Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Cesi jsou hloupejsi nez Slovaci, Chorvati, Polaci, Lotysi...

Cesi jsou hloupejsi nez Slovaci, Chorvati, Polaci, Lotysi...

Michal (21.6.2004 09:17:48)

Nijak jinak totiz vysvetlit toto: http://www.zive.cz/files/obrazky/2004/6/adslpenetrace.gif nelze. Kdyz bude nekdo oponovat, ze za to muze CTc tak odpovim: Ale ano, mozne to je. V takovem pripade jsou v CTc vetsi hlupaci nez v obdobnych spolecnostech v zahranici (protoze nevidi, ze podrezavaji vetev, na ktere sedi). Toto je dost velka skupina na to, aby tvorila reprezentativni vzorek. Dusledek- v CR je nizsi prumerne IQ. Pokud reknete, ze za to muze CTU - mame hloupejsi uredniky a zakonodarce. Dusledek viz vyse. Pokud za to muze vlada - mame hloupejsi vladu, kterou zvolila hloupa populace. Takto by se dalo pokracovat dale. Pricinou bude ale smesice vsech vyse zminenych duvodu. V takovych chvilich, se stydim, ze jsem Cech... Nebo mate jine zduvodneni? Byl bych rad ale nic jineho mne nenapada.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 09:25:45)

Češi jsou odjakživa velice konzervativní a relativně dlohou nám trvá, než si přivykneme a oblíbíme novou možnost, novou technologii; celé to je o tom, že lidé samotní nespatřují ještě v internetu prioritu. Typickým příkladem je žák/student školy, který tendence využívat internet má, ale konzervativní rodiče v tom žádný smysl nespatřují a raději platí o 200 méně za dialup, než o 200 více za nesrovnatelné ADSL. Další věc, která by stála za zvážení je, jestli ve zmiňovaných zemích přineslo ADSL průlom oproti jiným typům připojení. U nás je relativně dost přípojek kabelovou televizí a i dialup není nijak extrémně předražený. Dovedu si představit, že v některých zemích bylo ADSL takové vykoupení, že prostě penetrace vylétnout nahoru musela; samotný údaj penetrace ADSL je bezcený bez relace vůči celkové penetrace připojení k internetu a k rozložení cen.

Alex (21.6.2004 09:42:56)

Jo to si upadl chlape .Víš proč jsme předposlední,protože je to tu předražené/nespolehlivé/malo dostupné/není konkurence.ASDL má konkurovat Kabelovému připojení jak svou kvalitou/tak cenou.Ta cena by tu byla ,ale co ta kvalita.Tak je to všude ve světě ASDL JE KONKURENCE KABELU.A né jako u nás když si objednám ASDL od 2 největší firmy na trhu ( GTS ) a ono to jede měsíc OK. A pak to další 3 měsíce jede hůře než dial up.S takovou službou by v cizině hodně brzy skončili až u soudu.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 09:50:00)

ADSL není ani předražené ani málo dostupné; nespolehlivé v určitých případech je (ale není to pravidlo!). Každopádně nespolehlivost není důvod k nízké penetraci. Ke zvýšení penetrace je zapotřebí aby ADSL objednávali i lidé, kteří se nikdy o nespolehlivosti ADSL nedoví. ADSL konkurence kabelu není a nebude. A ani ve světě. Kabel vede jen tam, kde je to ultra-výhodné a díky tomu je _vždy_ a _všude_ o krok napřed. S malou konkurencí souhlasím. Ale není na vině ani ČTc ani regulátor. Prostředí pro konkurenci už je dostatečné. Existuje jak cenové rozhodnutí o propojení, tak možnost přístupu k místní smyčce. Mimochodem k té ceně - přístup k místní smyčce stojí pakatel, ale i tak ceny Telenoru a ode dneška i Českých radiokomunikací jasně ukazují, že otázka ceny už není vinou Telecomu. Prostě každý špás něco stojí.

Alex (21.6.2004 10:16:55)

Cena by mě nevadila ,ale chci spolehliví připojení s nízkou latencí.Dal bych tak do 2000.Ale to co předvedlo mě GTS s mojim ASDL to tě fakt asi od ASDL odradí a nejen mě ,ale spoustu mích přátel,když u mě vyděli a smáli se :-(.Dat 10 procet z platu a pak vám to jede hůř neš GPRS je fak síla. Všude je ASDL konkurence Kabelu jen u nás ne. Koukněte se ma www.speedtest.nl je to obdoba www.dsl.cz jak tam jede reálně ASDL a jakou tam maj cenu a parametry. A co Litva tam přes ASDL jede TV.ASDL může nabídnout to samé co KABEL a za stejné peníze jako jinde je u nás ne. ASDL jsem asi taky zavrhnul a poslední mýli budu řešit WiFi a pak na firemní konektivitu ,ale zatím jsem obědnal ASDL od IOL tak uvidim jak to IOL pojede a WiFI bude v záloze.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 10:35:39)

Jenže podle GTS nesmíte soudit. Vědělo se dopředu že to bud průser ta jejich nabídka. Jsou tu desítky dalších ISP, kteří se nenahnali do takové nabídky jako GTS.

Alex (21.6.2004 10:58:26)

Jo ale v lednu to ještě vypadalo celkem s GTS dobře a nabítka je od ČT oni jen přeprodávaj.Tak fakt nevim proč to GTS záměrně brzdí .Agreguje ČT ne GTS a já ma pocit že to GTS záměrně brzdí aspoň podle výpisu z tracertu.A co reakce na tu Litvu a Holandsko co Vý na to.Náše vláda na internet prostě ser.... v čele z Mlinářem.To i ten iteligent Busch vý jak je to pro společnost důležité.Jen u nás to jaksi nejde ,protože musíme mít velkej zisk honem honem a na investice se asi vyse.....

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 11:08:19)

Bylo jasné, že to GTS vyjít nemůže. To je jen matematika základní školy; projděte si zdejší archiv a dohledejte si loňský prosinec a letošní leden. Bylo to tu (tehdy mě za "kacířské" prognózy kamenovali). GTS musí dělat opatření na své straně, aby dokázali datový tok trochu usměrnit. A z traceroutu to nepoznáte stejně, probíhá to transparentně, mezi hopama. Souhlasím s tím, že zásadní průlom by mohl zajistit pouze stát, ale to bez peněz nepůjde. Dokud stát do rozvoje internetu nepustí kačku, bude to jen o obchodu.

Alex (21.6.2004 11:26:03)

Jo o GTS prasárna z telekomu to vyleze agregovani a s krásnim pingem kolem 30 ms a jak to vleze k GTS tak je tam ping 1000 ms a strátovost packetů 40 procet. Tak dlouho sem tam buzeroval že to dali na měsíc zadarmo. Takle se u nás ASDL nikdy nemůže prosadit.Když vezmu kamaráda co má UPC a co dostane za 1300 a co já. A to bydlim v Praze a co lidi co jsou z vesnice ti na rychlej internet můžou rovnou zapomenout. Takle do 10 let budem daleko nejzaostalejší v Evropě.

Ghostman (21.6.2004 11:56:35)

by ses divil, co vesnic ma zavedeny kabel nebo je tam spolecnost, co tam provozuje WiFi za smesny poplatky .....

Alex (21.6.2004 12:39:05)

Jo to je jasní ze maj na vesnici i rychlej net.Já mam kamoše tady v Praze co maj v obrovskim paneláku Internet od 4 stovek za garantovanou 128, Která ovšem jede 196 a na 128 to pedne jen vyjímečně.Za 700 je 256 atd.Je to všechno garantovaný .Tak my řekni jak natom vydělaj . Tahat můžes třeba non stop z DC a nikdo ti neřekna ani putna.Jo a ping ma na český okolo 1 - 6 ms. Jo a ja mám ASDL za dvojnásobek a co z toho.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 12:58:32)

Tak garantovanou 128 za 400 bych chtěl vidět ;-)

Alex (21.6.2004 14:18:45)

Jo tak se kokni chytráku na http://www.bussmark.com to je ono co má .A jak je možné že na to něco vidělaj.To to asi dotujou podle tebe.Fak to jede super a ta cena o proti ASDL a garance.Ještě jsem neviděl že by šel pod deklarovanou rychlost, většinou to je asi 2 krát rychleji neš si zakoupíš. Jo a ceni tak okrajově START 100/64 (32) 390,-Kč/měs. STANDARD PLUS 512/320 (256) 1550,-Kč/měs Tak co nato Mirku takle by mělo vypadat ASDL a ne ten paskvil co jsem mě o GTS.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 14:55:43)

Za 390 tam vidím akoráttak 32 kbit linku. Ale ty ceny např 512/320 (256) jsou prostě pod hranicí nákladů na konektivitu, pokud by to měla být garantovaná linka. Chtěl bych vidět, jak by se tahle firma musela zachovat, kdyby měla sosače jako GTS na ADSL.

Alex (21.6.2004 15:21:56)

Jo ale za 1550 máš 512/320, 256 je garantováno tak jak vydíš tak to tady v čechách jde když se chce.A co maj pod náklady ,to by to asi uš 2 roky nenabízely.Taková konektivita bych měl od telekomu nejmín za 5 násobek. Jo oni maj garant i u té nejlevnější a to víc než telekom u své nejdrahší za 3,5 kolíku . Takto by to mělo vypadat a maj to tam napsaný že je to garant. Jo a sosat můžeš 24/7 prostě NO LIMIT i za 390 vočí a to ta 100/64 je reálně 196/92 aby se dalo pařit.

Jolinar (21.6.2004 20:36:12)

Nejhorší na tom je, že to Myrek vidět nechce. Prostě ne a ne a ne, vid Myrku?ADSL od Telecomu je řádně provedeno, jede skvěle a užasně a nebej bože,aby někdo začal sosat jeden film :oD to potom konec s dobrou rychlosti v půlce republiky :oD

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 09:03:16)

Já to vidět chci; ale vím jaké jsou i velkoobchodní ceny konektivity, co stojí trasa, jaká je údržba atd. A pokud se mi někdo ohání takovouto nabídkou, vím s jistotou, že je to služba, která možná teď běží, ale není vůbec žádná jistota, že bude běžet za týden.

Alex (22.6.2004 09:12:40)

To jsou keci .Tu službu má uš přes 3/4 roku a ani jeden problém.Tu firmu vlastní jeden z nejbohatších čechů a asi ví co dělá a nabízí svím zakazníkům. Tomu nemůžeš uvěřit že nekdo dokáže nabídnout službu s garancí za takovou cenu a ještě má zisk.

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 09:23:29)

Já tomu věřím, jen prostě vím, že nemá dostatek konektivity aby za tuto cenu mohl garantovat to, co píše. To vím s jistotou.

kix (22.6.2004 09:41:43)

Na to abych garantoval rychlost, nemusím jí mít vyhrazenou pro každého zákazníka. To je matematika základní školy, jak říká Myrek:o)))))))))))))))) Za druhé: nechápu, co máte pořád s tou garancí; od ADSL nikdo nečeká striktní garance, ale spíš ať se rychlost blíží jmenovité po většinu doby.

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 09:48:53)

Mno počkejte - v závorce uvádí GARANTOVANOU rychlost; a to prostě nesedí.

Alex (22.6.2004 09:53:40)

Je to tak a né jinek.Můžou si to dovolit a konektivita ve velkim nestojí zas tolik v praze.10 MB se dá sehnat za 25 000 tak proč byto nemělo bejt garat fakt nevim.Je to malej lokální ISP - kterej má ponětí k čemu internet je a má evropské ceny a kvalitu.A ne jako ostatni ISP v čele s GTS.

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 14:57:13)

10 MB v mixu Tranzit:NIX 1:2 za 25.000 neseženete ani na portu. Počítejte portovou cenu od 5.000 Kč/1 Mbit + poplatky za cestu "od portu".

wojta (22.6.2004 10:54:32)

Ta firma může poskytovat takové připojení, protože na něj asi má konektivitu, jenže zákazníků bude mít málo, protože bude mít jen minimální pokrytí. Nabízí připojení přímo přes ethernet a zřizovací poplatky jsou malé, takže tam už musí být natažené kabely. Nejspíš to bude jen v několika barácích, protože nemůže mít tolik uživatelů, tak může garantovat rychlost. Asi v těch barácích uvedených na stránkách v Referencích. Ale i tak dobré, dnes by v každém novém baráku snad mohla být rozvedená ethernetová síť.

wojta (21.6.2004 12:55:58)

ADSL jim tam opravdu jede docela pěkně (pod 80% objednané rychlosti to nesleze - koukal jsem na několik poskytovatelů). Někteří poskytovatelé mají podobné nabídky v nejlevnější variantě jako u nás (rychlostně a mají FUP - občas dost nejasnou).

wojta (21.6.2004 09:51:43)

Velká část lidí sice konzervativní je, je to asi ještě pozůstatek z dob starého režimu, jenže v ostatních jmenovaných zemích to platí také. Troufnul bych si říct, že z těchto zemí jsme dokonece nejméně konzervativní. Největší krize v ADSL nastala v době zapojení agregace, když to přestalo úplně fungovat a to spolehlivě odradí každého. Teď se to už zlepšilo, ale každý se na DSL teď bude koukat dost negativně. P.S.: Dokážu si představit, že ty rodiče třeba na začátku pořídili svému děcku ADSL a zjistili, že funguje hůře než dialup a platí za to 3x tolik, tak to hned zrušili a jen tak si žádný broadband nepořídí.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 09:58:25)

:( velký problém je, že ADSL k nám přišlo pozdě; zatímco v ostatních zemích přišlo o hodně dříve, začali s nesrovnatelně vyššími cenami a to v době, kdy zatížení přípojek bývalo daleko menší. P2P nebyly v módě, méně se hrálo, méně multimédií atd. A zatímco ostatní země přirozeně s postupem doby vedli uživatele ke vhodným službám, u nás jsme skočili rovnýma nohama do nešťastné doby. A k tomu všichni objednali nejpomalejší a nejagregovanější službu a nebyli sto se smířit s tím, že za málo peněz hodně muziky není. Prosím nehádejte se se mnou, co je málo peněz; na poměry v ČR to málo peněz bylo.

Jolinar (21.6.2004 11:55:49)

Moc konzervativní nejsme, nesváděj vinu telecomu na nějakou konzervativnost. Viz mobily, viz wi-fi a podobně. ADSL je v podání telecomu propadák a lidi moc dobře ví, že za tim něco bude. Však se mě každej ptá co v tom bude zase za zapeklitost a ja řeknu jejich FUP a každej, no tak to je k ničemu ten rychlej internet když ti to stejně zpomalí. Takže prd konzervativnost, ale vše telecom!

wojta (21.6.2004 12:10:27)

Když si vzpomenu, jak se tady rychle prosadily mobily. Kéž by se něco takového stalo u broadbandu. Stát by měl udělat program propragandy internetu a broadbandu. Možná už něco takového je, ale moc se to neprojevuje.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 12:14:24)

Rychle prosadily? To asi nepamatujete na doby "monopolu" Eurotelu a na první dva roky T-Mobilu? (tehdy Paegas)?

wojta (21.6.2004 12:28:17)

Doufejme, že za dva roky bude mít broadband každá stará babička na vesnici.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 12:57:17)

Když na to vydělá a pochopí, že s internetem bude mít lepší život než bez něj, tak proč ne.

wojta (21.6.2004 13:04:11)

Měla by si to dovolit z důchodu.

Ghostman (21.6.2004 11:50:52)

zalezi na tom jak beres slovo "hloupy" .... ja bych pouzil trochu jine slovo ...... cesi nejsou hloupejsi, oni jsou vychcanejsi ....... kdyby tu totiz byl solidni poskytovatel na ADSL, myslis, ze by telecom mohl existovat ...???? asi tezko a z toho tu tezi proste kazdy ... kdyz neni konkurencni prostredi, nemuze byt o necem solidnim rec ...... a to plati i o vlade ..... at je tam CSSD nebo ODS nebo jaka koliv jina strana, tak tenhle stat jenom ku***i .... prave i proto k volbam chodi sotva 30% lidi ......

Anonym (21.6.2004 11:51:57)

Fakt že Telecom zavedl datové limity a že ADSL mělo problémy s tím že rychlost padala pod hranici modemu svědčí o pravám opaku, a to že Češi nové technologie umějí využít, využívají velmi rychle, s nadšením a snadno. Mirek nás už tu zase krmí svou lživou propagandou, aby zakryl pravou podstatu věci. Realita je taková, že hlad po technologii obrovský, po vysokorychlostním internetu obrovský, akorát brzda všeho pokroku Telecom nabízí příšerně předražené tarify s datovými limity a úděsnou agregací, horší než v celé Evropě. Zatímco tady máme 512/128 s 10 GB limitem za 1500 Kč, v Polsku mají vesele 640/128 bez omezení dat za 900 Kč. A tak by šlo dál pokračovat s Maďarskem, Estonskem, Litvou a tak dál. Český národ není konzervativní, nýbrž snadno manipulovatelný, a nechá si od živoiálních ukecaných demagogů a lhářů rád vysvětlit proč jsme v internetu přes ADSL nejhorší v Evropě. Prostě sedá na lep různým Myrkům kteří mistrnou propagandou zakrývají jednoduchá fakta - že ceny Telecomu jsou v Evropě nejdražší a parametry služby nejhorší (kombinace těchto faktorů), že Telecom je zlodějská firma a na její šílené ceny za mizerné služby neexistuje žádné opodstatění, kromě zlodějšké nenažranosti a totálního monopolu na ADSL, jelikož všude v Evropě jsou ceny niží a služby neomezené. Ano, Češi jsou hloupější než Slováci, Chorvati, Poláci a tak dále, jak je uvedeno v nadpisu. Ale zejména proto že nejsou svou inteligencí schopni rozlišit žoviální plky rétoricky schopného demagoga, který se všmožnými výkrutami snaží obhájit něco, co je ve skutečnosti neobhajitelné, viz tabulka - jsme poslední, nejdražší, nejhorší. A skutečně za to nemůže konzervativnost Čechů, což je jen další blud a nepravda, nýbrž naprosto předražené nekvalitní služby oproti celé Evropě.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 12:12:59)

Srovnáváte jen to, co se Vám hodí. Srovnejte si GTS bez limitu za tisícovku nebo Contactel za 650. Hned budete jinde. Pokud někdo dělá propagandu, pak jste to Vy svými neobjetivními rádoby-srovnáními. Hlad po technologii může být jakýkoliv, ale to není samo o sobě důvod k nižším cenám; už zde máme 2 operátory, kteří jedou přes zpřístupnění místní smyčky - a že by nasadili nějaké ceny, které by odpovídaly tomu, co zde prezentujete, toho jsem si nevšiml; a přes LLU už Telecomem omezeni nejsou! Dovolím si tvrdit a jsem o tom hluboce přesvědčen, kdyby ISP mírně "zabojovali" a přesunuli pár desítek notorických sosačů na vyšší tarif, a s přeprodejci konektivity bez milosti rozvázali smlouvy, vypadalo by naše ADSL mým odhadem 4x lépe.

thomas (21.6.2004 13:02:10)

To jsem přesně čekal. LLU omezuje de facto ISP ještě více jak přeprodej ČTc. Jen se podívej na ty ceny, které jsou ze strany ČTc postaveny tak, aby ISP na tom buď hodně dlouho prodělaval a dotoval rozvoj xDSL v ČR nebo musí nasadit ceny hodně blízké VO cenám ČTc aby prodal a měl ještě nějakou marži. To není o obchodu a konkurenci, to je hnus ... Pevně věřím tomu, že ISP s LLU hodně brzo začnou válcovat ČTc v regionech, kde budou a ČTc bude nuceno něco se svejma nehoráznejma VO cenama udělat. Sosáči na vyšší tarif? Za stejnou cenu? Za vyšší, takže další tržba ČTc a až se začně kur..t i služba 1:20 tak to zase svedeme na sosáče u ISP. Vždyť je to k smíchu ...

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 13:07:09)

LLU i s kolokací nevyjde dráž než 700 Kč (reálně asi ještě méně). A proč jsou tedy rychlejší a méně agregované tarify Telenoru a ČRa "tak drahé"?

thomas (21.6.2004 13:18:05)

jak ses na to dostal? a co takhle 3.500,- zřizovací poplatek u LLU na rozdíl 990,- u ČTc a můžeme pokračovat?¨ Hodně často musím s tebou souhlasit, ale tohle je fakt fór.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 13:22:45)

I kdybyste rozpočítal těch 3500 na jeden rok, což by mohla být snadno rozumná doba minimálního úvazku, tak to nějak nesedí k těm cenám, za jaké to nabízejí, pokud by ISP byli takoví lidumilové a Telecom takoví prevíti. Mluvím především o tom, jak cena roste s rychlostí a s nižší agregací. Odečtěte si prostě cca 1000 měsíčně za LLU (po prvním roce méně) - a ejhle, Telenor a ČRa vyčíslili svoje náklady a zisk podobně jako "prolhaný" Telecom.

Anonym (21.6.2004 13:24:05)

Ty si fakt úplně blbej nebo co! GTS za tisícovku neni no-limit, je to limit 4 GB. ADSL s FUP po česku = limitované ADSL. V Polsku stojí SKUTEČNĚ nelimitované, 900 a klidně si můžeš stáhnout 25 GB a rychlost ti neklesne. Tak tu nebalamuť lidi. Nejlevnější skuečný no-limit je u nás za 2000 Kč, a to je navíc ubohá rychlost 256/64. To je kámen všech problému, mizerná služba, nehorázně vysoké ceny. Zatímco všude v Evropě mají neomezená ADSL za cenu kolem tisícovky, u nás máme nejnižší rychlost a dvojnásobnou cenu. Buď jsi skutečně tak blbej že to nejsi schopen vidět, nebo prostě jen obhajuješ zloděje, protože ti je mafiánská mentalita blízká. A nebo spíš žiješ v nějakém polovirtuálním světě s přesvědčením o své naprosté genialitě která je pro tebe víc pravdou než reálné statistiky, nejubožejší stav našeho ADSL v Evropě, fakt dvojnásobné drahoty oproti celé Evropě a monopolní chování Telecomu. Už se prober, chlape, jaktože u nás stojí 512/128 no limit 3000 Kč, zatímco všude v Evropě tak asi 1100 Kč? Mluvím ovšem o skutečném no limitu a ne maškarádě limitu za FUP.

Anonym (21.6.2004 13:46:48)

Myreku, ty budeš určitě tiskový mluvčí - jsi totiž mistr v zakrývání nepříjemných informací - cena pronájmu místní smyčky totiž neodpovídá nákladům, které má uživatel s používáním telefonní linky. Pokud dám za měsíční pronájem linky pro ADSL 100 Kč (v případě Home mini), tak pro mne jako zákazníka bude nezajímavá nabídka několika set Kč za LLU + náklady za převedení linky. Argumentace o ekonomikcé výhodnosti, nebo nevýhodnosti pro telekom mne nezajímá. Porovnávám ceny pro mn e stejných služeb.

Miroslav Šilhavý (21.6.2004 13:49:05)

Myslím že jako národ bysme se, jak sleduju, měli více zaměřit na vydělávání peněz, abychom nemuseli řešit zanedbatelných pár stokorun měsíčně... :( V tom je zakopaný pes celého ADSL...

Jolinar (21.6.2004 20:33:21)

Zlý stahovači a zlý předprodavači. To mě jako uživatele služby vůbec nezajimá!

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 09:01:40)

Pokud nechcete, abyste se i nad tím musel zamýšlet, budete holt muset koupit službu, která není založena na sdílení pásma.

není třeba (21.6.2004 23:11:54)

Všichni tu nadáváte na Tlecom a ostatní providery. Ale zkuste se zamyslet, jestli ten malej poměr není taky danej tím, že o to lidi nemaj takovej zájem. Osobně znám spoustu lidí, kteří mají připojení k Internetu přes 33,6 modem a prosurfujou měsíčně tak stovku dvě. Takovejm lidem se skutečně nevyplatí pořizovat si jakoukoliv ADSL, protože ji prostě nepotřebujou. Vy když nebudete potřebovat dvě auta, protože jet můžete stejně jenom jednim, tak si to druhý taky nekoupíte.

Michal (22.6.2004 00:13:23)

Prominte ale uvedomujete si vubec co rikate? To by o Cesich uz vubec nesvedcilo dobre. Stagnace je cestou do pekel. Neverim, ze tomu tak je (alespon v cele populaci jinak bychom byli porad v dobe kamenne). Pocitacova a internetova gramotnost Cechu je nevalna a s takovym pristupem se bude propast mezi vyspelymi zememi (Slovensko, Polsko, Chorvatsko...) nadale zvysovat. Tim bude klasat i konkurenceschopnost nasich lidi atd.

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 09:00:40)

Lidé by za svoji prodejnost na trhu práce měli vzít odpovědnost do vlastních rukou. To je pro Čecha typické; přesně ví, co by se _mělo_, ale sám pro to neudělá nic. To nám všechno musí být naservírováno na stříbrném podnose?

Anonym (22.6.2004 09:06:40)

On by třeba udělal ale stejně ho nikdo nezaměstná. Takže kurzy angliny,počítačů,sítí a já nevim čeho jsou naprt. Zaměstnavatele chtěj praxi. Ale kde má člověk sehnat praxi když nemá možnost být nikde zaměstnán. Hmm?

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 09:22:10)

Mno zdá se mi, že každý, kdo opravdu o práci stojí, ji nakonec najde.

je třeba (22.6.2004 00:40:34)

Znám několik lidí připojených přes modem, kteří měsíčně nechají přes modem u Tlecomu 5 až 15 stovek a mají pocit, že ADSL jim přinese akorát agregaci a FUP

Miroslav Šilhavý (22.6.2004 08:59:02)

Ten kdo na modemu udělá 1500 Kč, tak na ADSL zaplatí méně a dostane každopádně více. Jiná věc je, že s jídlem pak roste chuť.