Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > AGREGACE

AGREGACE

Kopi (2.10.2004 17:51:19)

Prosím kohokoliv o jakékoliv vysvětlení. Mám od contactelu 1024/256, 1:50, (6GB limit).Od pátku 13.8. (že by šťastná třináctka) a za ten měsíc a půl. Jsem na žádném měřáku v žádnou denní ani noční dobu nenaměřil méně než cca 850/100 kbps(připojení/stahování). Je to tím,že na DSLAMu na mojí ústředně je málo připojených od Contactelu, nebo nic nesosaj? V agregačním bodě Praha přeci musí být hafo takových připojení od Contactelu jako mám já. Jak je možný,že sem reálně zatím nepocítil dělení se o tu "mojí" lajnu (kterou si kupuju společně s dalšímu 49)?Díky za info. Martin

Nargon (2.10.2004 18:26:45)

Je to tim ze v agregacnim bode je hodne lidi. S ustrednou a dslamem to nema nic spolecnyho. Agregace je vyrobena z duvodu ulehceni zateze paterni siti na ukor stazenych dat. Protoze kdyz si to zpocitas pro 1024 pripojku pri plnym vyuzivani po dobu 30 dnu jses schopnej prenest asi 316GB, ale kdyz tam zavedes agregaci 1:50 tak mas na mesic 6,3GB na jednu pripojku. Pokud nekdo z tech 50ti nevyuzije vsechny svy data tak je muze vyuzit nekdo jinej. a protoze jak maji lidi limity 6GB a jeste je to up+down tak proste tu pripojku nevyuzijou, a jejich nevyuzite data vytvari volne pasmo, ktere muze pouzit kdokoli. A proto ti to v praze jede tak dobre, protoze se vlastne delis o 61Mbit lajnu se 3000 lidmi, a i kazdy jeden B, ktery je nevyuzit se da pouzit u nekoho jineho. P.S. Doufam ze je to alespon trosku pochopitelne. je to vysvetleno na mnozstvi dat, ale data jsou prepocet rychlost/cas