Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internetem se šíří nebezpečný červ Cryptolocker

Internetem se šíří nebezpečný červ Cryptolocker

Anonym (28.10.2013 00:00:00)

Celosvětovou sítí se začal šířit jeden z nejnebezpečnějších zákeřných kódů za poslední desetiletí. Cryptolocker po infikování Windows šifruje soubory v počítači i lokální síti, čímž uživatelé ztrácejí přístup ke svým datům. Útočníci chtějí po oběti 100 nebo častěji 300 euro, resp. dolarů, jinak budou data navždy ztracena -- Cryptolocker totiž odpočítává čas, než dojde ke smazání soukromého klíče.

anonym (28.10.2013 23:53:15)

Hm pěkný, někdo zase potřebuje vydělat :)

Anton (29.10.2013 16:38:09)

To ano, jen mi není jasná jedna věc - když chce někdo zaplatit, musí uvést, kam to chce zaplatit. Pro Policii, FBI a podobné složky je neproveditelné odhalit majitele těch konkrétních bankovních účtu (účtů)?

radek (30.10.2013 07:50:52)

Copak nevíš, ze i v dnešní době existují anonymní účty? :)

Jan (5.11.2013 12:05:22)

A muzes se podelit, ktery ucet je anonymni? (Teda kdyz nebudu pocitat bitcoiny) Ja znam pojem anonymni ucet leda v souvislosti se spojenim falesne doklady a to jeste vyzaduje nalepeni knirku, paruku, napichani rtu botoxem a napatlani obliceje cernym kremem na boty pred vstupem do bankovni instituce, nebo nejlepe jeste pred ceduli mesta, protoze ve volne krajine zatim kamery nejsou :-)

anonym (2.11.2013 14:02:09)

Důležité je Otevírat Prohlížeč v Sanboxie. V opačném případě, když Prohlížeč takovouto Svini Načte, Detekuje, Upozorní Nás a Následně Zablokuje Stránku - Už Je Pozdě - Máme ji Tam Během Vteřiny !!! Mám to Mnohokrát Odzkoušeno - Potom Je Nutné Ihned nechat Operační Systém Zkontrolovat Antivirovým Programem Po RESTARTU !!! Bez Restartu to Nestačí, při aktivním Windovs se umí Vir vyhýbat kontrole !!! Škodlivý Kod se Rychle Klonuje - rozmnožuje a pak je to na přeinstalaci a možnou ztrátu Dat...........Pokud se něco takové stane v SANBOXIE, je to v Klidu, takováto Svině nedokáže opustit chráněné pásmo, prohlížeč mě upozorní, no a potom stačí Obsah Sanboxie Smazat - STANDARTNĚ před Každým Vypnutím PC, máme tím jistotu, že případné Viry jsou tím zlikvidované........Pravidelná kontrola Antivirem Nikdy neodhalila škodnou !!!

john (6.11.2013 08:50:56)

PDF snad otvírá PDF prohlížeč a pokud prohlížeč nepozná strukturu PDF tak nahlásí že je vadný. Samotný PDF prohlížeč přece nic neinstaluje.

Pentium (7.11.2013 07:22:49)

No chytre... hlavne ty sitove slozky... Jeste by me zajimalo jak by na to reagovala stinova kopiie svazku .. Obnovilo by to sdilene ci mistni soubory ?

pcmanik (11.11.2013 08:45:02)

Mám rozdělený HDD, virus mi na D:/ zašifroval fotky i dokumenty. Nod 32 na to vůbec nereagoval, žádnou výzvu na zaplacení jsem nedostal.(zjistil jsem to až po týdnu). Stejně bych nezaplatil. Je to v "háji". :-(

pamětník (8.11.2013 20:49:01)

Hahaha, OneHalf se dočkal reinkarnace:-)))