Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 9: nač ten spěch?

Windows 9: nač ten spěch?

Anonym (29.8.2014 00:00:00)

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační systém Windows 9.

Zdenek (29.8.2014 23:39:52)

Divný je, že když Microsoftu konečně nějaký OS šlape a je oblíbený, že začnou jeho uživatele záměrně dusit a házet jim klacky pod nohy. Jak XP, tak teď sedmičky. Místo aby byli rádi, že prodávají a je o tom zájem.

Toman (30.8.2014 16:34:39)

Přesně tak. Strategii Microsoftu absolutně nechápu. Furt jen lidi do něčeho nutěj. Osmičky, novej Skype, co odkoupili Nokii, tak ničej jednu jejich Symbianovou službu za druhou... fakt mě štvou víc a víc. Mam XP a kašlu jim na ty věčný inovace.

Mára (3.11.2014 21:46:30)

Moje řeč :-)

supp (28.10.2014 07:00:06)

Kdyby neskoncila podpora XP, tak by je vsichni jeste meli a nikdo si nekoupil dalsi/nove windows a Microsoft by za ne nedostaval tucny balik. Kdyby se za windows platilo mesicne pak by fungujici windows drzeli klidne do nekonecna :)

Petr K. (31.8.2014 11:54:52)

Na windows pracuju na různých počítačích už od verze 3.11. Chvíli nebe, chvíli dudy. Chápu, že každý den není posvícení, ale když člověk vidí, jak vývojáři v Redmondu absolutně kašlou na potenciální uživatele ve stylu "my to chceme takhle a vám nezbývá nic, než se tomu přizpůsobit...", rozhodl jsem se na věky věků přejít na Linux Ubuntu. Přátelské uživatelské prostředí, které si můžu přizpůsobit tak, aby mi co nejvíc vyhovovalo, rychlý start i běh. Na notebooku mi dokonce pod Linuxem fungují i prostředky, na které jsem ve Windows neměl nárok. A programy, které jsem používal ve Windows mi v Linuxu také fungují díky Windows emulaci. Nic mě to nestálo a jsem spokojený. Pokud by takto zauvažovalo aspoň 50% současných uživatelů Windows, Microsoft by hodně musel změnit strategii a vyjít svým opět potencionálním zákazníkům maximálně vstříc.

Pavel (2.9.2014 19:04:25)

Naprostý souhlas i s tou "historickou" nostalgií.. jo jo 3.11 - s nima to byl můj první komp 386 DX (desku mám ještě někde pod postelí). Ale k věci: Doma jsem přešel den ze dne na Linux. Nejdříve Fedora a nyní Ubuntu. Druhý jmenovaný je dle mě více sdílnější mým potřebám. A funguje na nich vše co potřebuji. V práci bohužel musím jet na WIN 7. Nejsou špatné, to neříkám, ale ty za*rané ribbony v aplikacích - toho kdo to vymyslel bych z fleku vystřelil ne na Mars, ale radši ještě dál, aby se sem už nemohl vrátit ani ve snu!!!

Petr K. (3.9.2014 13:19:08)

Já mám v práci taky Win Vista, ale tam se to dá přežít. Jediné, co mě u Linuxu malinko irituje, je přístup na cloudové úložiště Google Disk, jelikož ten nemá pro Linux synchronizační aplikaci a musím to řešit HTTP přístupem. Překvapuje mě to, protože Google si na bázi Linuxu vytvořil OS Android, tak by mohl udělat i aplikaci pro Linux. Ale třeba v budoucnu....

Martin (3.9.2014 23:32:51)

Nezkoušel jste aplikaci Grive, linuxového klienta pro Google Drive? Instaloval jsem ji pro OpenSUSE 12.2 a funguje celkem dobře.

Jan (4.9.2014 08:34:40)

Ony ty osmicky nejsou takovej prusvih, ryhcleji startujou, zerou mene pameti, celkem se s nima prijemne pracuje - ale jen kdyz se do nich nahraje classic shell :-) Bohuzel mam velkou ztratovost na torrentu, takze jsem se musel vratit zase na sedmicky. A i kdyz MS sedmicky ukonci, stale se daji kupovat windows 8 pro a downgradovat, ne? ;-)

hovno (16.10.2014 17:45:38)

hovno