Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Doba zřízení Nextra ADSLink Start 512/128 3GB

Doba zřízení Nextra ADSLink Start 512/128 3GB

neználek (25.8.2004 22:17:37)

6.8. mi napsali že ta objednávka byla přijata k realizaci. 9.8. mi poslali : Nyni vyckejte prosim na telefonicky kontakt technickym pracovnikem, ktery si s Vami domluvi termin instalace ADSL pripojky. Technicky pracovnik by Vas mel kontaktovat priblizne do 5 dni. nikdo nevolal (vzhledem k tomu že nemám objednanou instalaci,tak sem ani žádnej hovor nečekal). a od té doby nic dalšího, je to normální? a taky mně zaráží to, že mi přišlo jenom uživ. jm. a heslo. Zajímalo by mně kdy mi příde IP adresa a další konfig. parametry pro modem?

Honza (26.8.2004 14:43:24)

No a co jinyho bys chtel? Jmeno a heslo ti prece staci. Ted si kup modem a urcite uz ti to bude fungovat.

meen (26.8.2004 14:52:19)

A jak se treba dozvim pevnou IP adresu od Nextry? Nebo mi ji prideli DHCP a tu pak mam na porad? Konfiguracni parametry pro modemy jsou myslim na webu nextry nebo ne, kdysi sem je tam videl?

Nargon (26.8.2004 15:10:02)

Svoji IP se od nextry dozvis z webu, config moc nepotrebujes, vetsinu modem zjisti z DHCP nebo je to na webu. Maximalne SMTP a POP3 pro postu ti Nextra muze rici, ale je to tak jednoduchy ze si to pamatuju z hlavy :) smtp.nextra.cz a pop3.nextra.cz

Honza (26.8.2004 15:10:10)

Konfiguracni parametry modemu definuje CTc (Telekom) a nikoliv ISP. Tzn. tyhle udaje dostanes s koupi modemu (pokud ho koupis od Telepointu) nebo si je stahnes at uz na webu CTc nebo ISP. Nechapu co mas porad s tou IP adresou. Samozrejme ze ji modem dostane pridelenou. Proc to proste nezkusis?

Petr Borecek (26.8.2004 18:35:12)

Za prvy nedava se pevna Ip, ale Verejna IP adresa ktera se ti muze menit (Neboj ne moc casto 2 az 3 za rok). A ano IP se prideluje od providera moden si muzes nakonfigurovat jak chces stejne vetsinou to je 10.0.138.

kreeg (26.8.2004 22:35:45)

Nextra na svych strankach uvadi primo "Veřejná pevná IP adresa ". A jde o to jesli se tu IP dozvim od nich nebo mi DHCP prideli IP a tu pak budu mit treba 5let. Chci si zridit web a ftp server.

Nargon (27.8.2004 09:40:29)

IP se od nich nedozvis. Protoze oni ani nevedi jakou IP ti DHCP prideli. Mam Nextru uz asi rok a jedinou zmenu IP adresy jsem zazil kdyz se menila rychlost ze 192/64 na 512/128 od te doby mam stale stejnou. IP adresu si muzes zjistit z webu nextry. http://adsl.nextra.cz -> Popdpora zakaznikum -> Vase IP adresa.

Anonym (2.9.2004 15:11:08)

IP u nextry : Po odeslani samoinst. balicku mi prisel nasl. email : +---------------------------------------------------------| Uzivatelske jmeno: -------- | Objednana sluzba: ADSLink Start 512/128 3GB | Objednany modem: ZyXEL Prestige 650R-33 Odkoupení Bez instalace | Cislo HTS: -------- | Agregacni bod/lokalita: Praha | Pridelena IP adresa: ---.---.---.--- +--------------------------------------------------------- Vazeny uzivateli, gratulujeme k zavedeni sluzby NEXTRA ADSLink. Pevne verime, ze budete s nasimi sluzbami spokojen. ..... minusy : vymazano. Takze IP v poho zjistim :)))

Anonym (27.8.2004 10:44:24)

IP adresa je pevná a veřejná, ale při změně služby atd. může být změněna.

neználek (26.8.2004 23:12:04)

modem mám, a ještě to nejede v zákaznickým systému mám: ADSL installation in progress změní se to pak až bude ADSL funkční na success nebo něco takovýho?

Mira (9.9.2004 07:24:39)

taky si chci nechat tenhle tarif zavest, jak jsi s tim spokojeny ?