Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Přenos tel. čísla pevné linky

Přenos tel. čísla pevné linky

jsavrda@centrum.cz (28.11.2014 11:18:13)

Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo nemá praktickou zkušenost s takovouto situací: Mám pevnou linku od O2 a na ní aktivovaný VDSL internet. Je možno tento internet přeměnit na "nahé" xDSL a telefonní číslo portovat k poskytovateli VoIP, a to bez výpadku internetové služby? Přímo v O2 se ptát nechci, protože moje zkušenost je taková, že naslibují hory-doly a pak si stejně udělají co chtějí...

Radek (29.11.2014 20:20:59)

Dobrý den, jednoduchá odpověď nelze,pevná linka a internet xDSL je aktivován na jednom páru kabelu.Takže by vám museli z rozvaděče přitáhnout druhý kabel a na jednom kabelu mýt internet od O2 a na druhém pevnou linku od VoIP,VŽDY je ale poskytovatelem O2 protože ústředny jsou jejich majetkem

jsavrda@centrum.cz (1.12.2014 10:57:30)

Tak to neberu jako odpověď. Jaký druhý kabel k VoIP? K VoIP operátorovi jsem přece připojen přes internet! Jen ten Internet potřebuju nějak dostat do baráku a zatím nemám lepší možnost než VDSL. Jde mi o to, že telefonní číslo pevné linky používám dlouhá léta jako spojení s klienty (pouze přijímám hovory, volám z mobilu) a rád bych si toto číslo zachoval tím, že ho převedu k VoIP operátorovi.

RP (3.1.2015 11:45:39)

číslo přenést samozřejmě lze, pokud nemáte s O2 žádný závazek, neměl by být problém, domluvíte si přechod služeb s novým operátorem, k T-Mobile a k Vodafonu se portuje běžně, u jiných nevím, bude však nutná instalace nové přípojky, ta bude už nahá xDSL, poštou zašlou VoIP zařízení, v den přeportování zapojíte modem do nové přípojky = levnější varianta, instalace technikem bývá placená nevím jak je to s přechodem stávající přípojky, tam hrozí delší výpadek, operátorům se do toho moc nechce, obchoďáci to automaticky řeší požadavkem nové přípojky mají z toho větší provizi