Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Neschopnost vlády podpořit rozvoj internetu vede k nesmyslným slibům

Neschopnost vlády podpořit rozvoj internetu vede k nesmyslným slibům

Anonym (17.8.2004 00:00:00)

Vláda slíbila, že do 2 let zajistí možnost připojení k internetu s rychlostí vyšší než 256 kb/s celkem 80% populace. Protože takovou možnost mají uživatelé internetu již dnes, jedná se o slib poněkud nepovedený. Naštěstí na rozdíl od jiných populistických slibů nové vlády, neznamená tento výkřik další zadlužování příštích generací kvůli krátkodobé snaze zvýšit o několik procent popularitu současných vládních politiků.

urna (17.8.2004 11:24:22)

Nevim, co myslite rychlosti 256kbps, ale ja jsem si vcera zakoupil CDMA od Eurotelu, ktere by mozna pokryti splnovalo a i kdyz mam skvely signal, vecer jedu tak kolem 150kbps. Nebudu tady vubec tahat to, ze jsem pred tremi roky v Kalifornii vlastnil 3Mbps linku za $29,90 a nikdy mi u ni neklesla rychlost. Jednoduse poslete uz tu telekurvu do riti.

Tomáš Pětivoký (17.8.2004 11:41:29)

zatím nám v měření průměrná rychlost okolo 300 kb/s vychází. Je to však průměr a skutečně na základě zkušeností může být v některých lokalitách CDMA o dost pomalejší.

MSP (17.8.2004 13:03:22)

No uvidime jak se to bude dale vyvijet. Zatim mi to slape 250-500kbits. Pokud se rychlost rapidne snizi, neni problem prestat CDMA pouzivat. Sice jsem se upsal na 1 rok, ale s tim, ze min. ucet bude cca 550Kc a to v pohode provolam.

Bostonian (17.8.2004 22:32:14)

No nevim, jak v ciste datove siti EV-DO provolas 550 korun. Budiz. V kazdem pripade je nase staronova vlada opet k smichu, to vsak ale neni v nasich koncinach nic noveho po sluncem.

klm (18.8.2004 10:29:18)

Počkej si na Vlastu Tlustýho, telekomunikace je jeho hobby :)

Ján (14.9.2004 13:53:04)

Ale je to stejny mimon jako Mlynar...

Nargon (17.8.2004 12:15:02)

No nevim proc si nezustal v kalifonii, ale CDMA ma maximalni propustnost dat 2,4Mbit/s na bunku jak tvrdi eurotel a jestli je tam hodne "stahovacu" tak muzes bejt rad, ze to jede alespon 150 kbit

PK (18.8.2004 23:23:36)

Ta propustnost 2,4Mbit/s je čistě teoretická. Aby ET mohl spustit CDMA, musel to kvůli Telecomu omezit na 800kbps :-) Ale jinak bych si taky nechal líbit 3Mbit/s za 750 kaček...

Mantrid (28.8.2004 21:33:40)

Těch 800Kbps je tam z toho důvodu aby výkonní downloadeři neomezovali moc net ostatním. Těch 2,4Mbps ale buňka poskuje i tak, jen má jednotlivý uživatel těch max. 800Kbps.

hnedka (29.8.2004 18:23:48)

to me taky napadlo,....ale odkud to mas???

Zajda (13.9.2004 17:58:19)

Ta propustnost je na sektor a ne na bunku. To jen tak pro upřesnění

Ďábel (17.8.2004 12:35:00)

Zlatý slova, chlapče,zlatý slova.

Pavel (17.8.2004 13:18:16)

Tady v tehle zemi jesne nekdo cte sliby politiku ?????????????????????????????????????????????????

Nargon (17.8.2004 14:49:12)

Jaky sliby to je nejaka knizka? o tom sem jeste neslysel, ale urcite si to prectu. Mam rad pohadky.

gmf (17.8.2004 20:13:25)

a jaké pohádky.těmihle se straší děti, při představě že budou makat 24h denně až do smrti aby splatily ten dluh který jste jim tu nechaly, je přejde veškeré sranda...

Mark (17.8.2004 13:36:06)

Dokovad tady bude tahle podelana vlada tak s lepsim,levnejsim,kvalitnejsim internetem nepocitejte.Spise pocitejde s dalsim zdanenim,s dalsimi poplatky apod.

y2k (17.8.2004 15:25:02)

Mno nevím, jak můžete tomu, co je zde říkat vláda ???? V čele důchodců nádražák :-))))))))))))))

Mikki (17.8.2004 20:19:55)

Souhlasim satelit je skutečme kdispozici všude za cca nevim kolik, ale má jednu velkou nevýhodu zpoždění. CDMA jestli je rychlost 2,5Mb na buňku tak je to saktra málo a pořizovat si to nebudu. Na 10 současně připojenejch lidi kteří budou např. hrát hry to je oněch 256kbit, většina uživatelů buď stahuje něco z netu hudbu, hry a další jenom serfují a těm to nepříjde. Kabelovka je kdispozici tam kde je vysoká hustota obyvatel, už vidim jak nám zaváděj kabelovku ve vesnici:-)) Pravda vetšina lidí ČR bydlí ve městech. ADSL pravda možnost připojit se ve 400 lokalitách, některé části prahy ještě nejsou ani pokryté. Venkovské oblasti nebudou asi nikdy. Navíc nutnost bejt od ústředny max. 3000m ani o metr víc. Wi-Fi nutná přímá vyditelnost, rušení bezlicenční pásmo. BlueAnagel (ČRa) pokrytí vetších měst praha, liberec, brno atd. na venkov serou, výhoda nemusí bejt přímá viditelnost. Jo a CDMA je kdyzpozici zatim jenom někde,už někdo ověřoval ty žvásty marketinku ET a ČTc ze začátku ve větších městech, Wi-Fi tu někdo nabízí, ale nevidim na vysílač(stromy, baráky). A i kdyby tady bylo pokrytí od ET tak si ho stejně nevezmu protože je vlastněn ČTc.

PaKo (17.8.2004 21:19:45)

Jo, tak mi z toho vychazi, ze jsi pripojen nejakou jinou technologii nez je vyse uvedena, jakou to je???

Anonym (17.8.2004 21:33:20)

Chtělo by to aspoň pořádně se informovat, protože ADSL je nabízeno až do fyzické vzdálenosti (není myšlena lajna vzduchem) 3,8 km!!! :-))

Nargon (18.8.2004 08:27:50)

Jeste kdyz mi zprovoznovali adsl, pred rokem tohle omezeni nebylo, protoze vzduchem to mam k ustredne 4Km a po kabelech asi 7Km.

Zajda (13.9.2004 17:56:50)

Toto omezeni bylo ale pravděpodobně na vás zapoměli;-) Vážně se divím že vám to jede. No možná dobrá kabeláž...

Anonym (18.8.2004 06:44:56)

no, viš, otazka je, zda by vubec nekdo o tebe jako zakaznika stal......

P.N. (18.8.2004 13:13:00)

a) pro internet a ekonomiku vůbec je zapotřebí jednoduše nevolit levici; b) více než vláda, mohou pro rozvoj informační společnosti udělat obce - různé pobídky, např. osvobození od poplatku za věcná břemena z metru položeného širokopásmového vedení; c) opět obce - vytvořit projekty a z peněz EU budovat metropolitní sítě, už dnes je na to program SROP. Špidlova vláda bez Špidly dokázala jako jedna z mála na světě cestovat včase: co slibuje na zítra, jsme dostali už včera. Od mašinfíry premiérem lze čekat spíš oddlužování Českých drah ne žádnou viditelnou politiku. Internetová komunita nesmí volit ČSSD a komunisty, to je bez debat.

Anonym (28.8.2004 23:47:11)

Naopak - komunisti chtějí lepší informovanost lidí, lepší počítačovou gramotnost.. a ne jak soudruzi z ODS, kteří by si nejraději vládli jenom sami a pro sebe a před veřejností tajila, co se dá... Je zde vidět zkreslená informovanost (nebo spíš neinformovanost) a nepodložená zaujatost.

BDs (29.8.2004 17:36:33)

Lepsi pocitacova gramotnost ... myslis neco ve stylu cenzury netu v Cine? :)) jen si ty komouse volte ... oni se vam KRALOVSKY odmeni.

Anonym (30.8.2004 15:28:11)

Tím jsem si jist... už mě jako střední třídu nebudou oškubávat na každém rohu, aby bylo na sociálky lidem, kteří nechtějí pracovat a jenom sedějí doma, blbě kecaj nebo dělaj načerno a přitom berou prachy od státu. Taky bohatejm se jejich politika nelíbí, to je jasný. Nicméně já už nyní nemám žádnou možnost volby. Všichni ostatní už se předvedli co (ne)umi.

Radek (13.9.2004 19:15:50)

Panove, mozna ze politika je vase hoby, ale s tim jdete na jine stranky. Dekuji

:-) (13.9.2004 09:32:12)

SLIBNA TECHNOLOGIE CDMA V PRAXI UKAZUJE, ZE JEJI PREDCASNE SPUSTENI UDELALO Z LIDI, KTERI ZA NI ZAPLATILI, POUHE BETATESTERY. nEJEN, ZE RYCHLOST JEJIHO UPLOADU NEPRESAHUJE VETSINOVE RYCHLOST KLASICKEHO DIALUPU PO PEVNE LINCE, ALE NAVIC PRINASI NESKUTECNE PROBLEMY SE ZMETKOVITYMI MODEMY, KTERE SE VYPINAJI, PRESTAVAJI KOMUNIKOVAT, PREHRIVAJI - ZKRATKA MAJI TAK NIZKOU SPOLEHLIVOST, ZE CINI CDMA NEVHODNOU TECHNOLOGII PRO DOMACI, NATOZ PROFESIONALNI VYUZITI. Na http://www.cdma.cz je moc pekna diskuse, ktera ukazuje, jake problemy ma technologie CDMA. Pokud si ji chcete opatrit, tak se tam rozhodne napred podivejte, nez se rozhodnete.

Anonym (13.9.2004 19:17:50)

CDMA mi jede dobre.

POTRAT CDMA (13.9.2004 09:33:02)

SLIBNA TECHNOLOGIE CDMA V PRAXI UKAZUJE, ZE JEJI PREDCASNE SPUSTENI UDELALO Z LIDI, KTERI ZA NI ZAPLATILI, POUHE BETATESTERY. nEJEN, ZE RYCHLOST JEJIHO UPLOADU NEPRESAHUJE VETSINOVE RYCHLOST KLASICKEHO DIALUPU PO PEVNE LINCE, ALE NAVIC PRINASI NESKUTECNE PROBLEMY SE ZMETKOVITYMI MODEMY, KTERE SE VYPINAJI, PRESTAVAJI KOMUNIKOVAT, PREHRIVAJI - ZKRATKA MAJI TAK NIZKOU SPOLEHLIVOST, ZE CINI CDMA NEVHODNOU TECHNOLOGII PRO DOMACI, NATOZ PROFESIONALNI VYUZITI. Na http://www.cdma.cz je moc pekna diskuse, ktera ukazuje, jake problemy ma technologie CDMA. Pokud si ji chcete opatrit, tak se tam rozhodne napred podivejte, nez se rozhodnete.

Nargon (13.9.2004 10:55:57)

A ty si myslis ze v zacatcich ADSL to bylo jiny? sice bylo provadeno nejake testovani na par pripojkach, ale to bylo nanic. Kdyz telecom spustil ADSL tak kazdej druhej den mel telecom vypadek a adsl nejelo cely republice. Ted po roce uz ty vypadky nastesti nejsou. CDMA se take urcite stabilizuje. Kdyztak si prectete: http://mobil.idnes.cz/mobilni_komunikace/mobilni_technologie/cdma_praxe040910.html Je tam odstavec o nastaveni modemu, ktery zlepsi jeho stabilitu.

Zajda (13.9.2004 17:54:52)

A vy se jako domnivate ze je to sranda poustet technologii v pasmu 450MHz? Vzdyt se vsechno muselo delat na zakazku!!! Ty modemy jsou technologicke unikaty. Porovnejte kolik je GSM sítí, kolik je instalovaných DSL zařízení a kolik je CDMA modemů v pásmu 450Mhz. Pamatujete si začátky připojení přes dialup? Pamatujete si začátky spouštění sítě NMT? Tam byly taky výpadky a mnohdy i celý den. Ano v tovarne si to zarizeni testnou na zakladovy stanici. Technik projede servisni test, stáhne se zkušební vzorek dat a padla. Tam neni čas stahovat dvacet giga. Tlačí vás termíny a navíc nemáte možnost zkusit modem v reálné síti.To da rozum ze se problemy vyskytnou. Troufam si rici za tomu tak snad i byt musi jinak bychom popírali to že jsme lidé.

Anonym (13.9.2004 19:12:07)

To zase nesmis ty prispevky brat zcela vazne. Ja mam CDMA a jsem naprosto spokojen. Tam uz pise kde kdo. A to ani nemusi mit CDMA.

Anonym (14.9.2004 16:31:53)

mne taky jede CDMA dobre, ba co vic, skvele!!! i odpoledne z toho vytahnu skoro megabit, pricemz rychlost mi skro nikdy neklesa pod 512, v noci naopak stoupa az na 1, 5 Mbps