Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > To jsem z toho dslama

To jsem z toho dslama

sco (4.6.2004 14:51:16)

Objednal jsem si u telecomu internet pres Adsl a po mesici jsem se dozvedel, ze jsem v nejakem poradniku, protoze neni volny DSLAM... Muze mi nekdo, prosim, objasnit vo co gou? Sqele je, ze jsem si nechal zridit tel. stanici jen kvuli netu, zadam-li cislo pro overeni, pisou, ze je mozno objednavat, ale stejne jsem utrel, jak dlouho budu davat 215Kc za mesic zbytecne?!... KU..A CO TO JE ZA BOR..L!!!

Zby (4.6.2004 15:01:55)

To je telecom...ten ověřovací soft ti jenom řekne že spadáš pod ústřednu kde je DSLAM instalován, ale ten má omezenou kapacitu...takže čekáš buď až udělají upgrade nebo někdo ADSL odhlásí. Ale minimálně by to mělo znamenat že jsi snad ve vhodné vzdálenosti od ústředny.

sco (4.6.2004 15:12:51)

... a jak zhruba dlouha doba me vyhledove ceka?

Zby (4.6.2004 15:16:20)

To nikdo neví...možná ani telecom sám. Když bude u vás na ústředně velký zájem je šance...což podle toho žes na pořadníku není možno určit...můžeš v něm být sám.

sco (4.6.2004 15:30:16)

Uz to chapu, zalozil jsem si sporeni s Telecomem - 215kc mesicne na ucet, kurna to jsem vuuul, jeste, ze jsem si dal do smlouvy o zrizeni stanice podminku adsl, pockam mesic a kdyz nebude adsl, koncim smlouvu a budu chtit penize zpatky (nebo bez penez, ale koncim kazdopadne)...

Anonym (4.6.2004 16:01:13)

Byt telecomem tak v zajmu udrzeni staleho platiciho zakaznika(at primo ci neprimo) bych vam prednostne vyhradil prvni volny port.

Anonym (4.6.2004 16:29:10)

A co tohle? pokud někdo má zájem o ADSL, není dosud v jeho dosahu, ale Český Telecom ví, že v dohledné době v jeho dosahu bude, pak mu nabídne přechodné řešení: do doby, než bude v jeho lokalitě dostupné ADSL (ale nejdéle do 30. září 2004), si takovýto zákazník může od Českého Telecomu pořídit 24hodinový paušál na dial-upu, za 870 korun bez DPH, resp. 1035,30 Kč včetně DPH na měsíc. Vice Lupa.cz

sco (4.6.2004 18:09:40)

Jenze ja v dosahu jsem, mensi problem, a jeste navic jedu pres eurotel, coz me vyjde levneji nez ten dial-pausal, ktery stejne nemuzu mit. Je to stejne zajimava politika, kurna, kdyz jsem si chtel zridit stanici, chtel jsem vedet, jestli budu v dosahu adsl, rekli, ze si ji musim prvni zridit a podle cisla se to pozna, coz je jako kupovat zajice v pytli, tak jsem si dal podminku s adsl do smlouvy, az mi to zridili, stastny jak blecha jsem zjistil, ze muzu objednavat... mesic se nedelo nic, az kdyz jsem zavolal, rekli mi o tom dslamu, ze jsem v poradi, tak si ted platim poradnik, co prijde dal??? A ted mi reknete, jak je tohle vubec mozne, asi jsem hooodne naivni. Myslim, ze by telecom mel byt seriozni a prestat mi uctovat neco co nepouzivam, jenze on vlastne seriozni neni, takze budu cekat, az prijde kouzelnik....

Smoker (4.6.2004 19:57:31)

Muzu se zeptat, v jake lokalite to je?

sco (4.6.2004 22:55:37)

praha - branik

Ota (6.6.2004 23:58:27)

Jsem taky z Branika a chtel bych taky pripojit.. Napis mi na email. Diky. Ota

Dement (5.6.2004 09:24:10)

Hm, teď už možná mnozí mladí pochopí, jak se za socíku čekalo na Škody 105 :o)) . A na Žigulíky se čekalo, jako kdybys chtěl ADSL ve Zlámané Lhotě :o) A to ještě netušíš, že když chytneš vira, který se bude chtít množit, tak tě Telecom odpojí. Vůbec za to nemůžeš, že Wokna jsou děravý a AV sw včas nereaguje a jsi odpojen. A teď si to aktualizuj a dávaj do pořádku, bez Internetu. Logika houpacího koně! Ať žije monopol Telecom! S Telecomem na věčné časy a nikdy jinak!

sco (5.6.2004 12:26:40)

Asi vezmu pytel a pujdu do prazskeho centra chytat signal do pytle, aby jsme ho meli i v braniku, treba ulovim i nejakou tu dslamu. Vitejte v ceskem kocourkove :)

Anonym (5.6.2004 19:09:46)

hehe DSlama to je dobrý. Hehe

Petr D (4.6.2004 19:39:55)

Ústředny se neustále doplňují. Dle statistik se tyto případy řeší do 2 měsíců.

Anonym (4.6.2004 15:17:26)

Půl roku až rok trvá než telecomu dojde že by měl rozšířit počet portů. Nebo počkat až některý nespokojený uživatel odhlasí službu což je taky celkem možné:-)))

Lukyn (4.6.2004 17:22:16)

K té vzdálenosti od ústředny.........mě ověření taky proběhlo kladně.Službu jsem objednal,ale když se po třech týdnech nic nedělo,tak jsem se na Telecom ozval a ti mi řekli,že ADSL u mě zřídit nejde,protože jsem daleko od ústředny.Tak jsem si ADSL natáhl od známého,který bydlí blíž od ústředny vzduchem.

Zajda (4.6.2004 15:15:20)

To je protějšek k adsl modemu.Je to modem na druhé straně se kterým se váš modem spojuje. Tyto modemy jsou umístěny na ústředně a označují se jako DSLAM. A DSLAMy mají omezený počet portů.Co port, to jeden uživatel. Telecom si holt neodhadl zájem. Tento problém je zejména ve větších městech.

Anonym (4.6.2004 22:46:17)

DSLAM neni modem, ale zarizeni, ktere sdruzuje vice signalu pripojek ADSL do jednoho bodu, ktery ye posleze pripojen do ATM site. Ye to spise jakysi inteligentni prepinac ci sdruzovac signalu. (BTW: Digital subscriber line acces MULTIPLEXER.)

Zajda (7.6.2004 09:19:19)

Ne vzdy do site ATM:) Z malych DSLAMu leze Ethernet.Myslite ze laikovi v oboru rekne neco pojem multiplexer? Modulatory/ demodulatory jednotlive interfacy kazdopadne jsou, cili pojem modem je na miste. Lepsi pripodobneni je k modemovemu poli.Vice techto interfacu se spojuje fyzicky do jednoho komunikacniho kanalu. Ja se tady snazim o polopaticky vyklad ne o odbornou diskuzi;)

Ota (6.6.2004 23:54:52)

Dozvi se clovek, kolik je na DSLAMu lidi? Kdyz ADSL koupim a bude tam XXX "sosacu" tak mozna bude agregace 1:50 a budu na tom hur nez na komutovane lince :-(((. Diky za radu. Ota

B (7.6.2004 07:52:44)

Nedozvíš ... ale vzhledem k tomu, že je dle RAO možno klesnout s rychlostí až pod agregační poměr, pak je ti to stejně jedno a dneska je stejně všude už plno :-))