Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > BlueTone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BlueTone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

InF4cT3D (23.9.2004 05:27:23)

Dobry den, mam bluetone adsl 512/128 1:50 3GB bez fup, mam problem ze nemuzu zakladat hry, konkretne kdyz zalozim tak se ke me nikdo nedosane nebo kdyz nekdo zalozi tak ja se k nemu nepripojim, konkretne napr. hra AoE II , dale v DC++ nemuzu byt active rptooze kdyz jsem active tak nemuzu od nikoho stahovat a to tam pisu spravnou IP! domnival jsem se tedy ze to bude tim ze nemam verejnou IP, taxem napsal na bluetone helpdesk a tam jsem se dozvedel ze vse je v poradku a verejnou IP vlastnim, muze mi tedy nekdo pomoct co mam delat abych mohl byt ACTIVE ? co kde nastavit ? co kam napsat ? mam modem Lucent 22A BX a mam pristup k nastaveni NATu, ale ten zas nevim jak nastavit a nevim jesltli by to vubec melo smysl, obrazek jak u me ypada nastaveni NATu mate pripadne zde > http://www.tweek.wz.cz/nat.JPG, opravdu rad bych si konecne zahral AoE II a byl na DC++ active , kdyz sjem mel predtim tiscali adsl tak vse fungovalo v poradku :(( prosim pomozte nekdo. Predem Dekuju.

Anonym (23.9.2004 13:53:15)

Prepni si modem na rezim zipb

InF4cT3D (23.9.2004 14:40:51)

jak to udelam plz ????

InF4cT3D (23.9.2004 15:58:42)

plz help me :((

InF4cT3D (23.9.2004 15:59:27)

je tu aspon nekdo kdo ma BlueTone? a muze mi rict jestli mu de zakladat a bejt active na DC++ ? plzz

karel (23.9.2004 18:51:11)

samozrejme ze mne to jde.

Anonym (23.9.2004 16:13:52)

Boze boze, stara pisnicka, uzivatel si poridi nesmyslne slozity modem, urceny pripojeni male site. Jako vedlejsi efekt to ma i nemoznost pouzivat plne verejnou IP a jde to jedine slozitym prenastavovanim NATu, a stejne s pochybnym vysledkem. Proste smula, mas si porizovat normalni levny modem pro solo pripojeni.

Carloss (23.9.2004 16:27:41)

Normalne vyber si nejake cislo portu treba 39000 a to si v NATu nastav jako port forwarding na tvoje lokalni IP a tento port pak nastav v DC. Mame stejny modem a chodi nam to OK. Ale uz se me neptej jak, uz si nto nepamatuju, IMHO tento modem je na nic, zlaty Zyxel.

Nargon (23.9.2004 17:40:46)

To se tady fakt nenajde nekdo kdo tomu chudakovi pomuze, nic naplat musim ja. Rule Favor: nech RDR Rule ID: sem nejspise poradovy cislo, pokud zadny dalsi pravidlo nemas tak nejspis 1 IF Name: Vubec nevim co to znamena ale all nejspise neuskodi Protocol: Pokud to je na DC tak nechej ANY, protoze v dc je potreba UDP i TCP Local Adres From a To: do obou zadej IP adresu tvyho PC, pokud ji nevis na zaver ti napisu jak to zjistis. Global Adres From a To: ty nuly muzes ponechat Destination Port From a To a Local Port: do vsech zadej stejny cislo treba 5678. Submit, pak v nastaveni submit and reboot. Pak v DC v nastaveni zapni active mod a vedle do pole zadej tvoji verejnou IP (pokud nevis jak zjistit tak se taky podivej na konec) a do pole port nastav 5678. A mel bys byt Active. Jak zjistis IP adresu PC? takhle: Start, spustit, cmd, ipconfig. Vypise to neco takovyhleho: Ethernet adaptér Připojení k místní síti: Přípona DNS podle připojení . . . : Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.120 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.0.0.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . : To co je u IP adresy je to co tam zadas v mem pripade 10.0.0.120, ale u tebe to asi bude jiny. A jak zjistis svoji verejnou IP? Napriklad zde: http://whatismyip.com No to je snad vse, pokud to pujde tak se ozvi a pokud to nepujde tak se taky ozvy a rekni co je dalsiho v moznostech u Rule Favor misto RDR, a u tech trech portu misto Any other port.

InF4cT3D (23.9.2004 19:55:26)

Nargone, moooc ti dekuju, konecne nekdo kdo je ochotnej pomoct! takze DCko funguje uplne v poho a sem active, takze super, akorat furt trva problem s hrama, kdyz zalozim nikdo se ke me nepripoji , nevis co s tim ? a pro ostatni, ja nemel na vyber modem ./

Nargon (23.9.2004 21:38:47)

Postup bude nejspise stejny, jen to bude jine cislo portu, ovsem kazda hra vyuziva jine porty. Vetsinou to jsou i rozsahy portu napr 6100 az 6200 a tohle vypisovat po jednom je urcite otrava, ale protoze Local port je jen jedno cislo a Global port se da nastavit jako rozsah tak nevim jak to zapsat. Jedine s tim trochu experimentovat. Kdyztak tady je vypis nekolika her a portu ktere pouzivaji. http://www.u.arizona.edu/~trw/games/ports.htm

Anonym (25.9.2004 23:53:01)

IF Name je název rozhraní, ne kterém budeš dělat NAT, takže musíš na venkovním - bývá označen jako PPP.