Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Co vypadlo s techniku CTC:

Co vypadlo s techniku CTC:

Ice (20.10.2003 16:32:53)

Agregace bude budto takova jaka je, nebo zadna...podle techniku z CTC. Podle techniku z CTC se kterymy jsem mluvil, je tohle konecny stav nastaveni sitovach prvku a jinak to nastavit nelze!!!(nebo to spis nastavit jenak neumi) Podle mého názoru to maji opravdu spatne nastaveno, nebo jim ve vytizenejsich lokalitach, kde je vice klientu ten HW nestiha. technik mluvil v tom smyslu, ze se opravdu sdili linka padesati lidmi a nadbytecny traffic se ZAHAZUJE, proto ty latence a vypadky treba pri mereni rychlost, kdyz si to date graficky znazornit..vyjde vam docela slusna pila. Odezva je tedy aktualne tak velka, ze se mi nenactou ani nektery internetovy stranky atreba prace s Terminal Services apod je utrpeni a stale nove pripojovani. Hry jsem zkousel, ale na slideshow s CS nemam nervy ani cas :-(. Stahovani jede porad dal a asi to tak nechaji, jelikoz tomu asi nerozumi natolik, aby nasli, kde je chyba, natoz ji opravili. Proste resume zni: takhle to ma byt nastaveno(zajimalo kdo to takhle blbe vymyslel), tak jsme to tak nastavili, nic jineho s tim udelat nemuzem( neumime )jedine tak zapnout :-(, nebo vypnout :-) Mate take nejake konkretni informace ci postrehy s jednanim s techniky CTC?? Podelte se o ne:

Nargon (20.10.2003 20:41:58)

jsem pro zadnou agregaci bez ni to jelo dobre a ty rychly linky telecomu to snad ani nemohli zaznamenat ze je nekdo trosicku pribrzdoval

Ice (20.10.2003 21:14:07)

Vsude maji ATM (radove desitky cca pulgigabit linek) Frame ralay a celkovy datovy provoz pred zapnutim agregace byly radove procenta celkoveho zatizeni. Na nedostatecnou kapacitu sve site si stezovat nemuze. At se to laskave nauci nastavit, nebo si pozvou nekoho, kdo to umi. Omeziju hlavne lidi, co inet potrebuji vyuzivat i k necemu jinemu, nez multithreadovy stahovani. Na nic jinyho to ted totiz neni :-( Pokud to nezvladaji, tak at to vypnou...jenze ono to nekde jede, tak se to snazi udrzet co nejdele. Agregace se dotkla v nekterychoblastech(treba Brno) minimalne IOL a Nextry, ktere mam k dispozici a uz od minuleho ctvrtka je testuju. je to oboje stejna bida..jak rychlost, tak ping. Nejhorsi je, ze treba Linka IOL ty pozadavky a stiznosti asi vetsinou zahazuje, nebo uzivateli rekne, ze je vsechno ok a k technikum se dostane tak kazdej 50tej problem. Pak to vypada, ze je OK vsechno a ze nejede jen Nextra...NENI T O PRAVDA MIGROVANE PRIPOJKY JDOU POSTIZENY I U IOL ( minimalne v Brne)

Ghostman (20.10.2003 23:02:27)

Nejenom v Brne ale i vsechny v Chebu jedou jenom na stahovacku ale na ping na hrani to neni ... k cemu mi je ping 50 na 10 sec. kdyz mi to pak vylitne na 200 (nekdy i 400) na 5 min.

KUFI (21.10.2003 18:16:06)

Me i tech 50 prijde moc.Treba Q3 se s nim hraje hodne spatne.Idealni je do 30ti :)

Víťa (21.10.2003 12:54:45)

Jsem z Brna a to co píšeš, že se v Brně agregace projevila nejméně je holý nesmysl. Od spuštění mám hodně drahý modemový připojení. to myslím doslova, včetně rychlostí. Jsem zákazníkem NEXTRY.

Ice (21.10.2003 13:05:16)

Myslel jsem to samozdrejme tak, ze minimalne(alespon) v Brne se agregace projevila jak na NEXTRE tak na IOL...na obou linkach v prubeu dne sedim, tak moc dobre vim, o cem se tu mluvi :-( Omlouvam se za spatnou formulaci...V BRNE SE AGREGUJE BRUTALNE!!!!! IOL I NEXTRA...(dalsi nevim, ale migrovane pripojky na tom budou veschny stejne spatne..problem je v tom, ze nejvice migrovanych je prave u techto dvou ISP) Odkud presne z Brna jsi?? ja MC Veveri

JOE (21.10.2003 15:50:11)

Kdyby meli takovou silnou ATM síťku, tak proč by zapínali agregaci už na své straně? To nedává smysl.

Ice (21.10.2003 16:42:47)

Oni j maji, to mi ver, doted to jelo OK a celkovy provoz byl cca v radech procent zatizeni site...oni to vedi a stejne se snazi lidi omezovat..jestli kvuli stahovacum, tak to s tim nastavenimslapli do h*vna, jelikoz stahovaci jedou dal a bezny uzivatel place nad vydelkem :-(

JOE (22.10.2003 14:40:07)

Já se tedy domnívám že tu síťku moc silnou nemají, a bez agregace to jede v pohodě, protože těch 12 tis. ADSL je ještě v pohodě. Ale někde kolem 50 tis. by mohl být problém už i bez agregace a tak se to snaží už teď agregovat aby se mohlo prodat daleko víc ADSL na stávající síti.

Ghostman (22.10.2003 18:51:40)

Jenze jestli telecom nevypne agregaci (nespravi)tak ta agregace bude stejne k nicemu, protoze uz vidim jak se lidi rvou o to platit telecomu 1600 (po novym roce 1800) za pripojeni rovnajici se horsimu dial/up ........ to by ty lidi musely byt hodne ale fakt moc hodne blby ( bohuzel telecom si mysli ze opravdu jsou )

Spike (20.10.2003 21:11:46)

dokud se nezrusi agregace tak si neporidim ADSL. zpráva pro CTc: Myslim ze kdyz nevypnete agregaci tak ADSL zmizi z CR do pul roku

Greenhorn (20.10.2003 21:37:14)

Anonym (21.10.2003 00:13:16)

Tak se nejdriv ale nauc myslet a neplacej hovadiny!

Ice (21.10.2003 12:11:46)

Brno / IOL / 1024/256 Prave jsem opet hovoil s Helpdeskem IOL a dostal jsem nasledujici odpoved...rychlost 150-200kbit a odezva 400-timeout je v poradku a nic s tim delat nebudou. Kdyz jsem se snazil o prepojeni na vedouciho smeny s dotazem jak tohle mysli a hodlaji resit, bylo chvili ticho a pak mi ten clovicek rekl, ze se mnou vedouci smeny NECHCE A NEBUDE MLUVIT!!! Tak to je arogance nejvyssiho kalibru....to si delaji legraci!! Volam rediteli TP Slivarikovi, takhle teda ne!!

Sekáč (21.10.2003 12:43:22)

Vzít pušku a zastřelit. Takovou aroganci si pamatuji pouze z dob hluboké totality. A ČTÚ je na dvě věci jakbysmet. Už dávno tady mohlo být místo pouhého připojení propojení a rychlost spolu s agregací by si každý ISP určoval sám. Snad se toho ještě dožiju... :-(

Miroslav Šilhavý (22.10.2003 14:47:59)

Na to je jen jediné řešení - ISP mohou a asi budou muset provoz "předagregovat" vlastními mechanismi ještě před vstupem provozu do sítě ČTc.

Anonym (22.10.2003 15:00:37)

Spike (22.10.2003 20:46:12)