Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > „Broadbandem proti ucpaným silnicím“

„Broadbandem proti ucpaným silnicím“

Anonym (25.10.2004 00:00:00)

Pokud se veřejnost ani odborníci nemohou shodnout na tom, co je „killer application“ širokopásmového přístupu, pak související pozitivní dopady rozvoje rychlého přístupu k Internetu jsou celkem nasnadě. Jedním z doprovodných jevů nasazování širokopásmových přípojek je možnost pracovníků pracovat z domova, díky kapacitně slušně vybavené přípojce k Internetu a potažmo podnikové síti. A to má zase dopad na zmírnění tlačenic na silnicích a ulicích měst, kdy se lidé v ranní a odpolední/večerní špičce pokoušejí dostat do a zase z práce.

martincz (26.10.2004 00:16:30)

Jsem jednim z takovych lidi co maji pripojku doma (dokonce mi staci ADSL512/128/10GB) a pracuji tak plne z domova. Na jednu stranu jsem spokojeny, ale na druhou stranu, kdybych nesportoval a nemel 4 km od domova zahradu kde travim cas na cerstvem vzduchu, nechtel bych videt jak bych vypadal za deset let. Mozna hodne predbiham, ale prace z domova (vidno na mem priklade) je realizovatelna bez potizi. Nemam nejmensi komunikacni problem a to zastupuju pakistanskou firmu, publikuju v periodikach a delam postgradualni studium. To predbihani se vsak nekomu muze zdat v tom, ze casem u lidi s kancelarskou (administrativni) praci budou zamestnavatele misto strvenek a prispevku na cestovani porizovat permanentky do fitka, bazenu a cesty v prirode. Co si budem namlouvat, nebyt prace, tak je nam vetsine pobyt venku natoz pak v prirode, tabu.

Anonym (26.10.2004 01:11:41)

Tak di delat do kolbenky a budes mit pohybu dost myslis ze kazdej dela jenom u PC melas z cesty

martincz (26.10.2004 10:44:17)

Myslim ze z cesty nemelu. Netvrdim ze dela kazdy u pocitace, ale kacelarskou sedavou parci dela obrovske mnozstvi lidi. A o tom mluvim...

JN (26.10.2004 19:05:40)

Souhlasím s MartinemCZ, pracuji tak už desátý rok, na firmu jezdím cca 1x za měsíc. Nyní mám CDMA připojení. Jezdím na kole od fy máme účelové benefity - fitko, bazén, .... .

krakonoš (27.10.2004 09:35:41)

Každý způsob, jak omezit ranní a odpolední špičky je dobrý! a to nemluvím o tom, že se dá snížit i počet obětí chřipkových a jiných epidemií. (MHD je pro šíření virů ideální). Matky s malými dětmi si tímto způsobem vyřeší spoustu problémů. Firma ušetří za pronájem kanceláří a každý si může (do jisté míry) upravit pracovní dobu podle své potřeby. Pro kancelářské profese ideální řešení; pro ty ostatní větší komfort při cestách na pracoviště a domů. Jsem všema deseti PRO!!! Problém je v tom, že situace s připojením na internet je u nás nedobrá i ve městech; na venkově většinou naprostá katastrofa. Přes dial-up si kancelář doma zřídím asi těžko a CDMA, po tom, co s ním ET provedl asi také není to pravé ořechové.

Anonym (27.10.2004 11:12:22)

To CDMA se asi pred 4 dny (zhruba po mesici) ponekud vzpamatovalo. Bud posilili sit, nebo se jim povedlo neco nastavit.

martincz (27.10.2004 14:08:51)

Nebo se na to vetsina lidi vysrala a sla jinam :o)

Anonym (27.10.2004 18:15:32)

Smlouva je na rok. Tedy pokud sis nekoupil modem. (Coz se nevyplati)

martincz (29.10.2004 20:14:04)

Koupil jsem si modem. Mam Alcatel ST510i4v a jsem spokojeny, pokud nezmenim typ pripojeni, muzu liatt mezi operatory jaxe mi zlibi (ale nesmim se vracet, myslim ze maj vsichni za zruseni kolem 1000,-) :-)

krakonoš (28.10.2004 10:09:43)

Kde je psáno, že nemůžu modem strčit na rok vypnutý do skříně a pořídit si něco jiného?

Anonym (28.10.2004 12:20:07)

Nikde, akorat se to dost prodrazi. Z cehoz logicky plyne ze tento zpusob zrychleni site je silne nepravdepodobny, takze ho neni treba realne brat v uvahu.

Radim (26.10.2004 11:29:27)

Pracovat doma nelze. Brani tomu stavebni zakon.

Jan Šotola (28.10.2004 17:57:20)

Pokud se má "práce z domova" stát skutečně "killer aplikací" pro broadbandové služby, měli by se poskytovatelé připojení zamyslet nad čím dál vyšším poměrem mezi šířkou pásma pro download k šířce pásma uploadu. Tento poměr (který je např. u UPC tarifu Chello Classic 12:1) je sice skvělým marketingovým tahem (kdo by nechtěl 1,5 Mbitový internet), ale pokud se uživatel např. přes VPN připojí do kanceláře a začne chtít dokumenty nejen z firemního serveru načítat, ale i je na server ukládat, bude nepříjemně překvapen. Mohu z vlastní zkušennosti potvrdit, že moje symetrické připojení 768/768kbps je pro práci z domova daleko použitelnější, než zkušennosti mých kolegů s ADSL 512/128 či zminěné Chello Classic 1536/128). Přitom bych po providerech nechtěl, aby se svých lákavých nabídek (s rychlým downloadem vzdávali), stačilo by pár alternativních tarifů s vyšším upstreamem. Ale možná je onen poměr důsledkem technologickým (alespoň u baseband modemů pro kabelovou televizi jsem kdysi o nějakých podobných limitech slyšel)? Ale změny se dočákme asi opravdu tehdy, až přestane být pro internetové připojení "killer application" downloadování filmů či brouzdání po internetu. BTW - na práci z domova mám trochu jiný názor - IMHO je (i u kancelářské práce) možná jen v omezené míře, protože přímou (IRL) komunikaci žádné seberychlejší připojení nenahradí (a to už ve firmě používáme internet i pro hlasovou komnikaci zaměstnanců). Sám řeším dopravní špičky prací z domova jen částečně, daleko účinnější je jezdit do práce na šestou ;-)

Anonym (30.10.2004 03:47:14)

Kdyby pani manazeri a pani judrove omezili face to face komunikaci to by bylo min smogu. To by bylo min nehod. Jeee. Ale jelikoz jsme sto let za opicemi tak jeste jezdime autem. Beam me up scotty.