Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nastavení sítě pro Zyxel 650R???

Nastavení sítě pro Zyxel 650R???

Ninja (30.6.2004 15:27:34)

Ahoj všem. Poradí mi prosím někdo, jak nastavit síť v kanceláři tak, aby fungovalo připojení k netu? Potřebuji mít pevně nastavené IP u 5 počítačů např na 192.168.0.2 - 6 a Zyxela mám na 192.168.0.1. Počítače s ním komunikují t.j. dá se z nich na něj přistupovat, ale nemůžu se připojit do netu, hlásí mi to, že server nebyl nalezen. Když změním u síťové karty nastavení na automatic, tak se do netu připojit dá a vše šlape. Já ale potřebuji mít IP přiděleny na pevno, jelikož máme ještě síťovou tiskárnu a ta mi v případě automatic nastavení s počítačema v síti nekomunikuje. Předem díky moc

PL (30.6.2004 15:54:04)

To, že by tiskárna netiskla bude nejspíš způsobeno chybnou konfigurací tiskárny. Jak ja na ní nastavena ip adresa a maska? U počítačů s pevnou adresou bych řekl, že jim chybí nastavení DNS serveru a tím redy překlad adres. Co počítač s pevnou ip adresou řekne na ping 212.80.76.18

Ninja (30.6.2004 17:54:34)

Máte pravdu, nastavil jsem vše na automatic, síť šlape a tiskárnu jsem musel přenastavit v jejím tiskovém serveru na požadové IP a již vše šlape. Ještě by mě ale zajímalo, proč když změním IP compů na pevno, proč sice komunikují se Zyxelem ale nedá se připojit k netu? Je mi jasné, že se bude muset někde na síť kartě něco nastavit, ale co? Dík

PL (30.6.2004 22:22:42)

Odpověď je nejspíš ve druhém odstavci předchozí odpovědi. Pokud ne, tak by chtělo odpovědět na otázku na konci předchozí odpovědi.

Ninja (1.7.2004 10:19:08)

Ping proběhl, reaguje, tak co dál? Kam jsem to vlastně pinkal? :-)