Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Alternativa k Internet Expres

Alternativa k Internet Expres

Vítek (4.6.2004 12:08:10)

Zvažte, zda si raději nepořídit ADSL u Contactelu. Limit 10 GB stojí 1130,5 Kč (ceny vč.DPH), což činí i s nejlevnějším paušálem Telecomu celkem 1469,4 Kč. Internet Expres vyjde po dvou měsících užívání (akce je v tomto směru pouze lákadlem) na 1367,3, což je o 102,1 Kč levnější než Contactel. Ovšem v ceně 1469,4 Kč je zahrnuto i volných 70 minut volání, které jsou součástí nejlevnější paušálu u Telecomu. Rychlost je u Contactelu velmi kvalitní, téměř jako u Telecomu a není tam žádná Policy (FUP), která by u Contactelu snižovala rychlost. Pokud by vám 10 GB nestačilo, můžete si na měsíc dopředu přikoupit balíčky 0,5;1;5 a 10 GB za ceny 45;75;350 a 450 Kč (bez DPH). Můžete si je přikoupit jen na měsíce, které budete chtít, a tak můžete ušetřit. Rychlost nebude snižována! Navíc má teď Contactel akci, že dostanete samoinstalační balíček za 1 Kč, pokud se upíšete na dva roky. Aktivace je u samoinstalačního balíčku poprvé zdarma! U Telecomu nikoli, tam platíte aktivaci 990 Kč + cena balíčku minimálně 2500 Kč bez DPH! Co vy na to?

Kuna (4.6.2004 12:49:52)

Kolik dostals provizi za reklamu?

(4.6.2004 14:49:18)

Proc myslite ze ten clovek dela reklamu ? Jen se snazi, aby nesli vsichni k IOL, k cemuz se schyluje... Ja sem toho sameho nazoru, pac to vse speje opet k jedinemu poskytovateli, cili monopolu. Jedina sance jak zaridit aby u vsech ISP bylo vse na nejvyssi urovni je nalakat k nim nejake dalsi uzivatele, aby se proredili ti s vyssimi naroky....

wojta (4.6.2004 23:05:49)

V konečném důsledku jdou stejně všichni k ČTc. Jen to teče navíc přes jiné firmy.

(4.6.2004 23:51:52)

Ano, ale jista cast te castky jde alespon nekomu jinemu nez nenazranemu molochu. Navic kdyby meli vsichni jen IOL tak se vracime k momopolu a o ADSL do 1500 bysme si mohli nechat zdat.

Smoker (4.6.2004 13:06:54)

No, opravdu dobrá reklama. Ale já už mám strach si něco pořizovat od alternativního operátora, tím myslím jakéhokoliv, mám adsl od gts a jede to katastrofálně. Co když si pořídí? A když zavolám na contactel, že mám problém s rychlostí, tak mi za chviličku zavolají zpátky a řeknou, že je to agregací? Už to nechci zažít, jdu k iol, ač nerad.

Vítek (4.6.2004 13:15:19)

Vážení. Já neměl v úmyslu dělat reklamu, ale je pravda, že Telecom nemám v lásce, a tak jsem navrhl alternativu, o které si myslím, že je ze všech operátorů k Telecomu nejblíž. Uvedl jsem konkrétní fakta, zatímco reklama bývá obecná a zavádějící. Co se týká rychlosti u Contactelu, tak se stačí podívat na článek na tomto serveru ze 4.6.2004, kde je u 512/128 průměrná rychlost 338, Telecom má 358, takže je Contactel na druhém místě (nepočítám "ostatní" operátory). Já mám i Contactel doma a rychlost je super a nemohu si stěžovat. Je to opravdu tím, že se každý bojí překročit limit, jinak musí hodně připlácet za dalších 10GB.

Smoker (4.6.2004 13:21:10)

No, s tou reklamou jsem to tak nemyslel. Akorát mám prostě strach jít k někomu jinému. Taky jsem zvažoval emea telecom, nabízejí rychlost 1024/256 za 950 Kč, ale opravdu se bojím, že mi to nepojede tak jako u gts. Limit u emea telecom je 6 gb a pokud ho zákazník překročí, tak platí 55 Kč za každý 1 gb, což je dost dobrý, ne?

Vítek (4.6.2004 13:37:39)

Já si myslím, že strach je zbytečný. Odejít můžeš vždycky. Neber si příklad jen z GTS, ti jsou opravdu nejhorší, protože nabízejí neomozené ADSL za nízkou cenu, a tak je síť přetížená a pomalá. Lepší je si vybrat operátora s limitem dat. Uvádíš společnost Emea, která na první pohled vypadá lákavě, ale za 950 Kč bez DPH můžeš mít u Contactelu 512/128, limit 10GB, což je možná lepší, než 1024/256 jen s 6GB, protože pro tuto rychlost je ten limit příliš nízký a taky není dobrý, že se připlácí za každý 1GB. Já v tom výhodu nevidím, protože ostatní se nebudou hlídat, budou přetěžovat síť a bude to pomalý.

Smoker (4.6.2004 14:36:58)

Asi jo, asi budeš mít pravdu s tím, že v budoucnu to může být pomalé, protože tam lidi začnou chodit. Ale je fakt, že si asi vezmu ten internet express, sice budu mít po stažení 1 gb pomalejší rychlost, ale nemusím se tak moc hlídat, kolik toho stáhnu. Ale nejde mi zas o velké stahování dat, takže teoreticky by mi těch 10 gb určitě stačilo, no, uvidím.

Vítek (4.6.2004 14:44:30)

Já myslím, že možnost stáhnout 10GB rychlostí kolem 300 je super. S Telecomem stáhneš stejnou rychlostí jen 4GB, pak tě omezí v rychlosti až na minimu a to už pak budeš mít co dělat, abys těch 10GB postahoval. A to nemluvím o nepohodlí při pomalém ADSL, když si zpočátku zvykneš na rychlost. Contactel je v tomhle super.

Anonym (14.6.2004 13:38:26)

Mám ADSL od IOLu, katastrofa, pomalý hlemýžď!!!!!!!!!!!!!! Nedoporučuji, u nich končím!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym (14.6.2004 17:25:03)

dej důkaz místo slipů ... :-)

joulinka (12.6.2004 09:09:54)

No teď to je určitě Nextra. Mají nový tarif Start za 599,- s limitem 3GB. K tomu můžeš přejít na Universal u Telecomu a máš v podstatě Expres bez omezení rychlosti po stažení 512MB, za nižší cenu a pevnou IP adresu v ceně ...

Anonym (12.6.2004 14:39:34)

Běžte do prdele s celým Telekomem.

B (13.6.2004 08:21:51)

Alternativa je ADSLink Start od Nextry za 599,- ... k tomu si můžeš nechat aktivovat tarif Universal nebo Universal Dialog u ČTc. Je to levnější, bez "omezeni" a není to od ČTc.

thomas (14.6.2004 12:16:22)

na to sem koukal i když mi ten tarif univerzal nepřipadá moc výhodnej, tak proč hledat alternativu k expresu

I (14.6.2004 13:34:13)

Až bude Contactel, nebo Nextra nabízet neomezený přenos dat (maximálně s omezenou POUŽITELNOU rychlostí), tak bude možno hovořit o alternativě. Momentálně je jedinou alternativou otřesná GTS s nepoužitelnou rychlostí i bez PUF (= nestáhnete poštu, většina html stránek skončí na time -out atd.) Pořídit si domůt si domů ADSL s limitem, je jako věnovat puberťákovi SIM kartu s paušálem = při vyúčtování se nebudete stačit divit. Limit považuji za nenažranost ISP a jako takovou ji nebudu podporovat.

Petr (14.6.2004 19:41:36)

No nechci nikoho odrazovat od contactelu, ale já ho mám (512/128, 3GB), a téměř vůbec s ním nejsem spokojenej. Rychlost dost často klesá na 10 kB/s, nebo pořád skáče nahoru a dolu. Ping je fakt hroznej mekdy až 13000 ms, obvykle tak 250 ms, i když někdy když bůh dá tak to klesne třeba i na 40 ms. Nehledě na to že mě 2 měsíce účtovaly 10 GB variantu:-). Doufám že se to zlepší jinak by mě to dost nasr...