Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je nutne adsl nejak znovu aktivovat po formatovani PC...

Je nutne adsl nejak znovu aktivovat po formatovani PC...

Lyky (22.10.2004 18:33:28)

too moje otazka...

dorf (22.10.2004 19:32:59)

Ne

Honza (23.10.2004 02:01:31)

Formátování PC - to jako na formátovací pile?Nebo myslíš format C:? Po formátování HDD musíš znovu instalovat ovladače, máš-li USB modem a nastavit heslo a login do připojení, u ethernetového modemu nic neřešíš.(mimo ovladačů pro síťovku)

Zakomplexovanej_clovek (23.10.2004 10:26:52)

A to jeste uvazujeme ze ma jenom jeden HDD.

Anonym (23.10.2004 02:12:52)

to sou mne dotazy:)

Zakomplexovanej_clovek_z (23.10.2004 10:25:37)

redirect to zive hochu! Tady na takove dotazy nejsme zvedavi. Jelikoz pocitac neni zehlicka tak se jedna o problematiku komplexnejsi. Takze uz takhle hloupe dotazy prosimte moc prosim pokladej jen tam kde sou na ne zvykli. 1.Pokud mas USB modem-ano znova nainstalovat drivery zadat username a heslo. 2.Pokud mas modem ktery se pripojuje pres ethernet(sitovku) tak nastaveni je na 80% ulozeno v modemu tak neni treba nic delat. Pocitac pokud mas z vyroby na modemu zaple dhcp a nehrabal si se do nastaveni tcp/ip natahne nastaveni site z modemu sam takze nemusis nic delat. 3.Pokud mas modem ktery se pripojuje pres ethernet a nemas v nem ulozeno nastaveni nebo se k nemu pripojujes pres PPTP tak to budes muset prostudovat prirucku k modemu(aha kazdej typ ma jinej zpusob nastaveni to je novinka co?).

Aiax (23.10.2004 12:25:14)

Super dotaz, ale na dalajlamu měsíce to není. To jsem na živě minulý týden viděl tohle: "Nainstaloval jsem si antivir, pak jsem zformátoval Windows a když jsem restartoval počítač, tak mi to nic nenašlo." Bomba ne? :)))

Zakomplexovanej_clovek (24.10.2004 10:54:11)

A to znas o tom cloveku jak reklamoval desku s procesorem? Jde manik do kramu a rika ze jde reklamovat desku protoze kdyz to zapne tak se nic nedeje a smrdi to. Tak prodavac skoukne desku a vidi uplne usmazeny procak a rika ze reklamaci nemuze prijmout. Ten manik se divi ze tam jako ma byt chladic ze doma ma kompy a ty zadnej chladic nemaji at prej nekeca. Tak prodavac sunda i procak a POD procakem je napatlana pasta:]]] Manik rika ze mu to poradil kamos ze to dobre pak odvadi teplo. Ze jako v zadnym pripade to nemuze vzit(ja uz bych s nim vyrazil dvere) a ten hlupák jeste na nej ze se sejdou u soudu:))))))

Aiax (24.10.2004 11:33:22)

Tak to je ďaaabelské, ale to nemůže být pravda. To musí být jenom nějaká fáma.

Nargon (24.10.2004 11:50:37)

Nekde to bylo na webu, a jeste tam bylo foto ty desky s tou pastou na patici. Na nejakym foru jsem to videl, jenze si nevzpominam na kterym.

tatik (24.10.2004 14:43:09)

tusim ze to bylo na zive.cz:-))

Anonym (24.10.2004 14:49:40)

Otázka je, zda prodejce dal k desce a procesoru český manuál. Jestli ne, tak má důvod k tomu, aby se soudu bál, protože by ho projel. Je plno obchodníků s výpočetní technikou, ale české manuály dává jen málokterý...

Anonym (25.10.2004 08:50:21)

Znalecky posudek by trval 10s;) Základní deska není konečný produkt ale jedná se o náhradní díl. Čili k compu být musí k desce už nikoliv.Vy dostáváte manuál k podvozku auta?

Anonym (25.10.2004 12:10:55)

Tak to se velmi pletete. Když prodejce prodává tyto komponenty samostatně, musí k nim být český manuál. Znám řadu firem, které musely platit po návštěvě ČOI kvůli absenci českých manuálů, a to jak k deskám, tak k CPU a dalším...

Fairflow (25.10.2004 16:36:07)

Ty kravo navod k CPU:) Co tam chces psat? Popis instrukci? Nebo nesahat na nozicky pokud jste nabit?Nebo jemne zasunte do patice? To je jako dat navod k lizatku. Vlozte do huby a prevalujte jazykem ze strany na stranu. Ja nevim jak vy ale ja jsem pro to, aby slozitejsi zarizeni meli navod v mezinarodnim jazyce-anglictina. Jednak nad ceskymi navody kolikrat vstavaji vlasy hruzou na hlave a jednak pokud clovek treba v informacnich technologiich dela tak se jaksi konkludentne predpoklada ze anglicky umi(asi jako ze diplomat umi min.jeden svetovy jazyk). No a v tomto bych udelal v zakone vyjimku pokud uz tam neni nebo ji nelze nejak sikovne obejit. Blbost.Kdyz by to bylo teda jak rikate tak proc jsem nikdy od vyrobcu sitovych komponent(prevazne montujeme cisco) nevidel jediny cesky manual. Bud to temhle velkym firmam prochazi a nebo aplikuji nejakou pravnickou klicku.

Anonym (25.10.2004 16:49:15)

Český manuál není věcí výrobce, ale prodejce. Pokud t nevíte, tak u boxovaných CPU se dodávají manuály, a to proto, že i např. v USA být musejí. Jsou známy i případy, kdy výrobce mikrovlnné trouby prohrál soud, jelikož v manuálu nebylo uvedeno, že se v troubě nemohou sušit domácí zvířata, což zákazník udělal... Samozřejmě je to extrém, ale český manuál je zkrátka povinností, prodává-li se MB či CPU samostatně. Kdyby se prodával celý počítač, věc je samozřejmě jiná.

Honza (25.10.2004 17:44:05)

Někteří prodejci na obranu uvádí na faktuře, že "komponenty" jsou součástky nebo náhradní díly počítače a tudíž je nutné, aby je namontovala odborná firma - při instalaci svépomocí reklamaci neuznávají.

Anonym (25.10.2004 20:04:09)

Zkus si jít koupit třeba klikovou hřídel do motoru auta a chtěj po prodejci, aby ti dal český návod, jak si ji vyměnit. Možná se tomu i zasměje :-))) A záruku uzná pouze v případě, že výměna byla provedena v odborném servisu, pokud se jedná o originální značkový díl, tak většinou požadují výměnu i ve značkovém servisu.

Oak (24.10.2004 15:27:38)

Jo, o tom jsem taky slyšel, na nějakym fóru to bylo, nó...A i tak bych tomu věřil, některý lidi ničemu nerozuměj a myslej si, jaký sou kingové.

Anonym (26.10.2004 13:57:54)

ja mám adsl 512/128 , ale nemám počítač, takže nic formátovat netřeba, běží to v pohodě, občas na to pingnu někde ze světa a docela dobrý .-) o víkendu připojím noťase ke switchi nic neformátuju a jedu :-)

Mark (26.10.2004 14:46:21)

Podle toho co mas za modem. Ja sem po formatu PC pouze zapnul webovy rozhrani modemu,natukal uzivatelsky jmeno a heslo a jelo to. Otazka 2minut.