Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet expres 512

Internet expres 512

Milan (11.8.2004 21:22:36)

Od 1.6 mam ADSL (Internet expres)od Telecomu v poslední dva týdny se mě zdá že nejak rychle mě naskakují data v přehledu přenesených dat -IOL , za pátek a sobotu jsem překročil 500 Mb a mám rychlost kolem 256 Kbps a nestahoval jsem nic velkého normální režim který mám každý den (aktualizace,email www....)z toho plyně že tak do uterý mě to jelo vžty 420 Kbps ale teď už v sobotu je to pomalý... Nevšiml si toho někdo další ?????

Jolinar (12.8.2004 08:03:33)

Nejlepší budeš mít když si pořídíš omezenou linku na data a budeš si doplácet, pak nemusíš řešit nějaký rychlosti.

Milan (12.8.2004 10:20:48)

Já neřeším rychlost ale přenesená data , a to by mě vadilo kdyby mě je nekdo připisoval i když bych měl omezenou linku v tom je problém připisování dat ze strany Telecomu a tím pádem využít snížení rychlostí

Martin (12.8.2004 12:12:35)

Presne, nektery rady jsou fakt komicky. Poridil jsem si Internet Express, protoze nechci resit mnozstvi dat. Rady od nekterych jak je to na houby me fakt bavi. Kazdy ma jine priority, ja chci byt online furt za fixni cenu a nechci platit nic na vic. Holt musim ozelit rychlost. Ne ze by se mi libily limity CT, ale s tim holt ted nic nenadelam.

Anonym (12.8.2004 13:55:13)

Vždyť u placených variant můžeš být on-line rovněž furt, jak píšeš. Chtěl bych vidět, jak bys prosurfoval 3 Giga. Opravdu nechápu lidi, co si pořizují Express a pak tady říkají, že limit nechtěli, protože chtějí být na netu FURT. Se probuď...vždyť limit i s daty navíc by byl levnější než ten hybrid od Telecomu.

Martin (12.8.2004 16:01:34)

Ale to prece nemuzes vedet, co komu vyhovuje, podle sebe soudis jine. Me proste koncept IExpress, az na rychlosti vyhovuje a holt doufam, ze se telecom trochu pochlapi s restrikcema, ale jinak OK. Nechci merit data, resit jestli nejsem nahodou pres. Proste mam fixni castku, stahuju jak chci a vzdycky vim kolik zaplatim. Me to vyhovuje, tobe asi ne, OK, ale ja ti svoji variantu nevnucuju.

Anonym (13.8.2004 07:16:31)

Kolik stáhneš za měsíc, že tady řveš, že by to nevyšlo levněji u omezené lajny? A jak dlouho ti musí běžet kompl, abys vůbec ty svoje giga nasosal? Viditelně jsi sosač, takže chápu, že tě nabídka oslovila a v nějaké uvolnění restrikcí nedoufej. Myslím, že na tu havěť sosačskou bych ještě přitvrdil.

Milan (13.8.2004 15:28:49)

Pánové už po několikátý píšu že mě nejde o rychlost ale o to že se mě zdá že Telekom připisuje DATA které jsem nespotřeboval už to chápete

Pufo (13.8.2004 15:59:52)

Mas to nejak overene? Porid si aplikaci, ktera bude sledovat datovy provoz na tvem PC.

Milan (13.8.2004 18:42:09)

vím co dělám psal jsem to v úvodu ,nápadné za tom bylo že v průmeru mám 700-900 Mb za týden a za pátek jsem podle Telecomu nasosal 400 Mb a v neděli už jsem měl 500 tím nastalo snížení a dnes ve 14 hod mám 874 Mb není to nějaké divné ?????minulý týden v pátek celkem :736 ,před 14 dni 600 za týden ????To přece nemůžu nasosat 400 za den že ???

Anonym (14.8.2004 10:13:02)

Ale můžeš. Bez problému. Ja nasosal za 2 a půl dne 4,5GB. Pak že adsl nefunguje jak má.

S. (15.8.2004 00:49:01)

To co si nasosal za 2 a pul dne jsem zvladnul za pul dne... :o) ... :o) ..... :o) ...... :o) Jo...jo...jo...dsl is best.... :o)

Jeňýk Pupík (16.8.2004 01:31:28)

... ale leda tak ve snu s linkou 512 kbps - teoretické maximum za půl dne (12 hodin) je něco kolem dvou a půl giga [ nauč se nejdřív si to radši přepočítat, než něco "jen tak plácneš", hihihihi ;-) ] ... leda bys měl nelimitovanej :-O a neagregovanej :-! megabit :o)

Smoker (14.8.2004 13:32:09)

No, je fakt, že když jsem měl express, tak jsem měl puštěný traffic meter a měl jsem nasosaný např. 600 mb za 4 dny a na mém user.iol.cz bylo už 800, je to divný. A ztoho najednou se mi nechtěly data za stahování vůbec připisovat, když jsem např. za den sosl 500 mb, tak ještě druhej den ráno se to tam neobjevilo. Telecom to má úplně nanic.

Milan (14.8.2004 18:15:09)

Přesně to je ono mám právě stejný dojem

Anonym (14.8.2004 18:27:33)

Já prostě pořád nepochopím, že express někoho může oslovit. Opravdu ne. Omezené je to mnohem víc než datově omezené varianty a ještě řešit, že mi někdo přičetl nějaký mega? Hmm, to bych fakt "chtěl".

Martin (14.8.2004 19:45:20)

Anonym> jenomze tve u tvych datove omezenych variant muzes resit to same. Jeste je to horsi. Kdyz ti pripisou data na expressu, zpomalis se, ale kdyz to udelaji na tom tvem pripojeni, zaplatis je. Ale nechapu, proc sem porad cpes svoje teorie. Tohle tema je o necem jinem.

Anonym (15.8.2004 07:04:44)

Jenže já nemusím řešit nějakých pár desítek MB. Ty když teda prososáš víc jak 1 Gigo za pár dní, tak ti jde v týdnu rychlost do prd*le. Ty tuto situaci řešíš xkrát do měsíce,protože xkrát do měsíce se data v expressu resetují. Potom samozřejmě chápu, že řešíš takový hovadiny, jako to, že ti údajně ISP počítá několik desíte MB navíc. U placené varianty to řeším jen jednou a ještě k tomu se to nedá nazvat řešením. Stáhnu data navíc, tak je zaplatím. I tak mne to ale přijde mnohem levněji, než ten tvůj express. Chápeš už konečně jaký je express SHIT????!!!!! Ty platíš stejné peníze za pořád horší a horší službu, kdežto já platím vyšší peníze s tím, jak si doprávám větší a větší data. Ty si akorát dopřáváš to, že za stejný prachy sosáš usmolenou 64tkou. Pche, to bych chtěl vidě, jak se u toho ještě surfuje.

Smoker (15.8.2004 08:16:39)

No, tak v tomhle bych trošku souhlasil s anonimem, protože kvůli tomu jsem z expressu přešel na placená data, člověk, když si to spočítá, tak zjistí, že opravdu express je ve své podstatě dost drahý. Protože pokud zas tak moc nesosáš, tak Ti nemůže vadit žádná placená varianta, když si dáš např. 6 gb limit jako já, tak si můžeš i sem tam něco sosnout a pokud Martine, jak jsi psal, že nesosáš filmy a jiné, tak těch 6 gb by Ti stačilo a vůbec bys nedoplácel. Takhle se Ti rychlost spomalí i na to surfování a jedeš v podstatě rychlostí jakobys měl isdn, no u expressu možná trošku kvalitněji. Ale je to opravdu k ničemu, to snižování rychlosti. Pochopil jsem, že Martin nechce řešit limit, aby nedoplácel, ale jak říkám, je to o tom, že bys stejně nedoplácel a net Ti pojede furt stejně.

Anonym (15.8.2004 08:25:44)

Přesně o tomto píšu. O Milanovi nemůžu říct, že je sosač, ale Martin se viditelně takto projevuje. Z neznámého důvodu se mu pořád express zdá lepší než placená varianta a jediný důvod, který mne napadá, že prostě hodně sosá, tak potom chápu, že mu to přijde levný. Pak je to sosač jak vyšitej a takových na expressu jen houšť, ať ty ostatní bezlimitní služby jedou lépe.

Smoker (15.8.2004 08:33:09)

No, buď máš pravdu, že Matin je sosač a nebo je to u něj o tom strachu, co kdybych náhodou překročil a potom dpolácel? Já jsem sito myslel ze začátku taky, ale teď jsem fakticky spokojenej, myslím, že není nad limitované varianty, ještě jsem nic nedoplácel. Mám tu měřič na data, nastavený aby měřil přenos oběma směry a je to úplně výborné, nemůžu si stěžovat.

Anonym (15.8.2004 08:46:19)

No já myslím, že kdo se bojí, že překročí data limit, tak mu jde o peníze a tudíž je tu tak trochu nelogičnost, proč by si někdo, komu jde o peníze bral express??!! Martin = sosač.

Smoker (15.8.2004 08:52:10)

Ne, opravdu bych ho ještě do sosačů nezařazoval. Já ho chápu, jde mu o fixní cenu. Ale pokud není sosač, tak určitě za čas přejde na placenou variantu, protože ta rychlost přece musí každýho jednou naštvat, alespoň mně naštvala.:))

Martin (15.8.2004 08:59:32)

Dobre panove, hezky jste me tu psychicky rozebrali. Mluvme konkretne. Udejte cenu varianty 512 s pausalem za telefon (bohuzel) a limitem rekneme tech 6GB. Ale jak jsem rekl, vyhovuje mi fixni cena, nelibeji se mi limity, alespon ne tak jak jsou nastaveny. Vyhovuje mi, ze mi prijde ucet a vim kolik bude.

Anonym (15.8.2004 09:09:33)

Emea telecom linka 512/128 3 Giga za 590 Kč + 3 giga po 55 Kč = 755 Kč bez DPH....s DPH 898 Kč. Poplatek za linku si doplň sám, protože jeho výši neznám.

Anonym2 (15.8.2004 09:45:09)

HTS (analogova) nejniysi mes. pausal 279,. bez DPH a ISDN je o 99,- Kc bey DPH drazsi

Jeňýk Pupík (16.8.2004 01:21:38)

Netelefonuju (teda s TeleKomunistama - respektive vůbec ne přes pevnou), takže můj TeleKomoušskej paušál HoumLess Mimi (R) *) je 215,- včetně Desátku_Patřičně_Hnusného (19%) a EMEA TeleComu platím vždy jen 702,- včetně D_P_H a nikdy jsem ještě nepřiplácel ;-) *) HOME MINI [ pro nezasvěcené :-) ]

Smoker (15.8.2004 09:33:10)

No, Marťo, cena za 6 gb u telecomu je 1019 Kč bez dph, takže přes 1200 s dph a za každých započatých 5 gb doplácíš 200 Kč. Anonym Ti sice pěkně napsal, že můžeš přejít k emeatelecom, kteří jsou levnější, ale musel bys zaplatit ten zřizovací poplatek 999 Kč. A předpokládám, že když seš u telecomu, tak u něj chceš zůstat i nadále, pokud Ti to dobře jede. Ale pokud nejsi sosač, tak by Ti těch 3 gb mohlo stačit, to platíš 899 Kč bez dph a zas 200 Kč za započatých 5 gb. Takže si myslím, že 3 gb i kdybys doplácel za 5 gb se vyplatí, protože platil bys 1099 a měl bys vlastně 8 gb na měsíc.

Milan (14.8.2004 20:46:54)

Určitě se nejedná jen o Expres ale i o klasický ADSL od Telecomu , ono to bude stejný jako reklamovat že jsem něco neprovolal ......

Anonym (15.8.2004 06:57:00)

No tak zaprvé. Do stažených dat se počítá i upload, jestli jste to teda nevěděli. Za druhé nikdo tu zatím neřval, že by byl nespokojený s tím, jak počítá ISP u placené varianty stažená data. Až tady s espressem. Většinou tu lidi píšou, že když použijí programy na počítání dat, tak jim ISP naměří o něco méně.

Anonym (14.8.2004 19:50:33)

Netusim co delas, ale nepocita se do toho limitu krom downloadu i upload? Takze si nemusel nutne tech 400 jen nasosat.

Anonym (14.8.2004 20:39:42)

Pocita se prenos obema smery,jinak doporucuji treba Bandwidth Monitor.Mas prehled po dni ,tydnu mesici i roku a hlavne neodchyluje se vyznamne od konecneho stavu na IOL

Martin (13.8.2004 18:18:06)

Nesosam, DivX a podobny veci me nezajimaj. Holt nechapes, ze nekdo jinej ma jine priority. Proste nechci mit zadne datove limity, jsem na netu kdyz chci, kdyz nechci nejsem. Je mi jedno, co si myslis, jenom souhlasim, ze doufam, ze sosaci budou mit utrum, aby bylo mozne ty limity trochu uvolnit.

Anonym (12.8.2004 14:13:27)

Jsi omezený, tak si pořiď omezenou linku a za data navíc plať (oslíčku, otřes se!)...

Anonym (15.8.2004 09:59:39)

"""""""""No, Marťo, cena za 6 gb u telecomu je 1019 Kč bez dph, takže přes 1200 s dph a za každých započatých 5 gb doplácíš 200 Kč. Anonym Ti sice pěkně napsal, že můžeš přejít k emeatelecom, kteří jsou levnější, ale musel bys zaplatit ten zřizovací poplatek 999 Kč. A předpokládám, že když seš u telecomu, tak u něj chceš zůstat i nadále, pokud Ti to dobře jede. Ale pokud nejsi sosač, tak by Ti těch 3 gb mohlo stačit, to platíš 899 Kč bez dph a zas 200 Kč za započatých 5 gb. Takže si myslím, že 3 gb i kdybys doplácel za 5 gb se vyplatí, protože platil bys 1099 a měl bys vlastně 8 gb na měsíc."""""""""""""" To Smoker: řekl bych, že placení aktivace není vada na kráse. Ale to je jedno, pokud chce Martin platit stále stejné peníze za postupně se zhoršující službu, tak ať platí, mě to je jedno. Jen píšu, že jsou levnější a mnohem lepší alternativy.

Smoker (16.8.2004 17:19:57)

No, nemám nic proti emea, akorát já třeba už bych aktivaci neplatil, teda platil bych ji znovu po třetí nerad, protože u gts to stálo za h... a zůstávám teď u iol, kde sice je to drahý, ale jede to pořád dobře. A po třetí bych už asi do adsl nešel, pokud by to jelo blbě. Jen jsem chtěl říct, že platit aktivaci není vada na kráse, ale např. po druhé nebo po třetí je to fakticky už o hubu, obzvlášť, když nemáš moc prachy.

Mark (16.8.2004 02:04:10)

To neres.Ja uz maximalni rychlost (512) ani neznam. Posledni dobou preskocim limit uz druhej den po nabiti a spadne me to na 64/64.:D

Milan (16.8.2004 16:40:19)

Myslím že je to tou novou nabídkou 256 aby měli dobrý rychlosti a nalákali další lidi a ti kteří to mají tak trochu omezí