Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > jak nastavit adsl modem pro připojení zvenku

jak nastavit adsl modem pro připojení zvenku

JaM (4.11.2003 11:30:35)

po migraci se nemůžu zvenku připojit na mailserver (port 995). na tech sup. mi řekli že to je nastavením modemu. já však nevím co mám kde nastavit. Díky JaM

JOE (4.11.2003 15:29:36)

Každej modem má toto nastavení proveditelné jinak. Také jde o to jestli používáš NAT, máš zapnutej firewall atd. Chceš-li radu, zkus také napsat jakej máš modem, v jakém nastavení, jak máš zapojenu síť...

Jan Merta (5.11.2003 07:49:44)

modem alcatel speedtouch 510i používám proxy server (proxy+) síť peer to peer za firewalem NIS adresy sítě 192.168.1.1-254 pevná venkovní adresa v modemu je u připojení pppoe nastaven pat (nevím co to je a v manuálu jsem to nenašel) přes telnet jsem u modemu vypnul firewalling mám winxp

JOE (5.11.2003 16:01:32)

A mail server běží na PC kde je proxy+ ? A nemáš Alcatel spíše v režimu pppoA? pppoE jsem sice nezkoušel, ale pochybuji že to s ním funguje. Pokud je 510 v pppoA s routováním, pak používá NAT, a je potřeba napsat nastavení NAT do položky DEFAULT server IP PC s mail serverem, nebo bezpečněji použít NAPT a napsat odkud kam a na jakej port. Ale s režimem pppoE nemám žádné zkušenosti.

Sekáč (5.11.2003 16:26:40)

Mám upravený STHome na router a hodně mi pomohla tato diskuse: http://www.zive.cz/h/Uzivatel/F.asp?ARI=110450&HID=21 . Mám PPPoA, nat=ON, přes telnet dopsáno nat create protokol... Od té doby mi P2P funguje. :-)