Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IP adresa

IP adresa

Honz4 (27.9.2004 19:52:34)

Vubec se v těch IP adresách nevyznám. Jakou potřebuju aby mi šli hrát hry po netu a jakou abych je moh i zakládat vim že je nějaká dynamická pevná proměnná a tak ale nevim která je k čemu dobrá ? Dík za odp.

Ronson (27.9.2004 21:04:14)

Pevná veřejná IP adresa - přidělí ti jednu adresu a tu máš pořád stejnou, je vidět odkudkoli z Internetu. Můžes hrát, můžeš zakládat hrací servery. Dynamická veřejná IP adresa - přidělená věřejná adresa se může změnit, je vidět odkudkoli z Internetu. Můžeš hrát, můžeš zakládat, ale nejdřív si musíš svoji adresu ověřit. Neveřejná IP adresa - pevná nebo dynamická, není vidět z Internetu, měla by být vidět z lokální sítě daného ISP - můžeš hrát, nemůžeš zakládat pro Internet, snad pouze by mělo jít založit pro jiného uživatele stejného ISP (to ale nemám ověřeno)

nick (27.9.2004 21:08:44)

s tou neverejnou nemas uplne pravdu... pokud je na ni provaden NAT 1:1, tak je mozne normalne zakladat hry pro kohokoliv z inetu... zrovna tak, co se tyce stejneho iSP...nikde neni dano, jestli Tvuj iSP onen peering podporuje... ;) nick

Ronson (27.9.2004 21:22:00)

OK, jak píšu, nemám to ověřeno, záleží i na ISP. Já používám statickou veřejnou. Jenom by mě teda zajímalo, pokud máš NAT1:1 a založíš nejakou hru pro celej net, na jakou IP adresu se budou ostatní hráči připojovat ?

nick (27.9.2004 22:08:09)

no pak se samozrejme pripojuji na tvou verejnou IP ;) nick

Ronson (27.9.2004 22:54:18)

No jasně, to ti ale musí ISP pro NAT nějakou veřejnou IP přidělit, kde bys jí jinak vzal? Pokud máš jenom privátní, máš smůlu.

nick (28.9.2004 01:21:50)

jasne, ale ty se ptas na NAT 1:1, to znamena, ze k jedne privatni IP adrese je prirazena jedna verejna adresa, vsechen out/in traffic je smerovan z/na privatni IP do/od internetu... pokud se ale jedna o NAT 1:N, tak je k jedne verejne IP prirazeno nekolik privatnich adres, pak musi admin site presmerovat nejaky porty k tobe...pokud se jedna o halflife, pak je to port 27015... nick