Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Omezeni ADSL ČT na 3 km

Omezeni ADSL ČT na 3 km

Snake (10.6.2004 10:27:56)

Dobrý den, mohl by se zde někdo ADSL znylý vyjádřit k nutnosti omezení poskytování ADSL ČT na vzdálenost 3km od telefonní ústředny. Dostal jsem se mezi vyvolené a od 1.6. mi jejich ďábelská aplikace začala říkat, že si můžu ADSL objednat. Objednal jsem si Internet Express a po 3 dnech mi přišlo, že to je technicky neralizovatelné, neboť jsem 4100m od DSLAM. Díky Snake

Zajda (10.6.2004 12:37:23)

Jde o to ze nad tuto hranici muze nektery modem fungovat, nektery ne. Taky se nechava delkova rezerva, protoze utlum zpusobuje i samotne vedeni v dome(nutno priznat ze casto znacny). Mezi 3-5 km se nejlepe uplatnuje tzv.rate adaptive mod(vynechani urciteho subkanalu v pripade ruseni) kdy modem zkousi ,,co to da".Nemusi byt zapnut ale pak je vysledek jeste horsi(modem se nemusi vubec vysyncovat). Rate adaptive mod musi byt zapnuty i na dslamu. CTc bohuzel toto zapnute nema. Nelze se mu divit, nebot jakekoliv laborovani s nejistym vysledkem(cimz rate adaptive rozhodne je) by prineslo jen dalsi naklady na support ze strany CTc. Do toho by telecom nesel. Radi nez problemy, omezime delku vedeni.

Zajda (10.6.2004 12:37:30)

Jde o to ze nad tuto hranici muze nektery modem fungovat, nektery ne. Taky se nechava delkova rezerva, protoze utlum zpusobuje i samotne vedeni v dome(nutno priznat ze casto znacny). Mezi 3-5 km se nejlepe uplatnuje tzv.rate adaptive mod(vynechani urciteho subkanalu v pripade ruseni) kdy modem zkousi ,,co to da".Nemusi byt zapnut ale pak je vysledek jeste horsi(modem se nemusi vubec vysyncovat). Rate adaptive mod musi byt zapnuty i na dslamu. CTc bohuzel toto zapnute nema. Nelze se mu divit, nebot jakekoliv laborovani s nejistym vysledkem(cimz rate adaptive rozhodne je) by prineslo jen dalsi naklady na support ze strany CTc. Do toho by telecom nesel. Radi nez problemy, omezime delku vedeni.

Luky (10.6.2004 18:54:48)

Já měl ten stejný problém co ty,ale měl jsem štěstí v tom,že můj kámoš co ADSL nepoužívá bydlí blíž k ústředně a od něj To mám mám tažené vzduchem a je to bez probléblémů.Myslím teď jen to překlenutí té vzdálenosti,ale jinak ADSL je u nás v ČR pěkně ubohý za ty prachy.

Nargon (10.6.2004 22:48:36)

no ja sem od ustredny vzdusnou carou tak 4 Km a po kabelech to bude tak kolem 5ti az 6ti Km takze nevim v cem je problem, taky mam to puvodni adsl a ne Expres