Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Sagem F@st 840 - POTS nebo ISDN?

Sagem F@st 840 - POTS nebo ISDN?

Honza (10.9.2004 14:32:04)

Opět mám možná naivní dotaz začátečníka - z analogu vím, že ISDN a obyčejná linka jsou odlišné a navzájem nekompatibilní technologie, alespoň co se modemu týče. Už dvakrát jsem narazil v technických specifikacích na netu, že Sagem F@st 840 je modem pracující na linkách ADSL/ISDN a má konektor RJ-45, zatímco na klasické linky je určený F@st 800 s RJ-11 pracující na linkách ADSL/POTS.Já určitě ISDN nemám a v samoinstalačních balíčcích ČTc nabízí jen typ 840 - bude mi tedy fungovat na klasice nebo jak to je? Jsem z toho mírně vedle....

Michal (10.9.2004 15:45:41)

Co jsem mel Internet Expres na zkousku, proste jsem to zapojil o jelo to :) ISDN nemam. Postup - odpojil jsem telefon, na stejnou snuru (normal 10m z obchodu) dal spliter, do nej modem a do zbyvajiciho konektoru telefon. Pak instalace modemu z CD, pak modem pres USB do PC a hotovo.

Jarek (10.9.2004 16:47:42)

Bude ti to fungovat. Annex B využívá menšího kmitočtového pásma, takže je univerzálnější. Dá se použít pro ISDN i POTS. Modem annex A by se ve spodním pásmu překrýval s horním kmitočtovým pásmem ISDN. Telecomem nově zřizované ADSL jsou pouze Annex B.

Honza (10.9.2004 19:28:42)

Díky moc, to jsem si oddechl - logika sice napovídala, že by Telecom měl nabízet funkční zařízení, ale to u těch nefunkčních či špatně popsaných splitterů taky, že...