Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IOL a pevna IP -> DC

IOL a pevna IP -> DC

JMK (29.5.2004 12:45:59)

Chtel bych se zeptat jestli kdyz si objednam pevnou IP adresu pres IOL (ci jineho providera) jestli na DC++ budu moci se pripojit jako aktiv? Dekuji

Anonym (29.5.2004 13:37:41)

Jezis marja, jako aktiv se tam muzes pripojit i bez pevne IP adresy.

Prober (29.5.2004 15:17:31)

Budeš, ale pokaždé musíš zadat aktuální IP adresu do nastavení DC++. Pokud si ohlídáš tohle, neměl by být problém, pokud tvoje aktuální IP nebude zabanovaná, ale to se stává zřídka.

Anonym (29.5.2004 15:26:58)

Samozrejme ze nemusis zadavat zadnou adresu do nastaveni DC++! To se musi jen u pripojeni a NATem 1:1, a ten uz ADSL davno nema! Tudiz do DC nemusis psat v nastaveni vubec nic a presto budes mit aktiv mod i s dynamickou adresou.

Prober (30.5.2004 09:10:09)

Možná by ses divil. U dynamické se nastavuje právě pasiv, aktiv pouze s pevnou IP.

Anonym (30.5.2004 13:36:20)

Nerad bych rikal ze jsi lama, ale asi jo. U neverejne (za NATem ci firewallem) se nastavuje pasiv, u verejne aktiv. Dynamicka nebo staticka s tim nema vubec nic spolecneho, to je jen o tom jestli se ti meni nebo ne. V DC se ta adresa pise jen v pripade, ze tva skutecna IP adresa je z vnejsku necitelna (je za NATem), ale mas svou vlastni - tj. pripad NATu 1:1, coz byl pripad PRVNI verze ceskeho ADSL. NAT 1:1 vsak uz byl davno odstranen, adresa je plne verejna, tudiz do nastaveni DC se nepise nic a stejne to funguje, a je uplne lhostejne jestli se ti adresa meni nebo ne, protoze je z vnejsku normalne dostupna. Howgh.

Petr (31.5.2004 06:18:18)

Zdá se že mluvíš o něčem jiném. Nevím jak to jede u tebe, ale já mám plně veřejnou IP, ale bez jejího zadání v DC++ mi active mode nejede. Z vnějšku je dostupná moje veřejná IP, kdežto moje na počítači (10.0.0.2) dostupná není a ani být nemůže. S tím zda je ta vnější IP dynamická či ne to nemá nic společného.

Anonym (31.5.2004 13:20:48)

Protoze nemas plne verejnou adresu, nebo je tvuj pocitac soucasti nejake dalsi site ci dalsiho sdileni pripojeni. Kdyby nebyl, nebude tva adresa na pocitaci 10.0.0.2, nybrz prave takova jako je ta verejna. Pokud je jeden pocitac, jeden uzivatel, tak jeho adresa z vnejsku je X i na pocitaci je X. Pokud si z toho nekdo udela sit, tak samozrejme ty jednotlive pocitace pak maji sitove adresy a zadat se to do DC++ musi. Jinak to co popisujes, pokud mas pocitac jen jeden, je presne pripad NATu 1:1 (mozna nemas ADSL?), a ne plne verejne adresy. Plne verejna adresa znamena ze prave i ta na pocitaci je prave ta sama jaka se jevi zvnejsku. Spis bych ale rekl, ze budes mit vic pocitacu pripojeno na 1 ADSL.

Jolinar (29.5.2004 22:42:25)

Pevná adresa neni potřeba, stejně většinou pod kterou se připojíš tak ti zůstane. Já mam třeba u IOL stejnou IP adresu už od začátku připojení takže neni třeba. Jedině, že bys to měl uplně vyplý asi 24hodin nebo kolik to je...potom už můžeš dostat i jinou...ale to bys musel vypojit i modem nebo být 24hodin bez proudu, jinak je to vlastně připojený furt.

GeM (30.5.2004 11:24:32)

Já mám taky IOL s dynamickou IP a už mi to změnili asi 3x, z toho 2x dokonce za chodu, čili jsem neměl vyplej router a normálně se změnila IP a připojení jelo dál.