bublina, která splaskne do normálu. Spíš se nám někdo ten FB snaží vnutit za každou cenu. Z čeho jsem byl opravdu mimo, tak to bylo to, když jsem si šel koupit nový mobilní telefon. Jelikož mi odešla baterie na mé Nokii E75 (za ty roky měla sakra nárok), tak jsem šel telefon "upgradovat". A jelikož E75 se řadí mezi manažerské telefony a já s ním byl navýsost spokojený, tak jsem chtěl podobný. A zde jsem se nestačil divit... Může mi někdo vysvětlit proč telefon, který výrobce udává jako manažerský, pracovní a pod. má na hlavní obrazovce FB ??? Už vidím, jak manažera, který opravdu mobilní telefon využívá k práci (včetně mne a to manažer v pravém slova smyslu nejsem) zajímá nějaký FB. Došlo to tak daleko, že jsem si vybral telefon, který aplikaci FB prostě neměl vůbec nahranou (zkuste typnout o jakou značku se jedná). Z mého okolí prostě vím, že FB tak jak ho podávají v médiích je prostě nesmysl, kterým propadnou akorát mladí, kteří z toho prostě vyrostou. Sám mám 17-ti letého syna, který na FB ještě před rokem trávil spoustu času. Dnes, když jsem se s ním o tom před chvílkou bavil po přečtení Vašeho článku mi s úsměvem řekl, že Fb je o h...ě. A že na něj chodí tak nějak ze zvyku max. jednou týdně. A co jsem tím chtěl vlastně říct? No jen to, že ten kdo nemá FB (a že těch lidí je mraky) nejsou divní, ale jen prostě vyznávají jiné hodnoty, než sedět před obrazovkou a psát si s někým o ničem. Hezký den

alibaba (14.9.2012 16:15:52)

Absolutně souhlasím. Jsem až militantní odpůrce FB. FB by měl mít své číslo diagnózy ve skupině duševních chorob.

eisenacher (14.9.2012 20:05:42)

Nechápu jak někdo může mít na FB. např. 300 přátel?! Já je napočítám na prstech jedné ruky, myslím skutečné přátele. K čemu jsou mi přátelé kteří mě mimo FB ani nepozdraví...

sx (14.9.2012 23:36:58)

s jednou jsem chtel komunikovat pres fb, a ta mela pres dva tisice pratel, a to jen kvuli hram, proste pro zenske a dalsi slabe jedince pro ktere ale soc. site prinasi hodne vyhod od hledani sponsoru, zahnani nudy az po pomluvy, je to proste zavislost neco jako i v dnesnim svete mnoho modernich navyku, ale stejne svet jde dal, at uz se objevi dalsi a dalsi vynalez, preci jen z neceho lide zit musi, ale samozrejme ten volny prostor kdy kdysi predci travili vecer seslic a spivajic a tancic, tak jde na ukor neceho jineho. muzu rict priklad z jednoho kraje, kde teprv pred par lety se zacal rozsirovat net a i do dnes jen diky edge,a ve vesnici s par tisici, kdy jeste pred deseti lety bylo vecer a o vikendech plno ven mladeze, tak dnes, bracha ktery se do te oblasti vratil, rika ze uz nikdo nechodi ven ani na diskoteky, moje vysvetleni je jedine... fb jsem pred par lety udelal, kvuli medialnim humboku, pak jsem zacal pouzivat kvuli zjistovani jestli jde fb pouzit nejak rozumne treba kvuli vytvarenim spolecnosti skupinek lidi a zmene spolecnosti jako takove, ale bohuzel uspejete tam jen pokud jste zenska a resite jestli jsou sexy boxerky ci slipy, kravataci ci svalousi atd... ci mate nemate radi kdyz vam nekdo chybi... pak jsem zkusil pridat par znamych a blizkych ale vic nez 15, jsem nenasbiral. a jelikoz diky souscasnemu rozsireni pluginu fb diskuzi do zpravodajskych servru, jsem mohl aspon vyjardrovat k ruznym udalostem ve svete a teto zemi, tak jak vite jak to dnes je, tak radsi jsem si usetril nervy, a diky malemu socialnimu prinosu pro mne, a zbytecnemu tam lezeni, jestli mi neco ci nekdo, tak radsi zrusil a nic mne z toho neboli. takze radsi budu kvetinou na malem kousku prazdne zemi nez plevelem v tom bahne http://www.inquisitr.com/wp-content/2011/08/facebook-male-experience-vs-female.jpg

anonym (15.9.2012 19:44:18)

HM Fb taky nemám a ani nechcí ! nemám dovud číst , že někdo rano k snidaní mně amoletu a někdo prd ! a zaroven najk nesdílím ptřeby tupého stáda doslo a dopísmene vyblít uplně všecko co dělám kdy kde jak a proč !! dale proč se dívíte proč je fb tak prosazovaný ? je to zcela jednoduché , za prvé pokud os sobě ovečky na Fb vyblejou uplně všecko tak je to ráj pro reklamní agentury a cilenou raklamu ! dale pak ne méně zajimavé je to FBI CIA NSA BIS a podobně firmy placené státem , jelikož pokuse neco snadno chcete o někom dozvědět je nejednodužší zajít na FB jelikož tam dotýčná osoba vyblila uplně všecko na sebe ! :) a nešlo by se mnoho jiných duvodu proč se poslední dobou tlačí na pilu ( a řáká se kdo ne FB je psychopat nebo že je divný ) je to psychický na tlak ne slabší jedince kteří ještě nemají Fb aby si jej co nejrychleji pořídíly a vyblily tam na sebe všecko ! A proto ja Fb nikdy mít nebudu ani kdyby to byla povinost ze zakona !!!!!!!!!!

Parsifal (16.9.2012 09:15:19)

Tedy nezlobte se na mě, ale pokud by někdo hledal důkaz, že kdo nemá facebook, je psychopat, ve vašem komentáři by jej našel. Tolik paranoidních řečí na jednom místě! Zrovna vy zajímáte celý svět, všechny tajné služby si o vás vedou složku :D Jistě, facebook je používán pro reklamu, ale reklama je beztak všude a chytrý člověk, chce-li se pohybovat na internetu, používá program pro její blokování, a ano, kdyby o vás chtěl někdo něco zjistit, podívá se na facebook, ale tady je na místě uvědomit si, že facebook neví více, než mu sami řeknete. Pokud všichni, kdo facebook nemají, vykřikují podobně paranoidní nesmysly, tak se nedivím tomu hodnocení, že jsou divní a psychopati.

anonym (17.9.2012 00:52:26)

Hm važě :) ta si konečně sundejte ty ružové brýle ovečko :)svět není hodný a laskavý jak vám říkala maminka :) svět je o penězích a moci ! a momentální nejlép placenou světovou "komoditou" jsou informace jakoho koliv druhu ! jen tak na okraj stačí po googlit , a najde te spousty informací ohledně sledovaní ovčanu a vlstně všeho ! jen tak na okraj ledovce , u nás v čr a jinde ve světě je zcela normální že mobilní operátoři musí uchovávat informace o všech hovorech a datech a sms a podobně ! po dobu 5 let , třeba u sms je to od koho šla kam šla datum čas místo odeslaní místo přijetí ! to samé je u dat a hovoru ! dale pak pokud pužijete v telefoním hovoru ne sms "kličové slova " třeba terorista - nebo bomba -nebo utok " tak se automaticky hovor začne ukládat celý po tom jde na vyhodnocení rizika ! a pokud je váš hovor vyhodnocen jako riziko tak máte spolehlivě mobil napichnutý nonstop ! dikud nevytáhnete baterku . jsou spousty informací ne google ono stačí chtít je najít ! a ne jen vykládat že nic takového jako špiclovaní ovčanu není atd ! takové kecy muže říkat jenom dítě nebo člověk co žije mimo realitu!

Jan (17.9.2012 07:50:52)

Az na ta klicova slova, to funguje pokud vim v USA, tady je na nahravani zatim potreba souhlas nejakeho trouby s frckama, kterej ho sice povoli vzdycky, ale musi pro to aspon kejvnout hlavou ;-) Povinna doba uchovavani informaci o je u nas pokud vim 3 mesice co se mobilu tyce, t-mobile ( a mozna i dalsi) to uchovava dele, protoze ty informace prodava :-) U internetu to nastesti zatim neproslo.

anonym (19.9.2012 07:03:41)

važně souhlas :) jeden malý problém vy jako obyč člověk se os sledovaní vubec nedovíte !!! a jak tedy se máte branit neopravněnému odposlechu ? asi nijak když o něm nevíte :) další aji když máte dukazy a doložíte že jsem neopravněně odposloucháván tak je vám to na prd jelikož vás každá organizace (nebo li orgán ) odkaže na soud ! a vím jak rychle fungují naše soudy :) to dřívé než by v takové věci rozhodly tak na severním polu porostou hrušky :) prosím sežen te si smouvu najkého operátora ze státem tedy z uřadem ČTU , pak pochopíte o čem mluvím , dale pak operatoři nejsou jediní kdo " tzv poslouchá " ono si stačí spočítat kolik statních oraganu je tedy v čr z prostředky na jakýkoliv odposlech ! a ne všíchni musí žádat o povolení soud ! ( PČR BIS a pár dalších ) plus k tomu máme soukromé "zdroje odposlechu " a další svinstvo :(

anonym (19.9.2012 07:03:53)

važně souhlas :) jeden malý problém vy jako obyč člověk se os sledovaní vubec nedovíte !!! a jak tedy se máte branit neopravněnému odposlechu ? asi nijak když o něm nevíte :) další aji když máte dukazy a doložíte že jsem neopravněně odposloucháván tak je vám to na prd jelikož vás každá organizace (nebo li orgán ) odkaže na soud ! a vím jak rychle fungují naše soudy :) to dřívé než by v takové věci rozhodly tak na severním polu porostou hrušky :) prosím sežen te si smouvu najkého operátora ze státem tedy z uřadem ČTU , pak pochopíte o čem mluvím , dale pak operatoři nejsou jediní kdo " tzv poslouchá " ono si stačí spočítat kolik statních oraganu je tedy v čr z prostředky na jakýkoliv odposlech ! a ne všíchni musí žádat o povolení soud ! ( PČR BIS a pár dalších ) plus k tomu máme soukromé "zdroje odposlechu " a další svinstvo :(

Jirka (25.9.2012 21:19:18)

kde na ty bláboly chodíš? PČR, BIS, .. odjakživa (v současné historii) musí žádat soudce o povolení odposlechu

Jirka (25.9.2012 21:17:03)

momentálně je uschovávat nesmí a pokud je potřebují pro sestavení spojení, po ukončení hovoru je musí okamžitě odstranit, zločinci musí tupouna PTDr. Bendu blahořečit 3x denně. více v telekomunikačním zákoně *) PTDr. = Plzeňský Turbo Doktor

marek (15.9.2012 09:22:08)

plně stím souhlasím co je komu do mého soukromí

Alibaba (18.9.2012 16:45:51)

FB je nemoc která by měla mít svojí vlastní diagnozu , páni doktoři co vy na to?

abcdefg (15.9.2012 01:07:21)

To jsou holt vecne diskuze. Ja FB ucet mam a prakticky na nej nechodim (prumerne =1x za mesic cca 2 minuty). Presto ho uznavam jako jednoduchy zpusob, jak nekoho kontaktovat, dohodnout nejakou seslost apod. Predstava, ze bych updatovanim statusu, sibranim rajcat na farme nebo prhlizenim fotek deti znamych travil hodiny, mi taky prijde smesna. Ale jaksi nevidim spojitost mezi temito vecmi a kompletnim rusenim FB uctu, jako kdyby nebylo nic mezi. Timto mirim i na dalsi prispevatele v diskuzi: prijde mi, ze vy ritiri svetla a dobra brojici proti FB tak nejak nechapete, ze mit FB ucet != travit u nej hodiny. Pokud budete chtit, nebude FB nic vic nez jen dalsi komunikacni kanal. Nebo treba jen "ziva" databaze kontaktu. Nemusite na nej davat svoje fotky, ani zadne informace o sobe. To, ze u nej netravite hodiny neznamena, ze je o h....e. Na zaver trochu provokativne: podle me lide, co nemaji FB z presvedceni, nevyznavaji nejake jine nebo vyssi hodnoty. Spise bych za tim videl obycejnou prvoplanovou touhu odlisovat se, ci napr. introvertni povahu. Ani ty obvykle predstavy, jak tam kazdy travi hodiny plkanim o nicem, nejsou prilis realisticke. Znam par lidi, kteri socialnimi sitemi ziji a diky sve aktivite jsou opravdu "videt", ale jinak velka vetsina (co pozoruji ja) ma FB hlavne jako komunikacni nastroj a obcas nahraje nejakou tu fotku.

Jirka (25.9.2012 21:10:52)

fakjůbok je otřesna úchylárna, omylem jsem si účet vytvořil, dnes už je zrušen, občas na FB vlezu pod falešným pracovním účtem, abych zjistil něco o zájmových objektech, mám to snadné, kopa úchylů o sobě zveřejnuje úplně vše.

peters (3.12.2012 18:00:43)

I like to be a bit strange...