Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jaký ADSL modem si mám pořídit???

Jaký ADSL modem si mám pořídit???

Mik (5.9.2004 16:11:46)

Ahoj mám menší problém, pořídil jsem si Internet Expres Start a k tomu dodávají ten jejich Sagem F@st 840. Nechci ale modem přes USB rozhraní a tak hledám nějáký jiný. Potřeboval bych víceportový modem na pripojení více počítačů. Dříve jsem používal SpeedTouch 510 (jednoportový) a tak se naskýtá možnost tohoto modemu se 4 eth portama, ale je jich u nás více a tak bych se radije zeptal vás, občas se tu objevují i odborníci kteří sítím hodně rozumí a mají také dost zkušeností takže otázka je spíše směřovaná k nim. Takže poraďte jaký víceportový ADSL modem si mám koupit, budou na něm zatím připojeny dva počítače časem tři více už asi žádné. Počítače budou používány asi jako každý jiný co se připojuje na net, bude se po něm hrát na internetu stahovat a prohlížet web Nebude to v žádné firmě ani složitých lan síťích přesto bych nepohrdl i modemem s lepšími možnostmi nastavení časem se to může hodit. Děkuji za snahu mi pomoci. Ještě bych se chtěl zeptat jak je to u víceportových modemech s připojováním přes VPN dá se v nich nastavit jméno a heslo a připojuje se sám, nebo se to musí dělat z jednotlivých počítačů (i když mi není jasné jak) Závěrem bych chtěl říci, že i když se tady těčhto dotazů objevilo mnoho tak i přes to jsem založil tento thread protože časem lidé kteří by mi mohli poradit mají s onama modemama více zkušeností a možná mi pomůže i nikdo kdo jsem dříve nepřispíval a nepodílel se na pomoci výběru modemu. PS: Moc děkuji

Miloslav (5.9.2004 18:43:42)

Já nejsem tedy moc velkej odborník, ale pořídil jsem si ZyXEL Prestige 650HW. Potporuje prostě vše, i nastavení času. přihlašuje se plně automaticky bez jakéhokoliv zásahu PC. Je 4 portový a má Wyfi až na 550 metrů .A nanet šlape jako hodinky ráno ho zapnu a večer vypnu a anijednou se samovolně neodpojí. A taky má samozřejmě Hardwarový firewall. Akorát že mě stál 5000Kč a to když řeknu ostatním tak je málem vomeje. ...... Ale hlavně si vyber podle sebe a penězma radši moc nešetři. Říká se nejme tak bohatí abychom si kupovali levné věci.

Mik (5.9.2004 19:44:08)

Cena není ani ten problém, spíš výběr, tento modem jsem našel a dokonce i běz Wi-fi za 3 000Kč http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=288&Shortcut=ZYX-32150 Ten váš je tam za 4 000Kč http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=288&Shortcut=ZYX-32261 Jinak děkuji za tip počkám si na další ohlasi a rady a podle toho se rozhodnu :o)

Roman (6.9.2004 13:56:34)

Ja bych doporucil Zyxel 650R-33, nekupovat z www.albico.cz, poslou 650R-E3 a ten je na... Jinak ta 650R-33 z novym firmware je v pohode, jinak neni spatny ani SMC 7204BRB. Porizovaci cena obou je cca 1999,-Kc s DPH. Oboje mam odskouseno spolu s D-Link WiFi routrem.

Miloslav (12.9.2004 22:13:16)

Já jsem uváděl cenu u Contactelu- včetně aktivace toho jejich ADSL. Pokud byste cokoliv chtěl o tom mém modemu vědět napište...

Tarrendine (6.9.2004 07:51:47)

Z vlastní zkušenosti Draytec Vigor 2500We. Stojí 3700,-- a za tu cenu nabízí 4xE,Wifi,VPN (všechny tři security protokoly). Jednoduchá instalace a management. Modem už 3 měsíce používám a ani jeden kiks ze strany modemu.

Mik (6.9.2004 14:51:30)

Vypadá zajímavě.... ale stejně bych tu Wifinu nevyužil..... Jenom se chci zeptat VPN znamená že se připojuje sám? A má tuto funkci i Alchatel 510 v 4 eth?

Jirka (13.9.2004 14:25:04)

Tenhle modem bych taky doporucil, je "velmi moderni" a i kdyby se ta WiFi nevyuzila, tak ve zbytku smele souperi se 4portovou AlcatelST 510. A narozdil od 510, ktera obcas spadne a resetuji se ji nastaveni, tak u tohoto modemu jsem se s tim (a ani mi znami, co ho maji) nesetkal. Snad drobnustka: defaultne ma tenhle modem vypnutou fragmentaci prichozich UDP paketu, coz byla jedina drobnustka, kterou jsem povazoval za nefunkcnost. Po zapnuti, jiz zadny problem.

Adin (14.9.2004 09:02:44)

Problem s resetovanim nastaveni u AST510 neni v modemu, ale mezi klavesnici a zidly. :-)

Jirka (14.9.2004 10:06:26)

Vazne? cim tedy uzivatel muze toto zpusobit? Faktem je, ze jsem se setkal s pripadem a o dalsich slysel, kdy se AST510 resetovala i nekolikrat tydne, pritom byla v ohranicenem prostoru, kde do ni nikdo nemohl kopnout apod, na chranenem okruhu proti kratkodobemu vypadku nebo nejakemu velkemu zakolisani el.napeti. Navic ten uzivatel byl velmi dobry technik. Takovehle vypadky se treba objevili po bezproblemovem pulrocnim uzivani. Osobne jsem vliv entity mezi klavesnici a zidli vyloucil. Napadlo me spis, jestli to nema podobne duvody, jako treba tuhnuti Asus6310, ale 510 zadny attack protection nema.

Adin (14.9.2004 16:04:17)

Pokud vim tak Asus tuhnul z duvodu maleho mnozstvi polozek v NAT tabulce nekde okolo 170, kdy pri vetsich hodnotach nastaveni timeoutu se lehce zaplnila. Alespon tak to prezentovalo pomerne velke mnozstvi jeho uzivatelu. Alcatel zvladne techto polozek 1024 a kdyz se zaplni tak nezatuhne, pouze jiz nefunguji dalsi spojeni. Co se tyce mazani konfigurace setkal jsem se pouze s tim (hlavne tady na foru a par mych znamych) ze ji bud neulozili pres saveall, nebo se mazaly staticke zaznamy v NAT po restartu, i kdyz se konfigurace ulozila. To je zpusobeno tim ze jako outside address se nastavi nejake konkretni cislo, kdyz se nastavi same nuly tak si modem vytvori template podle ktere pak po restartu vytvori zaznam do NAT. Tenhle modem mam od prosince minuleho roku, jeste spravuji jeden u znameho, potom uz pouze z doslechu od znamych i neznamych, a jinou pricinu mazani konfigurace jsem doposud nezaznamenal. Je mozne ze by nejake vypadky delali nektere verze firmware, mam odzkouseno pouze 4.0.0.7 (myslim) a 4.2.5.

Jirka (14.9.2004 17:29:16)

Co se tyka Asusu, ten tuhne kvuli zaple attack protection, neni to tedy tuhnuti, ale nastavene vypnuti Asuse po 30 utocich v nejakem case (tovarni nastaveni). Nastaveni timeoutu UDP packetu u NAT to potlaci, ale pravou pricinu neodstraní. Problem je v security modemu. info: www.joyce.cz -> FAQ Co se tyka AST510, dekuji za informace. Ja osobne vubec netusim, cim to je zpusobene. Popravde me nenapadlo ani to saveall, coz mohl byt klidne duvod. Jsem lama :o) Faktem ale je, ze se podobne maze nastaveni i Asuse a Lucenta CellPipu, obvykle pri vypadcich proudu. A tam jsem se podle me konfigurace uklada pomoci submit, presto to nepomuze.

Mik (6.9.2004 21:37:01)

To mi neříkejte že mi tu nikdo víc už nic nedoporučí :o(

Adin (6.9.2004 22:59:20)

K tomu speedtouch 510, pripoji se a pokud spadne spojeni tak ho zase sam nahodi. 4-portovy ma akorat integrovany switch. Pocitace se pripojovat nemusi, spojeni drzi modem. Vystridal jsem tri modemy a stimhle jsem nikdy nemel problemy ( a kdyz mel, tak to byla moje chyba). Jestli mas jeste ten stary 510i jednoportovy, tak jenom dokup switch (500-600 Kc) a mas vystarano.

Mik (6.9.2004 23:38:53)

U toho jednoportového 510 se mi nikdy nepodařilo zprovoznit to aby se připojoval VPN automaticky a nemusel to dělat já z windows možná bys mi mohl poradit jak na to :/

Adin (13.9.2004 13:41:27)

Mozna to bude verzi firmware, preflashnul jsem na 4.2.5

Dedo (13.9.2004 09:12:21)

Doporučuji pořídit modem a router zvlášt

vikos (14.9.2004 11:06:29)

ahoj, jako technik firmy z oboru bych ti doporučil 4 portový TRUST 450i (kolem 3000bez DPH).je naprosto bezproblemový - už jsem jich nastavoval asi 70 a zatím ani jedna reklamace - je dobře konfigurovatelný,má v soě vlastní diagnostický program-skvělé při nějakám problému,protože hned víš kde je co špatně.má v sobě 100/10M switch a v případě výpadku proudu drží nastavení -mám vyzkoušeno 40 dní(to třeba alcatel neumí-po 5 minutách je v továrním nastavení). Vikos