Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Lucent CellPipe 22A-FX nebo ALCATEL SpeedTouch 510i s rozhraním 4 x Ethernet

Lucent CellPipe 22A-FX nebo ALCATEL SpeedTouch 510i s rozhraním 4 x Ethernet

Mik (7.9.2004 14:57:33)

Už jsem zůžil svůj výběr asi na tyto dva....bohužel v minulém threadu se moc lidí nevyjádřilo tak doufám že k tomuhle bude komentářů víc. Aba to sou čtyřporové modemy :o)

bob (7.9.2004 17:41:40)

Zatim take vybiram. Ale volil bych Alcatel. A co Zyxel 650HW s Wifi nebo Vigor Draytek 2500We s Wifi? Vsechny jsou skoro za stejnou cenu. Je zvlastni ze ty Alcateli jsou dost drahe oproti ostatnim s wifi, protoze si myslim ze zas nic extra Alcatel neumi, ale mozna je zas nejkvalitnejsi. Jinak Alcatel ma asi nejvice lidi a jsou schopny s nim poradit, proto ho asi koupim taky. Chci sluzbu Nextra Start (Brno).

ondra (7.9.2004 18:13:49)

alkac ma jednu velkou nevyhodu.. musi se zapinat rucne, kdyz trebas vypadne proud musis ho nahazovat ruco.. ato je haluz kdyz je nekde v pr.. nebo je za nim server...

Mik (7.9.2004 22:13:55)

Tak to chápu, ale tohle mě netrápí... pochybuju že budu mít nikdny na svym ADSL 256/64 FUP 250MB na týden (jsem moc daleko od ústředny víc mě nedovolí) problém se serverem :((( Jinak mohli by jste mi poradit jak nastavit aby se připojoval Alchatel automaticky přes VPN a nemusel bych to dělat přes Windows?

modrásek (7.9.2004 23:55:56)

Novější 510 4.2 se zapíná sama po výpadku elektriky. Starý to fakt dělali a museli se zapnout ručně. Co myslíš "aby se připojoval Alchatel automaticky přes VPN"? Je možno nastavit PPPoA tudíž spojení vytáčí a drží modem nezávisle na PC , nebo PPTP a spojení pak vytáčí a udržuje PC.

Mik (8.9.2004 14:50:11)

JJ myslel jsem PPPoA aby se vytáčel modem a držel spojení nezávisle na PC.... jenže mi nejde když přes webový rozhraní zadám jméno a heslo tak se nic nestane prostě se mi znovu objeví ta samá obrazovka s vyplněným heslem a jménem.... zkoušel jsem postupovat i podle tohohle postupu http://adslcd.nextra.cz/ostatni/Speed%20Touch%20510i%20v4.pdf ale pořád ztroskotám na tom že se mi tam objeví znovu to okno..... Kdyžtak pište na email rád bych to vyřešíl :o(((

modrásek (7.9.2004 21:57:06)

Lucent má občas podobný problém jak Asus. Prostě vytuhne a pomůže jen reset modemu. Čtyřportový spíš opravdu Vigor. Lucent pak asi až na třetím místě. Pak existuje ještě 4portový Well ale ten moc neznám.

Mik (7.9.2004 22:16:53)

Takže Lucenta nedoporučujete? Teď jsem četl že na něj vyšel nový firmwarwe a ten řeší nějáký problém se zatuhováním kdo ví kdy..... Vigor.... včem je tenhle modem lepší než třeba Acatel? Docela se mi u Alcatelu líbí časté aktualizace firmwaru a docela kladný přístup s okolí... rád si nechám poradit konec konců je to věcička za 4 000Kč.... Ještě jedna věc dává telecom záruky na jeho modemy a jak dlouhé?

modrásek (8.9.2004 00:14:02)

Nový firmware na Lucent ? Kdo ví. Ani jeden z těch třech modemu není výrazně horší. ST510 se v defaultním nastavení nesnáší s některýma bankovníma aplikacema(tuším s Č.Spoř.). S Vigorem jsem se zatím se žádným problémem nesetkal ani o něm neslyšel. Je fakt že je tu krátce a u mě jede taky jen několik měsíců. A co má Vigor navíc:jedině snad wifi a šifrovanou VPN

Mik (8.9.2004 14:47:18)

O wifi mi nejde.... asi půjdu nakonec dto toho ST510 líbí se mi nejvíc :o) Ale ten Lucent mě od toho dost zrazuje :o)))