Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > FUP a Cesky Telecom

FUP a Cesky Telecom

Pavel (15.10.2004 21:46:16)

Vsechny zdravím a myslím že v teto chvíly zamotam hlavu alespon nekoika lidem kteří přemýšlí o svém připojemní. 1) Vite že nedostávate lživé informace o přenesených datech ?? 2) Myslíte že je na vás pravem uplatňován FUP ?? Odpověď je jednoduchá Nikdo na Vás nemůže uplatnit restrikce když vy jako uživatel nemůžete toto ovlivnit (nemate totiz správne informace o přenesených datech!!!) A tak jak na vás muže nekdo uplatnit restrikci kdyz vy vlastne nevite ze jste limit prekrocily !! Proc vam na vasich strankách (user.iol.cz) neni pocitadlo aktualizovano s casem a datumem ale kazdy den nekdy kolem 9 hodiny a jeste je to stav alespon 12 hodin starý !!! oni totiz na vas upatni FUP uz pri 300 MB a vy jim nemuzete nic dokazat a pri tydenim cyklu se ani nedockate nejake reklamace. Proto rikam musime dosahnout toho aby nam v jakekoli chvily denni dobe a dnu , kdykoli se podivam na meric prenesenych dat aby to bylo aktualni . Potom totiz muzu ovlivnit sva prenasena data a tak se svobodne rozhodnout zda limit prekorocim a nebo ne. prosim aby si kazdy uvedomil ze ted nemluvim o velikosti limitu to by bylo na streleni do hlavy ale resim spusob jak nam proste neumozni svuj limit vyuzit svobodne. dik vsem co se nad tim alespon zamysli Pavel

Anonym (15.10.2004 22:59:36)

Boze to je blabol. Reseni je jednoduche. Zvolit takovy tarif kde neni FUP nebo kde mas dostatecnou rezervu. Ale vzdycky se jeste muzes rozhodnout nic neobjednavat, ta volba je nakonec vzdy na tobe.

Pavel (16.10.2004 00:41:47)

No to neni blabol blabol ses ty protoze lidi e internet expresem je asi 40000 a je to mineno jako rada kdybys to nechapal anonyme

Anonym (16.10.2004 22:53:43)

jen si tam budte, aspon nam nebrzdite CDMA

Anonym (16.10.2004 22:00:52)

Dobrá rada nad zlato... Tarif, kde se neplatíza data a tůdíž nenaruší tvůj domací rozpočet (poud už v něm tu tisícovku na net měsíčně najdeš) je pouze IE a Telenor. návody na zaplacení dat nad limit jsou reklamní bláboly prodejců (obvykle EMEA a Contactel), které samozřejmě nezajímá, že další 1000Kč za přenesená data nad limit může být těžká rána do tvé peněženky.

Anonym (16.10.2004 23:08:46)

Tady se jaksi predpoklada ze se nejedna o mnoho giga o ktere to prekrocis. Jestlize ti obcas ten limit nestaci tak si proste ten 1GB priplatis.

Lukáš (16.10.2004 00:46:17)

Moje zkušenosti s FUPem u IE512: funguje jim to bohužel úplně přesně a v realném čase. (proč aktualizují přenesená data se zpožděním, nevím, ale FUP se zapíná přesně)

tatik (16.10.2004 01:12:52)

ja jsem si obednal za 60 kc program dial meter kde se da primo nastavit expres od 256 az 1024 pocita presne ukazuje do 1 a 2 limitu a navic se sam zase (nabije na tech 500 MB) vcas upozorni s daty od telecomu sedi na chlup presne takze nemam nutnost sledovat stranky s pocitadlem na telecomackejch strankach.FUP mi byl pokazde uplatnovat tak jak to maj napsany takze ja jsem spokojeny:-)) a tech 300 MB je blbost to si telecom nelajzne:-)) se nebojim rict ze jsem moooc spokojeny s telecomem za 1035 jsem mel driv kabelovku 128/64 ale to byl hnus tam FUP teda nebyl ale zato 4denni vypadek nebyl problem a rychlost tragedie ping tak na sachy akorat.PS muzes jit prece jinam kdyz mas pocit nejake krivdy vzdyt je tu tolik jinych operatoru:-)),Expres ma jako jedinej FUP jasne predem stanovenej to se o jinych ISP rict teda ani zdaleka neda viz diskuze na foru.Ano i me to jede obcas 64kb ale vim ze jsem sosl 1GB dat a vedel jsem ze mi to tak pojede u jinyho ISP sosnes treba jen 200MB a uz jsi pro ne notoricky stahovac a jsi na druhy koleji a nevis ani jak tam pudes dlouho(samozrejme se to tyka jen unlimited verzi)jsou tu lidi ktery proste expres vyhovuje a ja se mezi ne pocitam.mesicne mam trafic asi tak 4 GB a je v tom i nejaka gamesa.bohate mi staci 1 treba na 2 mesice:-)) zas tolik nehraju

dedek (16.10.2004 08:20:15)

souhlas, ale k dokonalosti by to chtelo, aby se zapocitavala pouze data z/do vymennych siti...

Dave (16.10.2004 01:16:41)

To jem rad že to alespon nekdo napsal Technologie ADSL je v podstatě dobra pro stahovani ale to umyslne a nepřesne zhazovani rychlosti jsem take poznal a lepši to nebude protože jesme v Česke republice a nukoliv ve Velke Britani.ale co je tady alespon to UPC tak jsem zevědav co mi nabidnou ale telekomu uz nikdy vic. http://dejv.webz.cz

Anonym (16.10.2004 01:25:42)

Hele, když věnuješ tolik času "budování těla", zbývá ti i nějaký na "budování mozku"? Váha, výška, hrudník, pas - ale co IQ? Ten sis nenechal změřit? Anebo jsi dospěl k takovým hodnotám, že ses za ně styděl?

Lvi kral (16.10.2004 09:25:32)

Kdo te nuti jit k Telecomu??Vrat se zpatky do Anglie /asi jsi tam byl/ a tam rozdavej rady jak budovat telo .No a to UPC ti nabidne taky hodne levny prijem televize jak ze satelitu tak i z kabelu

Nargon (16.10.2004 02:32:10)

Kdyz je merak na webu neuspokojivy tak mame dodatecne programy. Ja pouzivam DU Meter a meri dost presne, vzhledem k informacim na webu. A takovy program je lepsi nez stale lest na web a tim si vycerpavat limit.

Pavel (16.10.2004 09:15:44)

Nargon: Tebe sleduji dost casto prispivat a tak predpokladam ze jsi inteligentni clovek. Jak chces nekoho uhanet s nemerenyma hodnotama z DU metru bych to neuznal ani ja natoz telecom. Slo vtom o neco jineho sam pro sebe si to dokazu samo sebou zmerit ale je to tim vice frustrujici kdyz vim ze jsi neprelez limit apresto ti to jede na polovic .. Cau Pavel

Nargon (16.10.2004 09:47:55)

Z vlastni zkusenosti vim ze DU Meter meri velmi presne, mozna o neco vice nez merak ISP. Ovsem meri pouze ciste data, ktere stahnes. Pokud Telecom meri data + datovou rezii tak je to pekna svine, protoze podle meho datova rezie je asi 20% maximalni rychlosti. To ze by Telecom neuznal mereni z DU metru je mi celkem jasny, ale pokud by ti telecom uz snizil rychlost a v tom meraku by jsi jeste nemel 500MB tak bych 1 den na net nesel a dalsi den bych se podival na web telecomu kolik to tam namerilo. Pokud na web meraku bude mene nez 500MB tak byl na tebe fup uplatnen nepravem. Pokud by tam bylo vice nez 500MB tak je telecom svine a pocita i datovou rezii do prenosu dat, ale s tim nic asi neudelas.

Pavel (16.10.2004 09:12:18)

No nekdo pochopil nekdo nepochopil ale presto reknu znova vase domaci meracky jsou na prd..! Uvedomte si ze pro pripadnou reklamaci vam je nikdo neuzna a na tom webu prece by mel byt presny protoze ho provozuje CTc(iol) a slo tam hlavne o to ze na vas uplatni fup kdy se jim zachce a nemate vlastne ani moznost se nejak dovolavat (odpoved zni je to primo na serveru a jede to automaticky) meraky samo sebou ano ale je to jenom pro nejaky USB a nebo pro jedno PC ale kdyz to mate v siti a jeste pres externi branu no neresim ja sem resil problem .... a znova podotykam "NEMUZOU NA VAS UPLATNOVAT FUP KDYZ VAM NEDAVAJ SPRAVNE A AKTUALNI INFORMACE O PRENESENEYCH DATEH. To byl hlavni smysl prispevku a pro ANONYMA co se nedokaze dat ani nejaky fakenick a nebo kdyz me chce napadat tak se podepis joudo nejsem zadny maslo ale skoro padesatiletej chlap a vim o cem mluvim !!! Vsichni kdo ma EXPRES se nad tim zamyslete a zjistite ze tady neco unika a ve vas prospech to urcite neni

Arny (16.10.2004 09:17:15)

Ono hlavně všichni, kdo máte Express se zamyslete, co to máte za shit už od základu. Bohužel to tak je a je vás už opravdu hodně.

Pavel (16.10.2004 09:24:47)

Odpovedel jsem ti na foru co se tyka Olomoce nemas pravdu no shit je vsechno adsl ale Ctc je na tom relativne dobre co do max rychl. a kolisani

Jirka (16.10.2004 09:32:45)

Co souvisí s českým telekomem je shit, tedy českém monopolním prostředí všechno.

Arny (16.10.2004 09:45:21)

A to je právě ten omyl. On na tom není dobře pořád. On je na tom dobře pouze do aplikace FUP. Potom už to jde do kytek. Já mám měsíční průměrnou rychlost 430 kbps. Kolik má asi průměrnou rychlost uživatel IE i s aplikací FUP?

pavel (16.10.2004 10:38:13)

Arny tvuj prumer bych chtel videt kdyz mas 430 to bys musel mit totiz jen tuto rychlost a nebo mit 1024 protoze bys nesmel nikdy klesnout a to je kravina takoveho ISP neznam zamysli se

Arny (16.10.2004 10:51:06)

však mi to taky jede pořád 430 (respektive kdykoliv to měřím) a někdy i víc a někdy to klesne na 425. Kdybych měl 1024, tak bych očekával spíš rychlosti kolem 850 kbps v průměru. A mám linku 512/128 a 3 giga limit.

Petr Borecek (16.10.2004 18:47:42)

Ale tato rychlost je skutecne u 512/128 3 g limit nonstop 24 h. 30 dnu v mesici. A to mam trafik 25 az 30 G mesicne samozrejme ze si ty data musim zaplatit. Podstata je v tom ze kdyz ti staci mesicni trafik 3 G tak jses u teto sluzby v pomeru cena vykon vyhodnejsi.

Anonym (16.10.2004 14:46:26)

To je blbost. FUP na tebe samozrejme aplikovat muzou. To ze se ti to nelibi s tim nema nic spolecnyho. Ty tzv. domaci meracky ti samozrejme mohou (s danou presnosti) poskytnout dostatecnej manipulacni prostor aby sis pohlidal ze do toho FUP nespadnes. Pokud se ovsem nekdo umyslne pohybuje na hrane, tak tam samozrejme muze zahucet.

Anonym (16.10.2004 22:24:54)

Co ti brani zakoupit softwar od renomovane firmy a s vysledkem mereni teprve argumentovat.Jinak u mne se prenos dat nelisi,spis jsou pod urovni kterou namerim ja.