Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > V používání Fair Use Policy jsou mezi poskytovateli rozdíly

V používání Fair Use Policy jsou mezi poskytovateli rozdíly

Anonym (19.11.2004 00:00:00)

K technickým parametrům nabídky ADSL v síti Českého Telecomu mají prakticky všichni poskytovatelé ADSL oprávněné výhrady. Poskytovatelům však nezbývá nic jiného než nabídku dominantního operátora akceptovat a vlastními silami zajistit, aby v rámci technických omezení byla kvalita nabízené služby co nejvyšší. Přístupy jednotlivých poskytovatelů k zajištění kvality se liší.

Jirka (19.11.2004 10:34:54)

Contactel FUP nepoužívá, ale nepočítané připojení neposkytuje. Taková nabídka proto vůbec nemá být uvedena. V tabulce měli být pouze nepočítané varianty a jajich FUP. Pokud ISP dává FUP i na limitované, případně profi varianty, tak je s podivem, že ještě má nějaké zákazníky.

g1 (19.11.2004 10:38:14)

Copak nekdo dava FUP na 1:20 varianty? To je teda nehorazna svin..a. Stejne tak 1:50 limit.

jpg (20.11.2004 10:44:40)

je to tak, ze srovnavame nesrovnatelne. Melo by se to nejak rozdelit: - zadny FUP, platit za data nadkredit - zadny kredit, FUP na rychlost - kredit, FUP na rychlost Kdo nabizi treti variantu, je odvazlivec ;-)

Jarda (21.11.2004 23:32:37)

Ta tabulka je opravdu na nic. Mám adsl od ČRa za 714,-Kč s DPH měsíčně 256/64 s 2 GB/měs. a za každý GB navíc 40,-Kč. Žádnej FUP, normálně si zaplatím, když překročím ... Opravdu je to v 256/64 nejlepší nabídka ! A ty 2 GB překročím opravdu málokdy... Průměrná rychlost je kolem 200-220 kbps a s tím jsem velice spokojenej.

Anonym (23.11.2004 12:46:55)

2GB Překročíš málokdy jenom proto, že neumíš internet využívat.

Pepa (3.12.2004 11:19:33)

Co je to umět využívat internet ? Jak vypadá to když neumím využívat internet ? Imho, dodám, že net využívám pracovně od roku 1996, předpokládám že tehda ti ještě teklo mléko po bradě a počítač pro tebe byla španělská vesnice :-) Takže bych rád znal rozdíl mezi "umět" a" neumět" využívat internet. Piš a snaž se :-)

Anonym (3.12.2004 12:26:17)

To že používáš net od roku 96 a dodnes se vejdeš do 2GB jen svědčí o tom, že okruh znalostí o netových službách zůstal na úrovni roku 96. Komu není rady, .... (jak by řekl učitel, Pepo, Pepo, už zasi jsi na učení doma ani nesáhnul...) K tomu mléku pro bradě, první počítačovou síť jsem vyprojektoval a postavil v roce 91, a v roce 93 už byla i WAN (tenkrát se ještě uvažovalo i o Arcnetu) Internet jse začal používat v roce 95 a dnes jen zábava udelá na domácím připojení 25 GB/měs a to jen proto, že IE vyfakuje uživatele. Internet pracovně - to jsou GB přenosy, EDI, VOiP ... připojení do fabriky je 2x100MB + 2x10MB záloha.

Anonym (3.12.2004 13:31:44)

Ehm Ehm....tak uz jenom to, ze jsi oznacil tvoji rychlost pripojeni do prace v MegaBytech a ne v Mbit/s svedci o tom, ze to s internetem u tebe asi nebude tak horke, i VoIP si napsal spatne rovnez tvuj slovnik mi pripada jako u teenagera a ne u solidne znalého IT technika za kterého se jiste povazujes......

Anonym (15.12.2004 20:04:48)

připojení je v Mbit/s a jde o VoIP akorák když odpovídám pitomcům, tak po sobě překlepy nekontrolují... :-)

g1 (19.11.2004 10:36:45)

Stejne tomu nerozumim. Agregaci. Pokud se agreguje az na agregacnich bodech. Tak to jako znamena, ze z ustredny, jdou data neagregovane az k AB? Dyt to by byly desny kvanta dat. Pokud by na ustredne melo 200 lidi 512ku, tak to cca je 102400kb, to je pres 100Mb/s. Netusim sice kolik lidi tak na ustrednu ma ADSL, ale pride mi to hrozne moc. To prece neni mozny prenaset.

kix (19.11.2004 16:50:49)

Ano, agreguje se AB, zjednodušeně řečeno tam, kde se celý datový tok za danou oblast předává ISP, a rychlost takové přípojky bude v řádu 100Mb/s.

Nargon (19.11.2004 17:54:16)

No taky si rikam jestli se to utahne. Protoze mezi ustrednou a nejakym dalsim uzlem, 100 Mbit je docela hodne. Paterni sit ma telecom dobrou, ale k ustredne to urcite bude pomalejsi.

Anonym (19.11.2004 18:14:23)

páteřní síŤ není tak sqela jak si nekdo myslí klasický okruh CT má ATM 155 Mbit

Miroslav Šilhavý (20.11.2004 17:31:14)

Jenže s pravděpodobností hraničící s jistotou, tj. v více než cca 95% času nenastane ani takový souběh, aby průtok přesáhl více než 20% teoretického maxima. Tudíž vcelku pohodlně lze toto moc neřešit. Taky se nestane, že na této cestě by využití narostlo skokově, tj. teoreticky lze prognózovat a kapacity navyšovat, ev. rozdělit provoz na více agregačních bodů.

Anonym (20.11.2004 17:42:13)

LOL. Darkman is back!

Anonym (20.11.2004 23:11:16)

Darth Vader is back a s nim Hvezda smrti...

Petr Borecek (19.11.2004 17:03:05)

"Problémy s datovými limity nemají pouze podnikaví zákazníci, kteří se snaží konektivitu z jedné ADSL přípojky přeprodávat co nejvíce dalším subjektům například v rámci domu, nebo zákazníci, kteří za účelem prodeje nelegálně stahují z internetu filmy. Ne každému se chce stále pravidelně sledovat, kolik stáhnul dat a zda mu již „nehrozí“ zvýšený účet." Pokud by toto napsal nektery ze zamestnancu nektereho ISP tak se nad tim ani nepozastavym, ale pokud toto psal redaktor DSL.cz tak zustava rozum stat. Za prve rozprodej jedne pripojky na vyce ucastniku je stejne zatizeni jak od jednoho uzivatele porad je to jedna padesatina v danem agr.bode. Nemluve ze jen retard si da uz i tak dost nestabylni linku (ping, kolisava rychlost) zdilet s nekym dalsim. Prodej vypalenych filmu ha ha ha , chtel bych vydet hlupaka co da za CD vic nez je cena media + 20 kc na pivo. Linku vam hlavne vytizi multimedia (TV serialy ktere u nas nikdy nebyly vysilany ani nikdy nebudou, stream audio, video programing) Je si treba uvedomit, ze vetsina mladych co ma net ma obstojne znalosti anglictinya plkum o chybejicim obsahu internetu se s jointem v puse rechta, demagogijim co nam na ceske scene posledni dobou tlaci paprdove s nekterych ISP a redaktori nekterych portalu tlaci do hlavy. A zavedeni datovych limitu u ISP nevedlo nadmerne zatezovani linky , ale naopak opet Ctc ktery zacal tyto data spoplatnovat, uz ve velkoobchodni nabytce.

Anonym (19.11.2004 22:25:21)

A jen retard a imbecil neumí česky, borecku blbecku!!!

Petr Borecek (20.11.2004 03:51:28)

Nekdo se nam spatne vyspal ;-).

Anonym (20.11.2004 16:38:16)

...nabídka se pise s d !

Anonym (19.11.2004 18:44:08)

Jak se ve článku píše, "Z počátku poskytovatelé rádi zdůrazňovali, že za ADSL budou zákazníci platit pouze paušální poplatek a pak budou moci internet využívat bez jakýchkoliv omezení," tak toto je naprostá pravda. To například slibovala Nextra, nejhorší provider, s nímž jsem měl co do činění. Když nalákala dostatek klientů, tak je od internetu odřízla. Jak je možné, že Contactel FUP nezavedl, stejně jako Newtelekom? Protože to zkrátka nejsou podvodníci!

Anonym (19.11.2004 19:51:55)

A neni to spis proto, ze si Contactel vzdycky hlidal data pres limit docela drastickejma sazbama.

jpg (20.11.2004 10:40:39)

Contactel FUP na rychlsot nezavedl tak jako spusta jinych ISP, platis pouze za prenesena data nadkredit. Ale zrovna u contactelu je to 180/2GB balicek, to je narez....

mudrdevast (19.11.2004 20:14:10)

Smeju se CT tem ,,zajimavym´´variantam,kde je 250 nebo 500mb/tyden.Tech 500mb bych udelal behem 1 dne v sobotu.A to jenom lehke serfovani a poslouchani 56kbits radia.A to radsi posloucham 128kbits!!!!!Za cely mesic se v nasi domanosti stahne12-15gb a to nestahujem blbiny.CT pujde brzo do haje,lidi utikaj k mikrovlnkam,kde je sice nizsi prumerna ryhlost,ale za min penez a vetsinou bez limitu.Kdyby CT nebyl blbej,tak nabidne 256/64,zadny fup,limit 6-10gb za 850 s dani a pri prekroceni bud snizeni na 48/24 nebo 100kč/1-2gb,tak maji 3x vice SPOKOJENYCH zakazniku.U jejich variant po zasahu fup je internet vpodstate odriznutej,z toho vypliva,ze v zakladni variante 4,5tydne x250mb/nebo 500/vychazi limit 2/nebo 4/gb mesic s buzeraci,ktera nema ve svete obdoby.Zvlast mne stve ta jejich reklama na ,,neomezeny´´internet,kdy jim na to 80%lidi skoci.Asi pred 2 mesici jsempotkal v obchodaku snad 15-ti lety deti navliknuty do zluteho trika,krery mne atakovali s letakem.Chvili jsem jsi hral na vorecha,vsechno v pohode a kdyz sem se zacal ptat ja,tak jim zdrevnenel usmev,zacali posilhavat do letaku a kdyz to tam nebylo,utekli za papundeklovy stanek a vypadalo to ze chej zmizet jako ve startreku: vytahnout komunikator a suse do nej rict ,,Spoku tranport!!!.....objevilo by se zavireni a byli by fuc (:-)))))))))))))

Anonym (19.11.2004 20:27:24)

K tomu je ovsem treba dodat, ze ne kazdy ma potrebu stahovat nekolik GB dat mesic co mesic. A takovejch "radovejch" uzivatelu internetu je vetsina. Tem ten limit 3GB realne staci.

Josef (21.11.2004 17:17:45)

Podvej se na zahranicni statistiky pro broadband ve statech nikoli rozvojovych zemi jako CR, kolik je prumerny objem stazebych dat za mesic, pak rikej neco o "potrebe" a "limitu" a "vetsine".

Anonym (21.11.2004 23:45:33)

Zalezi na typu pouzivanych sluzeb. Je mi lito, ale vetsina uzivatelu se do 3 GB v pohode vejde. Tak to je.

Anonym (22.11.2004 07:48:48)

Většině uživatelů stačí 3GB jenom proto, že se ještě nenaučili používat internet, nebo mají připojení od hajzlů, co si účtují za data a využít net naplno tedy ani nemohou, neboť by tím zruinovali rodinný rozpočet.

Anonym (22.11.2004 11:25:04)

Zapomněls dodat, že další možností je, že mají internet tak pomalý, že 3 GB ani stáhnout nemůžou (např. já mám od Nextry a to je horor). Všichni ti, kteří plácají nesmysly, že 3 GB stačí, jsou zaměstnanci providerů - kdyby bylo připojení rychlé, nemohou 3 giga rozhodně stačit.

Anonym (22.11.2004 19:08:17)

To neni nesmysl. Já mam CDMA, realne mi to beha cca 200-300kbps (v noci vic). Jsem na netu dost hodin denne, jenomze moc nestahuju, a v klidu bych se vesel do 2 GB (+ obcas neco pres). Je to o sluzbach, ktery vyuzivas, a ktery realne existujou. Bejt spojeni rychlejsi, tak samozrejme budu mit vetsi trafic, protoze zacnu pouzivat sluzby, ktery by se diky tomu objevily.

anon (15.12.2004 14:45:36)

proč si pořizuješ na stahování mejlů a vobčasný hledání vlakovýho spojení nebo na co ten internet máš adsl?

Anonym (8.3.2005 13:26:49)

no tak to by sel mozna stejne do..... Ja jsem z JBC net mam za 400,- no limit 512 linka 60KB/s a to se neco sosnout da!! Obcas se to rozbehne i na 5Mbit

g1 (19.11.2004 21:14:48)

Me osobne, na to co delam, ty 3GB stacej. Je pravda ze stahuju v praci a radio ni TV neposloucham (na inetu). Ted mi napadlo takovy prirovnani, CTc je jako MS. Kazdej na nej nadava, ale jejich sluzby stejne kazdej vyuziva. Proc, protoze musi. Dokonce ani s LLU se nic nemeni, protoze T. bude mi stale z linky min. mesicni poplatek pres 450/mes. Takze pohoda :) Na jednu stranu chapu, ze za LLU se asi neco platit musi, na stranu druhou CTc nikomu nic neplati. No ale mel by udrzovat draty, to je pravda.

Josef (21.11.2004 17:22:57)

Ano, CTc je podobny MS v tom, ze zneuziva monopol. Tam ale, kde ma konkurenci, prohrava na cele care. CTc mit nemusim a proto jej taky nemam a sluzby mam nesrovnatelne lepsi :-))

Anonym (20.11.2004 03:02:32)

Já to nechápu mam internet expres agregaci 1/50 a je na me uplatnováno kazdy týden fup. dobre berme to tak ze omezuji lidi ale nechápu když si koupím adsl brogbend nebo jak se to jmenuje s agregaci 1/50 a platim za data navíc tak na me nikdy neuvalí fup to je zajimavý protoze za ty data platim po prekroceni stanovenych dat a to je v to je vporadku to je nejake divne vdyť taky omezuji lidi kdyz stahuji furt a mam agregaci 1/50 ale fup nikdy nedostanu protoze cpu jim dalsi penize do chřtánu a to je nezajíma ze omezuji dalsi lidi .to je logika co kdyz platim pausal a dalsi penize ode me nedostanou tak ejhle hup sem s fup.To je demagogie.omlouvam se za pripadne chyby ale nejsem moc na psani . s pozravem Viktor

obrbaz (20.11.2004 08:34:14)

Mno duvodem zavedeni fup a datovych limitu bylo, ze providery byli lini undrez stejne podminky pro vsechny uzivatele (a ze by to slo), nebo chteli nehorazne vydelavat a nejak se jim to nedarilo. Vzdyt tady ty smejdni sluzby zavedl poprve telecom, kdyby to neudelal, tak nevime co je to fup a datovej limit

Nasranec (21.11.2004 16:21:13)

Cele xDSL je zatim k smichu. Mala hvezda zacina byt Telenor, ale ten neni skoro nikde, taze porad k smichu. By me zajimalo, jak to, ze napriklad takove instituce jako jsou VS, maji "TAK kvalitni" sit, za "TAK smesne penize" a to i kdyz pominu dotace. Vemte si jednoduchou matiku na jeden kolejni baral. Tj zhruba 3x40x7=840 pripojek (bytXbytu_na_patroXpater) - prumerny kolejni dum. Docela slusna 100mbit LANka. 840*100=80000Kc/mesic a mate v tom vsechno. Elektriku, zarizeni, konektivitu. Kdyz jsem na kolejich byl na navsteve ci v nektere z budov akademicke pudy, nevidel jsem, ze by v jakoukoliv hodinu rucicka spadla pod 2MB/s z CZ servru. Pripominam, jde JEN o jeden dum. Zapocitejte vsechny ucebny, servrovny, pridruzene instituce a kde jsme? Ze by tam meli tak vyborne FUP? Ze by nestahovaci trpeli na ukor stahovacu? Podle meraku studentu je jejich prumer zhruba 400MB/den. I kdyz jsem jina sorta, dovedu si to predstavit, ale kazdy den urcite ne. Klidne si zasponzoruju/poridim s casti mesta VLASTNI DSLAM, ale pak at mi vlezou vsichni na hrb - a presne tohle vam CTc NIKDY nedovoli. - A ze se to uz zkouselo.

Anonym (21.11.2004 16:30:00)

Na podobnym principu funguje Wi-Fi. To je normalni. Samozrejme za predpokladu ze to neni delano za ucelem zisku. Coz od firem tezko muzes ocekavat.

Nasranec (21.11.2004 21:59:33)

jj CZfree a podobne projekty jsou fajn. Me podobni z vidlakova muzou akoraz zavidet a soupat nohama :]

g1 (21.11.2004 22:58:56)

jo, Czfree je fakt super, po mesici uzivani jsem si konecne zridil adsl a je to nebe a dudy. Za malej peniz docela slusnej inet. To co bylo v ramci Czfree bylo desny. Nefunkcni a k zlosti. Porad naky vypadky, porad naky problemy. A to jsem si platil konektivitu. cca 128ka vystal na neco pres 600. S adsl mam za trosku vic 512 co nepada pod 400. Jede to porad a nemusim se bat kdy to zase spadne. CZFree je tak pro nadsence co si chtej stahovat mezi sebou piratskej soft a filny, ale to me vazne nezajimalo, chtel jsem inet a ten byl desnej. Takze nemyslete, ze je to neco super. Aspon tady to byl Des. (Praha)

Anonym (21.11.2004 23:41:24)

To je dano tim, ze je to "free". Za malo penez. Tzn. vzdycky se musi najit nejakej dobrovolnik co to ve svym volnym case a ZADARMO udela. Pokud clovek neni ochoten akceptovat ze tim dobrovolnikem musi byt obcas i on sam, nebude to fungovat.

g1 (22.11.2004 09:57:59)

No vzhledem k tomu ze vetsinou vsechno jede pres Linux nody, tak to neni jen o tom zda jsi nebo nejsi ochoten. Kolik lidi tady umi linux? Kolik lidi ho umi tak aby byli schopni se o tu sit starat. Bohuzel b praxi je temer kazdy v takove siti "linuxovym guru" s vlastnim nazorem jak to je nejlepsi. No avysledek je takovy, ze sit je rozesra..a. Sem tam to routuje dokola, nebo po vsech moznejch koutech. Je takt,ze vetsinou je v takovy siti i inet zadarmo, nebo takovy zaklad. ja tu mel 32kbps, jenze to jelo realne tak 3-4kbps, coz bylo nanic. Takze si to stejne clovek musel platit. A rychlost co je v ADSL (aspon u me) cca 400kbps by vysla mnohem mnohem draz.

Nasranec (22.11.2004 10:09:36)

Ano, vy pak spadate do skatule konzumniho spotrebitele a proto takoveto pripojeni pro vas neni. Ja bych po nem skocil hned a oto vice me stve, ze sve zkusenosti nemohu uplatnit. DSL mi prave teck 30-50B/s jede, takze kde jsme...... Kolejni/akademicky priklad byl presne to same. Taky to neni komercni a jak jim to panecku slape.

toust (22.11.2004 12:36:38)

g1: Ja se rozhodl ze CZ free nejni pro me, protoze se spatne smiruju s nejistotou a zasadne mi nic neslape standardne, nechapu proc jste o tom neuvazoval DRIV, naz jste se zapojil? (+kamos "matfyzak" si pochvaluje - nikdy prej nic lepciho nemel-zrejme fakt sejde i na nasazeni jednotlivce) ++ napr. Eurotel pro DataExpress (cca 256kbps) pouziva rozumejsi pristup nez FUP: ve spicce (6-18) je omezeno P-P (56kbps) a v noci omezeni odpada.. Pres den si najdu svou oblibenou hudbu kterou tady "Bontonlandy" radeji ani nevedou a pres noc si ji stahnu..nezalezi na tom kolik.

Anonym (22.11.2004 18:48:20)

No, je to fakt o tom kolik schopnejch (a ochotnejch) lidi se v ty "free" organizaci najde. Pokud jsou (a delaj) funguje to relativne dobre. Samozrejme maj vypadky, nemuzou mit vsechno jisteny a stale nekoho v pohotovosti. Rekl bych ze mit zaklad v dobry free siti je fajn ( + nejakou zalohu, treba dial-up kdyby bylo nejhur). Pokud nechces mit problemy, tak si zaplat (ADSL, CDMA, GPRS, EDGE, kabelovku - dle chuti a možností) ale holt tě to vyjde dráž. Jestli vybereš dobře či ne, to je jiná záležitost, ono se časem vyvrbí co a kdo je dobrej či ne.

g1 (22.11.2004 20:49:47)

Asi mam stesti, ADSL mi slape v pohode. Co se czfree tyce, je pravda, ze ja se pripojoval na blba co nebyl schopnej 3mesice poradne rozchdit AP a porad mu to padalo. Ale ikdyz tohle pominu, tak internet providera co tu do czfree daval inet, byl desnej. Obcas to slo dobre, obcas to neslo vubec. Jelikoz jsem se stim nechtel rozcilovat, tak jsem sel od toto. No posledni kapka byla, ze mi tu opadalo listi ze stromu a ja prisel o signal na AP (Vazne, nekecam!!!!). Btw: prectete si diskuzi na CZfree a uvidite ze problemy s internetem a chodem site jsem nemel jen ja.

Anonym (22.11.2004 22:11:09)

Opadalo listi? Naopak bych to chápal. No možná jsi chytal nějakej odraz, ale měla by tam být přímá viditelnost.

g1 (23.11.2004 12:47:43)

JJ, byl to odraz, vysilac byl defakto za barakem, takze seodrazem o 2 baraky a asi strom, kdyz opadal, ztratil se signal, absurdni lec realne. Toto je rek bych problem hlavne na sidlistich, protoze ne v kazdy ulici je AP a tudiz se odrazum neda vyhnout. No a taky je problem ze jsem v temer v prizemi a na strechu se s antenou neda jit. Pokud by nekdo mel supr signal, tak by to asi bylo o necem jinym.

Josef (23.11.2004 07:39:24)

Aplikace FUP omezováním rychlosti v průběhu dne na omezenou dobu, jak je uplatňována u Volny, COL apod., (a to i na limitované nabídky ADSL, kde by měl správně splňovat roli FUP limit), je geniální. V podstatě jste omezováni stále a to tak, že s tím nelze nic dělat ani to nijak ovlivnit vlastní regulací svého provozu. Ať dostanete za své peníze jakkoli špatné připojení, vyhovuje mlhavé specifikaci FUP. Měl jsem ADSL u Volného a byl jsem spokojen, ale pouze do doby zavedení FUP. Již pár měsíců ADSL nemám, možná kvalitu zlepšili, jaké máte zkušenosti?

error (23.11.2004 11:27:38)

Neexistuje, že někteří poskytovatelé množství dat omezují, dělá to 90% z nich, protože musí, jelikož a) přenos limituje ČTÚ, čili stát; b) protože všichni vědí, že přeprodávané služby jsou zdání plurality a nikdo neinicoval sezazení Ing. Stádníka z jeho diktátorské pozice a totálního rozvratu tržního prostředí.

0 (1.12.2004 17:19:28)

k bodu a) prenos dat limituje Cesky Telecom cenou za pronajem datove linky k dane sluzbe daneho providera dane agregace

obrbaz (23.11.2004 19:22:07)

To je logika jak prase, tak na jednu stranu znevihodnim jiny uzivatele svym sosanim ale kdyz providerovy nacpu prachy za veci obem dat, tak to uz neva ze omezuju dalsi??? To dokazuje ze je kapacitne uplne jedno, jestly sosam 200MB za den nebo 5GB

Anonym (23.11.2004 19:42:08)

Přesně tak - to tady často roztrubují lidé z Nextry, že FUP nasadili tomu, kdo "moc sosal", a to proto, aby ostatní uživatelé nebyli znevýhodněni. Ale přitom ti samí prohlašují, že když si člověk změní tarif a bude platit za data, bude vše v pořádku. Jsou to jen podvodníci!

Anonym (24.11.2004 08:08:13)

A ja si vzdycky myslel, ze to jsou vodnici.

Anonym (24.11.2004 08:30:23)

To jen zloděj (ISP) křičí chyťte zloděje a neurážej vodníky...

bArokna (25.11.2004 09:56:47)

jo, přeně tak. pak by mě ale zajímalo, kde se bere konektivita různých spol. poskytujících připojení přes 2,4, kde není nic limitováno (mám vyzkoušeno denně min 200MB stahnu a to brouzdám jen večer) a přitom je to za směšný peníze. (1024 obousměr, agr. 1:25 -málo kdy, většinou mi to jede cca 880kbps)

Anonym (25.11.2004 13:04:02)

to bude asi tím, že tito ISP neposkytují konektivitu přeprodejem ADSL telecomu

XXX (6.6.2005 22:45:29)

Treba proto, ze jako dodavatele pouzivaji primo nejakeho vekeho ISP, jehoz zakazniky je i Telenor, COL, Karneval, CRA, ... a to napr. www.cdt.cz ;-)

Anonym (16.6.2005 15:57:16)

komu cpes penize za nadlimitni data? providerovi, ale ten to taky nakupuje limitovane, takze to de zase do telecomu (obecne je 30,- kc za 1GB velkoobchodne a vetsina provideru si narazi 9kč za GB) to se ale napakujou :-) Kdyz ti maji navic zavolat ohledne technickeho problemu ktery nezpusobili tak zase uz nemaji nic :-)

Jura (3.12.2004 20:07:45)

Nevím o čem je tady řeč. Všechny dráty jsou Telecomu a ostatní drátoví poskytovatelé jsou dealery Telecomu. Mohou dělat jenom to co jim Telecom dovolí. Pokud Telecom nezmizí z této scény jsou veškeré diskuse o ničem.

Anonym (4.12.2004 19:09:42)

Nezmizi. Ted se jenom proda. Tzn. zmeni se vlastnik. Firma zustava.

K socialisticke ve v (6.6.2005 15:42:57)

Vlada a Antimonopolni urad nas f**kuje spolecne s T, ten mel byt uz davno rozdelen ne-li rozcvrcen.

dreep (16.6.2005 17:48:38)

Muze mi prosim nekdo rict, jak poznam, ze mi aktivovali FUP u Telecomu? Podle snizeni rychlosti to asi nepoznam...dost mi to kolisa. Dekuji