Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vlastni zivot Dlink 360T :)

Vlastni zivot Dlink 360T :)

g1 (2.11.2004 21:47:16)

Tento modem mam teprve kratce a jeho "zivot" je udivujici. Predevsim bych chtel upozornit, ze ten modem neni zdaleka jen modemem za 990 v balicku od Emea. Modem prodava dost jnych prodejcu PC a cena je nekde kolem 1700s DPH, coz uz zas tak levne neni. Nicmene se chova divne. Uz vlastni webove rozhrani je divne. Kupodivu jakoby "nestiha". Na vetsine stranek se obrazky docitaji se zpozdenim i nekolika sekund, coz vzhledem k tomu, ze je to lokalne v modemu mi prijde zvlastni. Dalsi zajimava vec je DHCP server. At ho nastavite jak chcete, date jakechcete rozmezi, modem si dela co chce :) IP karte v PC vesele prideluje externi IP modemu a vubec mu to nevadi. Dokonce i pripojeni jde OK. Nutno podotknout, ze pokud i tak trvate na nake vnitrni IP rozsahu 192*,(treba pri pripojeni vice PC) tak mate smulu, modem proste nesmeruje nic nikam a dal nez na modem se nedopingujete. Taky je docela zajimave ze primo v nastaveni ma modem spoustu polozek k ruznym online hram :) rozmenzi portu a tak:) A nejlepsi na konec, pokud dojde k spadnuti modemu(spojeni) tak modem sice navaze spojeni znovu, ale PC uz ho nak nezajima a nesmeruje. Pritom dopingat se na nej da. Musi se restartovat PC a pak je to zase ok:) p.s: Je v tom linux, nevite jakej? pripadne neni nekde naka poopravena verze?

Anonym (2.11.2004 22:12:56)

Tak je to asi nějakej shit. Buď máš vadnej kousek nebo je to konstrukčně špatně udělaný a pak mohu doporučit jediné - nebrat a zvolit něco pořádnýho :-)

Anonym (3.11.2004 23:33:52)

Vzhledem k tomu ze je v tom linux tak uz nic lepsiho v ty cenovy kategorii nesezenes. Ted zalezi akorat na teleti co dela to distro.

Fany (3.11.2004 09:23:23)

Mel jsem asi podobny problem, modem jsem jim vratil a koupil jiny a vse OK , CAU

g1 (3.11.2004 17:16:58)

No, docela me to stve. Docela hodne, protoze potrebuju pripojit vic PC a kdyz jede v bridge a prideluje ext. IP, tak se mi to asi nepovede, to uplne postrada to proc jsem ho chtel a nechtel jsem USB. Pochybyju vsak, ze si ho Emea vezme zpet. Ikdyz bych jim ho nejradsi vratil a koupil si nejaky jiny.

Anonym (3.11.2004 17:25:06)

zkus to vratit to je jediný řešení, mám zyxel za 1900,- a jsem spokojenej umí všechno co umi každý router

Anonym (5.11.2004 01:44:50)

neumi shapovat:/

Aleš z Ahoje (3.11.2004 17:25:29)

Pokud jsi ho dostal poštou, můžeš nám ho do 15 dnů vrátit bez udání důvodů. Dostaneš peníze zpět.

Anonym (3.11.2004 23:48:16)

Ale to je docela normalni ze v bridge modu jde pripojit jen jedno PC nemyslis? Jak bys delal sharovani linkovy vrstvy lamo?

Bubik (4.11.2004 11:28:31)

to je úhel pohledu. Kombinace modem-router-switch je jednodušší pro uživatele ale zase trpí neduhy všech all-in-one zařízení (umí všechno ale nic, zejména firewall, do hloubky). Ale stačí to pro 99% případů. Individuální řešení modem - router s firewallem - switch je flexibilnější zejména pokud se prostřední článek řetězu řeší Linuxovým strojem nebo specializovaným firewalem. Navíc se dá každý článek kdykoliv vyměnit za jiný - modem ADSL za wifinu nebo ADSL2 (cha cha), switch 100M za GB, router za jiný, firewall hardwarový za softwarový a naopak atd. Ale je to řešení výrazně dražší. Takže jedna možnost je že si necháš 360k a postavíš za tím zbytek řetězu, druhá je, že se ti ji podaří vrátit a podíváš se po něčem universálním. Ale pozor, kdyby jsi se rozhodl vrátit d-link a koupit jiný modem, většina modemů je pouze USB.

DAN (3.11.2004 23:16:44)

Ahoj, prosím vás o radu. Jaký modem si mám koupit na adsl. Vrátil jsem ten SAGEM od Telecomu, protože jsem si řek, že si koupím svůj. Lepší je prý ethernetový, než USB. Taky jakýho poskytovatele by jste mi doporučili na 512/128. Moc díky.. DAN

tom (3.11.2004 12:27:47)

me spis prijde udivujici, ze tyto jeho vlastnosti nepopsal vyrobce v manualu. Rekl bych, ze jenom zkrouhli nejaky vyssi model a dokumentaci neupravili. Ale za tu cenu, jsem od nej ani vic necekal. Zatim se mi nestalo, ze by webove rozhrani nestihalo. To nastaveni DHCP je zrejme pozustatek z vyssich modelu, nebo to funguje u jinych typu pripojeni nez PPPoA. Externi IP skutecne prideluje a po spadnuti a obnoveni spojeni je vetsinou pridelena jina IP.Neni nutne ale restartovat pocitac, staci si tu adresu obnovit z DHCP servru modemu. Nastaveni portu ve webovem rozhrani vubec nemam, jakou mas verzi firmware? Linux tam bezi jejich vlastni postaveny na BusyBoxu, jsou k tomu zdrojaky, ale zatim jsem nenasel, ze by je nekdo upravoval, skoda. Mozna by tam bezel firmware z nejakych lepsich modelu, postavenych na stejnem HW a linuxu.

Bubik (3.11.2004 15:04:45)

Nedávno se o tomhle modemu vedla podobná diskuse, kde jsem modem nemaje hloupě a důveřivě radil podle manuálu a D-linkových FAQ. Až pak mi kamarádi z distribuce sdělili, že je u pppoa všechno jinak. Taky proto se už řada 300T/360T dál u nás neprodává. Takže EMEA či kdo jen čistí sklady

Anonym (3.11.2004 23:36:58)

Je to tak s PPPoA. Maji s tim problemy i modemy jinych vyrobcu. Napriklad Zyxel ma PPPoA dost neodladeny.

Anonym (4.11.2004 11:33:47)

kterymodel PPPoA funguje skvěle , provozuji systém bez PC a nepadá

Michal (3.11.2004 15:36:13)

Když přiděluje externí ip adresu tak maká v bridge módu(jen na linkové(2.) vrstvě, jen za požití nějakých PPP protokolů) a je to správně. Kdyby tam měl fachčit dhcp a přidělování vnitřních adres dle nastavení na modemu tak musí být zaplý router mod(práce na 3. vrstvě(IP protokol) (možná se jmenuje jinak(firewall nebo NAT)). Beru to čistě teoreticky :)

Anonym (3.11.2004 17:26:17)

Btw: divny ale je, ze mi to ze zacatku nedelal. Aspon mam za to. Mozna se nak do bridge prepnul. ale jak z toho?

Anonym (3.11.2004 23:35:25)

No problem. Prosimvas. Flashujte firmware a pak nadavejte. U alcatela jsem mel firm z roku 2000 a kamarad mi ukazoval jak ho sestrelit.

g1 (4.11.2004 13:16:01)

Problem taky je, ze modem vubec jakoby neexistuje. Na ofic. strankach Dlinku nic jako 360T neni (ani anex a/b). Modem je to docela dobrej, ale ja ho bral kvuli routeru, ktery tam mel byt a neni. Jaky jiny? router/modem byste doporucili? Jaky typ? ale tak do 2k penez. Koukal jsem na ASUS TI4631, ale nevim, nevim.

g1 (4.11.2004 14:01:38)

no muze to byt do 3k, do 2k snad ani nic neni :)

Honza (4.11.2004 14:29:37)

Já ho původně taky chtěl kupovat, ale nebyly skladem, tak mám Zyxel.Na HWSHOPu psali, že pro správnou funkčnost modemu je nutný flash firmwaru - ten jsem našel na FTP serveru "http://dlink.de" - ve složce 360, je (byly) tam firmwary, příručky, typové listy atd.Šťoural jsem se tam tak před 2 měsíci, tak to doufám nezmizelo - byl to server s drivery i dokumentací ke všem produktům D-Linku.

g1 (4.11.2004 15:01:43)

ted jsem tam koukal, ale je tam jen fw. 20040614, ktery je bohuzel jiz v modemu. A na nem je prave zaply bridgeing. Routing se mi nepoved ani po zmene nekterych nastaveni v config file. Chtelo by to naky starsi fw. treba verze 2003-11-23, ktera je uzita pro manual, mela i moznost prepnuti bridge/route Asi si hodim masli :)

Honza (4.11.2004 18:31:57)

Viděl jsem na fóru D-Linku, žes ses tam už taky ptal, jen pro zajímavost mrkni i semhle:http://forums.techguy.org/archive/index.php/t-247897.html