Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Velká nebo malá instalace?

Velká nebo malá instalace?

Roman (24.8.2004 12:10:36)

Mohl by mi někdo poradit?Chci si zřídit ADSL připojení, a na stránkách www.dsl.cz jsem se dočetl, že při aktivaci si mužu vybrat mezi velkou a malou instalci.Velká je samozřejmě dražší,neví někdo proč?A jestě bych se chtěl zeptat jestli je možno na jednu ADSL linku připojit více počítačů.(dva)

Nargon (24.8.2004 12:16:05)

Na jedno adsl pripojku si muzes pripojit kompu kolik chces, ale pak pocitej ze se budou delit o rychlost. Velka a mala instalace: U maly instalace prijde technik telecomu vytahne ze zasuvky telefon, strci do zasuvky spliter pak zapoji telefon do spliteru a ADSL modem do splitru a jeste ADSL modem do pocitace (USB nebo Ethernet). U velky instalace udela to samy, ale jeste ti nakonfiguruje PC aby ti jel internet. Ale tohle zastrkani kabelu zvladne kazdej blbec i bez prirucky takze si vyber bud samoinstalacni balicek nebo velkou instalaci.

Art (24.8.2004 15:20:24)

Je to tak. Ale klonil bych se k samoinstalaci a teprve az by ti to fakt neslo priobjednal bych velkou instalaci. Ale pokud nejsi uplne mimo co se tyka pocitacu, tak to zvladnes sam. Jinak s tim pripojenim vice PC se mi osvedcil modem/router speedtouch 500series se 4 portama. Tam nemusis ani nic nastavovat, modem rozchodis dle primitivniho navodu, soupnes do portu kabely od sitovek a jede to (pokud je u TCP/IP na sitovce nastaveno ziskat adresu ze serveru DHCP automaticky).

Juraj (24.8.2004 12:43:29)

určitě doporučuji také "samoinstalaci " problém bude pokud si modem jen pronajmeš tak tam samoinstalace není jen malá nebo velka instalace