Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Kde je chyba?(dostupnost ADSL)

Kde je chyba?(dostupnost ADSL)

Honza (8.9.2004 15:33:12)

Zaráží mne zvláštní věc, na kterou jsem narazil dnes: jelikož jsem na webu Telecomu viděl sdělení o dostupnosti ADSL připojení v místě mého bydliště k 7.9.2004, zkoušel jsem přes jejich "check dslam" dostupnost pro své tel. číslo.Až do dneška se tam objevovalo "Na připojení se pracuje, dostupnost se předpokládá k 14.9. atd." Dneska se tato hláška změnila na "Není možno ověřit možnost připojení,je nutné zjištění technických parametrů, prověření proběhne ihned po podání žádosti o zřízení služby...."(asi v tomto smyslu, doslovnost si nepamatuji) Okamžitě naskočí formulář žádosti o zřízení IExpress. Říkám si - to je asi odpovědné řešení, aby si někdo nedělal plané naděje, prostě zkontrolují vzdálenost HTS od DSLamu a je to. Sice ve mně vrtala otázka, proč to nelze ověřit bez podávání žádosti o IExpress, ale nebudu hnidopich. Pak jsem ještě zabrousil na DSL.cz do "Knihy díků a chvály" jak říkám fóru a zkusmo vyplnil kontrolu tel. čísla i tady v očekávání, že jde stejně jen o redirect na web Telecomu. Jenže nejde - a navíc se mi objevilo, že na mým čísle je služba dostupná a lze ji zřídit v síti ČTc. Dál to nabídlo formulář atd. Tak se ptám sám sebe - je ČTc tak zodpovědný, že raděj nejdřív ověřuje a aby nezdržoval, dopředu přijímá žádosti o zřízení IExpress nebo je DSL.cz tak hrabivý, že nabízí dostupnost i když ji pak nebude moci poskytnout? Nebo že by ČTc byl tak vykutálenej, že vám jakoby ověří dostupnost jen poté, co si podáte žádost o zřízení IExpress, aby polapal co nejvíc rybek?

Honza (10.9.2004 08:53:52)

Moje fantazie je krátká na realitu v podání ČTc: na žádost o ověření dostupnosti ADSL na mém čísle jsem obdržel doposud 5 e-mailů - potvrzení doručení žádosti o ověření (a tím pádem i zřízení IE Start na zkoušku), potvrzení o přijetí žádosti a že byla vyplněna správně, potvrzení o realizovatelnosti ADSL, pak potvrzení (9.9.), že 10.9. mi byl odeslán samoinstalační balíček a konečně (9.9.) oznámení o dokončení konfigurace na mém tel. č. Tedy to, co mi na tomto webu sdělili hned po vyplnění check windows (a případný balíček jsem si mohl taky objednat). Navíc, jelikož ČP doručí balíček nejdřív v pondělí - když byl odeslán zítra :-D , mám tři dny ze zkušební doby v háji.Inu, ČTc ví jak na to a příliš netratit!