Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak spravne nastavit Zyxel Prestyge 650r-e3, aby fungoval?

Jak spravne nastavit Zyxel Prestyge 650r-e3, aby fungoval?

Lada (8.6.2004 23:18:04)

Dnes mi dosel ADSl router Zyxel Prestyge 650r-e3 a podle dodavaneho navodu jsem to pesne nastavil, ale pri diagnostickym testu mi projde akorat prvni dva radky jsou pass a ostatni 3 radky mam fail a zaboha se nemuzu pripojit k internetu, kdyz pripojim ASUS router tak vse fuguje, ale s tim Zyxelem mam problem. Vse nastavuji podle dodavaneho navodu ale nepripojim se. Muze mi nekdo poradit jak to rozchodit

Zajda (9.6.2004 08:15:19)

4.Internet Access Setup- ISP's Name= MujSkvelyISP Encapsulation= PPPoA Multiplexing= VC-based VPI #= 8 VCI #= 48 ATM QoS Type= UBR Peak Cell Rate (PCR)= 0 Sustain Cell Rate (SCR)= 0 Maximum Burst Size (MBS)= 0 My Login= vaseuzivatelskejmeno My Password= vaseheslo Idle Timeout (sec)= 0 IP Address Assignment= Static nebo Dynamic IP Address= vaseipadresa pokud nemate Dynamic Network Address Translation= SUA Only Address Mapping Set= N/A Diagnostiky si nevsimejte. Vzhledem ke specifickym nastavenim na strane CTc jsou posledni tri fail normalni. Pokud je vse ok v System maintenance-System status se na prvni radce u PPPoA ukaze UP Pokud se neustale nemuzete pripojit pastnete sem vypis z logu routeru System maintenance-Log and trace-View error log

Anonym (9.6.2004 09:38:26)

Uz je to dobre. Ted mi provider poslal novej firmware, abych ho tam nahral a uz to chodi.

majo (9.6.2004 10:06:59)

S 650r-e3 je to fakt problem. Uz som instaloval okolo 6 kusov a vzdy som musel nahrat novy firmware. Inak som sa nevedel nikam pripojit. So starym firmware som mal vsetko nakonfigurovane spravne, no nefungovalo spojenie. Uploadol som novy, nastavenia ostali tie iste a voila - odrazu bolo vsetko v poriadku. Takze ak mate s prestige 650r-e3 problem a trhate si pri nom pomaly ale isto vlasy, stiahnite si z www.zyxel.com novy firmware.

Anonym (9.6.2004 13:50:58)

S nim problem neni. Problem je v tom ze uzivatel je natolik tupej ze si neumi nahrat novej software. Asi by bylo lepsi kdyby to delal ISP nebo dal papirek s navodem jak si to flashnout. Kazdopadne pokud to novy fw resi tak nahodou je to dobry a narozdil od zasr asusu to ten vyrobce resi.Kdyz je user takovy nemohlo a idiot tak dobre mu tak ze mu modem nejde. Takovym bych nedal do ruky ani kvedlacku. Navim vidlaci adsl modem je stejne slozita vec jako mobil takze chybka se najit naka musi(delaj to taky jen lidi).

tonda (9.6.2004 10:22:28)

od jakýho isp ho máš? není to náhodou 650R-33 od Nextry?

majo (9.6.2004 13:11:13)

nie je to od nextry a je to 650r-e3 nie 650r-33. tu je evidentne chyba vo firmware.

Peyrak (9.6.2004 12:37:00)

Já mám už druhej kus 650R-33 a telecom mi na něm vždycky naměří vysokej útlum, pak říkaj, že nespolehlivý adsl je zaviněný tím útlumem. Nemáte s tím někdo zkušenosti??? Nejde to třeba přes konzoli nastavit??? Zatím jsem to tam nenašel.

Zajda (9.6.2004 13:46:51)

To je blbost. Utlum zpusobuje predevsim vedeni. A navic by jste to v logu videl. Utlum se negativne projevuje az u vysokych rychlosti, kterych se zatim v cechach tezko dockate. Modem by mel utlum vevnitr jen v pripade vazne montazni chyby(napr. spatny kontakt, spatne propajeny spoj. Psal telecom ze vam nameril utlum primo na modemu? Zkousel jste jiny modem nebo spliter?Nezapojujete modem pres pobockovou ustrednu/fax/surge protector ci jiny mezikus mezi telecomackou zasuvkou a modemem? Mate novy firmware?Zkousel jste manipulovat s parametry rxgain,txgain,maxoutputpwr?-v prikazovem radku wan adsl rxgain,txgain,rxoutputpwr,txoutputpwr Navic ten router pouziva Alcatel chipset jez pouziva naprosta vetsina u nas prodavanych ADSL zarizeni, takze zde bych problem konkretne se Zyxely nevidel. Mrknete se na vysledky techto prikazu: wan adsl rsploss - mel by byt 0 wan adsl defbitmap-vsude nuly, mozna par jednicek

radek (23.7.2004 09:04:26)

po instalaci tohoto routeru mi vše fungovalo, ale po cca týdnu se mi nedařilo připojit na internet. Všechny parametry nastaveny OK. Pomohl až reset a nové nastavení routeru. Nesetkali jste se s tím? Firmware je ten poslední z dubna. Díky