Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > GTS - odstoupení od smlouvy

GTS - odstoupení od smlouvy

a (10.7.2004 23:40:50)

Dotaz pro ty a nejenom pro ně, co už GTS opustili (určitě udělali dobře, že už tak brzo): Jak to probíhá, respektive jak to urychlit, abych to u nich mohl ukončit a co nejdřív přejít k jinýmu poskytovateli, nemáte někdo nějaké tipy? Napsat email, stím že chci odstoupit od smlouvy a pak 1měsíc čekat (nebo jak dlouhá je výpovědní lhůta?)? Předem díky za odpovědi...

Smoker (11.7.2004 09:58:51)

No, výpovědní lhůta u gts je jeden měsíc. Musel bys napsat žádost o odstoupení od smlouvy dohodou, ale nějaký zásadní důvod. Mně se to povedlo uhrát na velice mizernou rychlost. Ale myslím, že pokud bys byl zákazníkem už víc jak 3 měsíce, tak můžeš od smlouvy odstoupit na základě změn v podmínkách po zavedení fup. Třeba se mýlím, nevím.

Martin (11.7.2004 15:49:33)

Já sem byl s GTS docela spokojenej, až na to kdy to jelo na konci mesíce (14dní) rychl. 1-3kb/s a pak ješte jednou týden (za ten sem dostal slevu), ale naštvali mně stím zavedením FUPu, přesněji toho dvojnásobnýho, ten normální by se dal respektovat, ale tenhle ne!

Martin (11.7.2004 15:52:34)

jenže zase na druhou stranu se mně nechce platit znovu za zřízení a všechen ten humbuk kolem toho.... **** jedni, proč jenom museli zavádět ten dvojtej FUP!

Mlha (11.7.2004 11:25:59)

No já sem si s GTS taky pěknmě užil. Jelo mi to 0,5 - 1% rychlosti, i po zavedení FUP, takže nebylo kdy ten limit prososat, tak sem to furt reklamoval a vypověděli mi to ke konci měsíce, takže v pohodě. Důležité je furt jim volat a ne jen na FREELINE, kde ti operátoři nic nevyřeší, ale raději přímo na oddělení reklamací. Mi nabídli po 2 měsících reklamací 100.- slevu takže paráda, byl sem moc rád že sem se toho zbavil...

Smoker (11.7.2004 11:30:48)

No, ono taky záleží, jak se ta reklamace napíše, mně s tím pomohl kamarád, ale mám dojem, že nebýt něho, tak nevím, jestli by mi to prošlo. Ale důležité je opravdu volat na hotline a hlavne bombardovat paní Abbrentovou, která vyřizuje reklamace.

Washek (11.7.2004 13:30:24)

Proc to tak resite? Napsal sem vypoved (bez predchozi telefonicke domluvy), ktera mela asi 3 radky (vcetne uvedeni telefonniho cisla a loginu pro pristup) s konkretnim datem, kdy pozaduju odpojeni. Vytisknete, doporucene /to je dulezite/ poslete na adresu GTS (Vinohradska) - pripadne tam jeste pripiste poznamku, ze chcete byt informovani o prijeti vypovedi. Do par dni prijde zpatky doporuceny dopis potvrzujici vypoved k urcenemu datu.

Martin (11.7.2004 15:46:46)

takžes sis k tomu stejnýmu datu (nebo na druhej den) nechal zřídit připojení od jinýho poskytovatele? Popřípadě dá se to tak udělat? - to že jeden den skončíš u GTS a druhej ti to zřídijou u jiný firmy (když si to tak snima předem domluvíš), nebo musíš počkat, až ti to GTS zruší a pak až se domlouvat s jinýma poskytovatelama?

Nargon (11.7.2004 18:10:32)

Domluvit se s jinym poskytovatelem muzes, ale stejne budes nejakou dobu bez internetu, protoze dokud to mas tak ses veden u telecomu jako nekdo s adsl a pokud jedno adsl mas nemuzou ti zridit jiny, telecom vrati tvemu novemu poskytovateli chybu se zrizenim. Takze stejne musis pockat az te telecom vyskrtne a znovu pripoji k jinemu isp.

Martin (11.7.2004 18:26:13)

jak moc dlouhá ta "chvíle" je (jak dlouho to trvalo u tebe)? díky

Nargon (11.7.2004 18:32:45)

Ja mam stale jednu a tu samou pripojku, ale tenhle problem uz jsem tu nekde cetl. Telecom te nedokaze prehodit od jednoho ISP k jinemu, on ti musi zrusit pripojku, tu zrusi ve stejne dobe jako te odstrihne tvuj ISP, maximalne se spozdenim jeden az dva dny. Ale pak ti musi zridit novou pripojku a tuto dobu budes cekat. Nekdy stihne zridit za 4 dny nekdy za tri tydny.

Martin (11.7.2004 18:41:30)

ok, tak díky

Alex (11.7.2004 22:18:12)

No tet to mam za sebou prechod z GTS na IOL a travaloto 30 dni.14 ruseni u GTS 7 dni CT a 10 aktivace IOL, +-. 21 dni bez netu, ale u IOL to jede fak super proti GTS.

Washek (12.7.2004 00:37:54)

Ne, ja si uz nenechal zridit adsl od nikoho jineho. Mozna zase nekdy v budoucnu, az se zlepsi parametry. Modem si pro jistotu uschovam do skrinky ;)

Anonym (16.7.2004 01:08:06)

a kdyžs to vypověděl k určitýmu dni, řekněme třeba k 15. (a zůčtovácí odbobí směl 1-30), vrátili ti peníze?Respektive, chtěli po tobě jenom polovinu (1-15)???

Washek (16.7.2004 13:45:40)

Vypovidal sem ke konci mesice, nebudu se zbytecne hadat o par korun (i kdyz GTS je dost seriozni firma, takze by to zrejme nebylo tak tezke).

Martin (16.7.2004 18:17:41)

Jo GTS je seriózní firma, akorát pořád mají problémy s připojením (s jeho rychlostí) a po zavedení FUP se to moc nezlepšilo:( Možná je na vině Telecom možná ne, čert ví

budvar2 (16.7.2004 13:15:49)

nevim jak mas sepsanou smlouvu ale melo by tam byt vypovedni doba 1 mesic od prvniho dne nasledujiciho mesice po doruceni Tvoji vypovedi.a az Ti GTS skonci tepre muzes preskocit na jinyho providera :( taky na to cekam,permanentni agregace 1/50 mi fakt pije krev,GTS sou pekny hajzlove

Alex (16.7.2004 13:50:32)

Tak tak jejich pernamentní agregace mě srala 2 měsíce. Teť mam IOL a agregaci nepozoruju.Doporučuji tam furt volat a psát a za 21 dní jsem to měl zrušený jak u GTS tak u Telekomu.A až potom mužeš objednat u jiného ISP. A těch 21 dní jsem měl zadarmo ( teda 14 dní to jeto než to GTS ustřihlo, 7 dní to trvalo telekomu.)

NO GTS (16.7.2004 13:57:24)

Doporučuji ihned napsat email Výpověď z důvodu častých reklamací a nekvalitních služeb a výpověď je i přes to, že máte smlouvu na nějakou dobu akceptována.Dokonce mi nechali i ten modem, co jsem od nich dostal za 1.-.Pak jsem si v rámci akce zřídil Blueton za zřizovací poplatek 1.- a jedu bez potíží. Výmluvy GTS na to, že je Telekom brzdí jsou falešné.

NO NO GTS (17.7.2004 13:38:14)

no vidis jak si na tom videlal sikulka vychcanej heavy user, tak si uzij modej za korunu a mej z toho dobrej pocit.Jo jo klasickej cechacek.

Prober (17.7.2004 19:56:59)

Jeden čecháček nadává druhému čecháčkovi do čecháčků. ;)

GTS NOOO! (16.7.2004 15:09:15)

uz me to taky se.. co nejdriv napisu reklamaci, myslim, ze jako duvod by jim melo postacit takova "mensi" reklamace problemu trvajiciho cele 4m co u nich trpim, v prubehu skoro celeho mesice(az na asi prvnich par dni kdy to jede vetsinou kolem 430kbps)temer nulova rychlost + ping 3000 - nekonecno".Ted po zavedeni noveho FUP jsem cekal zmenu a opravdu nastala(i kdyz teda o mesic pozdeji nez bylo oznameno - cili az tento).Jel sem okolo 300kbit(ping 75(25 mimo spicku).Tak sem si rikal konecne, ale pak sem si vsim, ze jakmile stahnu v kuse cca 30-50MB dat, tak mi ping vyroste nad 300 a rychlost je pod 100kbit:(Zacal sem teda s testovacim stahovanim onech 4GB dat, coz diky pomalosti trvalo az do 12teho, no a hle...jsem zpatky na rychlosti 0-1kbit(v noci 1-3kbit).Jak si tohle muzou sakra vubec dovolit za takovyho stavu napsat na WEB "Ani po zavedení FUP však nedochází u GTS ADSL ke zpoplatnění přeneseného objemu dat", vzdyt limit 4GB je jakoukoliv cestou zcela nepresahnutelny o vic nez nekolik desitek MB za cely mesic.Kdokoliv by jeste premyslel o GTS, tak na to rychle zapomente i kdyz myslim, ze uz nikdo takovy nebude, poridte si radsi naky limit 3GB a mate to levnejsi, nebo za stejnou cenu 10GB...

pohodář (17.7.2004 13:35:36)

dekuji vsem, z Vas kdo zrusi smlouvy, ktere mate, jestlize jste chudaci, co nedokazou pochopit princip ADSL, ktery je v CR dan velkoobchodni nabidkou Telecomu, tak si zkuste tuto nabidku sehnat a mozna to pochopite. Vezmete si limitovane ADSL,ale jdete uz do prdele, at normalni uzivatel 512/128 kbit muze fungovat a ty co si pletou ADSL s pevnou linkou at se zase nekam presunou, sam jsem to zazil nekolikrat, nejdriv s Nextrou, ktera mela bezlimit a ted GTS, oba operatori chteli dat nejakou rozumnou variantu a takovy typy jako jsou tady to zase pokazili. Takze doufam, ze Vas brzo vodriznou a vy si dete treba do hajzlu. Od ty doby co vali FUP tak mam min 400 a jsem v pohode.Takze nemusite tady plkat o tom jak dat vypoved, a jako FUPare se Vas kterykoliv operator s bezlimitem rad zbavi. Sbohem a satecek, a jestli jste chudaci co nemaj na verzi 1:20 bez fupu, tak zkuste neco delat aby jste si to mohli dovolit.

Anonym (17.7.2004 17:47:01)

S takovýma kecama táhni do prdele, kokote, když si koupím (teď mám na mysli GTS) od žlutejchsviní ADSL 512/128 s limitem 5GB na uživatele (vycházím z FUPu) , tak to nebudu prodávat jako NO LIMIT !!!!