Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > problem s verejnou IP adresou

problem s verejnou IP adresou

FuZZi (20.11.2004 13:46:17)

problem s verejnou IP adresou Mam takovy problem. Netyka se to sice DSL ale mikrovln ale snad mi nekdo poradi. Takze asi takto. Nemam primou viditelnost na vysilac, takze jsem to vyresil tak, ze prijmac se dal k jedne me zname bydlici cca. 250m odme. Tam je antena od ni vedou kabely do serveru (linux) a od nej pres wi-fi to jde ke me. V ramci tarifu mam verejnou IP adresu ale nevim jak to nastavit aby me lidi videli kdyz treba zalozim server v Counter-Strike nebo v jakekoliv podobne hre. Proste me jde o to, ze kdyz zalozim server, tak lidi nevidi IP me sitovky. Nevim proc asi ze to jde pres ten server a dal je to uz jakasi "vnitrni sit" pres kterou se nedostanou. Da se to nejak nastavit na tom serveru aby ostatni videli IP me sitovky? ta verejna IP adresa je nastavena asi an sitovce toho serveru nebo nevim. Ale to mi je na nic, kdyz potrebuju mit tu verejnou IP primo na me sitovce. Pls kdo vi tak napiste co s tim dik.

Tomáš (20.11.2004 13:59:09)

Zdar,já mam uplně ten stejny problém ale mám ADSL,vím z části čím to je...Můj modem nebo co koliv co se týče internetu(pravděpodobně modem) nechce z části propouštět protokol UDP,hrát můžu normalně.Ale když vytvořím server v nějaké hře tak mně nikdo nevidí.Ale je to výjimka,hra Painkiller.V té hře ti půjde vytvořit server,i mně jde.Je prostě dobře napsaná.Ale né všichni se pak na ten tvuj server můžou připojit,ale když i oni mají dobré připojení tak to de.Už dva mněsíce pátrám čím to může být a už sem blísko...

FuZZi (20.11.2004 14:27:35)

ja to koumam pul mesice a porad nevim co s tim ... proste kvuli tomu ze mezi mnou a zbytkem sveta je jeste server, tak nikdo nevidi moji IP sitovky a nevim jak to osefovat, abych kdyz vytvorim hru, me ildi videli ...

Fang (20.11.2004 16:12:02)

Asi takhle , kdyz chces delat takovyhle veci tak musis mit router ktery si musis spravne nastavit, nebo muzes pouzit presmerovani portu (pro tebe asi shudnejsi). Nastavis proste na tom pc kde mas pripojenej net ze kdyz nejaky pc zacne na tvuj router pristupovat na urcitem portu tak se to presmeruje na urcitou ip v vnitri siti. Pokud bys chtel udelat aktivni router musel bys mit 2 ip adresy. Jedna by byla na routeru a druha na tvym pc. Pak by se tvoje IGW stala funkci casti site, nebo mas jeste jednu moznost a to tu ze nejak udelas ze tvoje IGW bude pruhledna a nebude v trase. (nektery WiFi apcka takhle fungujou kdyz jsou v modu client, proto se za ne dost casto dava nejaky router)