Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > USB modem- jak umožnit sdílení?

USB modem- jak umožnit sdílení?

yenik (21.11.2004 10:57:52)

Existuje nějaké HW zařízení, které lze připojit k ADSL modemu s (pouze) USB rozhraním tak, aby bylo možné za tímto zařízením nebo prostřednictvím něj NATovat, provozovat proxy server nebo připojit přímo více UTP/RJ-45 do switche? Díky

Honza (21.11.2004 14:02:19)

Eh, myslím, že USB modem je ovládanej ovladačema z PC, takže vsunout mezi PC a USB modem cokoliv funkčního nepůjde.Budeš-li chtít sdílet připojení, pak jedině přes připojené PC...

Anonym (22.11.2004 02:09:47)

ASUS prodava nakou takovou vec. Snad na linuxu. Ale tezko tam budou moduly pro USB ADSL modem. To pak vyzaduje expertni znalosti tohoto OS.Na to se melo myslet driv kdyz se modem vybiral.

Honza (22.11.2004 14:31:41)

Přijde mi to hrozně a zbytečně komplikovaný, i pokud něco takového někdo vyrábí, asi nejjednodušší jak po finanční, tak konfigurační stránce je: pokud míním zapojit víc PC na jednu přípojku, brát modem s víceportovým routerem nebo modem a switch. Pro jeden PC (můj případ) modem s jednoportem nebo v případě finanční nouze i ten USB - ale vzhledem k o pár set vyšší ceně ethernetmodemu bych radil fakt ten. Pokud jsem myslel, že nikoho dalšího nepřipojím, ale znáte to, život mění - tak pak fakt prodat USB a vzít ethernetové řešení.

Anonym (22.11.2004 06:14:31)

to zařízení na sdílení se jmenuje počítač, ke kterému je připojen USB modem :-))) na něm pusŤ třeba winproxy a máš vysdíleno

M (22.11.2004 11:52:57)

Prodej USB a kup Ethernet modem/router - jednoduché, levné, bezproblémové...

Anonym (22.11.2004 21:15:21)

lamo kup ethernet