Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > privatizace CT, bude to mit vliv na ADSL?

privatizace CT, bude to mit vliv na ADSL?

tom (21.11.2004 20:22:47)

bude to mit vliv na cenu, agregaci, limity.........myslite si, ze treba pul roku po privatizaci na tom budeme jak ve finsku...:-) nebo aspon na dobre ceste? neni lepsi se na to adsl z fleku vysra*, prodat modem, odpojit telefon a zridit wifi a mit po starostech? nebudu si za rok rvat vlasy, ze jsem to udelal?

g1 (21.11.2004 23:04:51)

LEpsi to nebude tomu never. Spis horsi. A pokud muzu poradit, pokud nemas super rozhled(signal), zjisteno, ze ve Wifi jede slusnej inet, tak na to dlabej. Site typu Czfree nic negarantujou a je s tim vic zlosti nez uzitku. To neni sit pro praci, to je Fun sit. Vypadky, problemy, nefunkcnosti, kazdy den. Nikdo s tim nic nedela, kazdymu je to jedno. Neni cas, nesou penize. Treba to tak neni vsude. Ale u me to tak vypadalo. Fakt musim priznat, ze Adsl oproti wifi(czfree) je mnohem lepsi, stabilnejsi a bezproblemovejsi. Sice nikdo za nic taky neruci, ale jakstaks to funguje.

tom (21.11.2004 23:32:36)

krome nakladu na zrizeni bych to mel mit 256/128 max/garant za 670 včDPH bezlimitu. to mi jako alternativa k omezenemu adsl pripada. ale zkusenosti mam jenom s adsl a te wifi se trosku bojim:-)

Anonym (21.11.2004 23:51:12)

To garant znamena ze je to nejaka firma? Nebo je to obcansky sdruzeni, tedy "free".

tom (22.11.2004 00:02:10)

firma je to:-)

g1 (22.11.2004 09:45:36)

Jenze garant, neni garant:) Garant znamena ze ti to "garantuji" (pry) u nich na jejich bode. Co se deje dal v ramci wifi site je nezajima. Takze ty sice treba mas garant 128 ale stejne ti to tak nepude, protoze si nekdo vedle tebe zacne tahat naky filmy v ramci site, tim to totalne zasere a si namydlenej. Taky jsem mel ten problem a rekli mi, ze asi neni volna transitivni konektivita v ramci Czfree. Cili oni ti to garantuji u sebe ale ty se nepripojujes primo k nim ale na naky node v ramci czfree a ten nic negarantuje.

Anonym (22.11.2004 21:00:30)

toho bych se u optinetu nebál, zatím moc zákazníků nemaj a proto jsou jejich zařízení využívána asi z poloviny a pravděpodobnost, že někdo ucpe dráty je mizivá...

Anonym (22.11.2004 21:24:35)

zatim

Anonym (22.11.2004 07:46:57)

Honza (22.11.2004 07:54:27)

Měl jsem Czfree asi půl roku a jak rád jsem od něj utekl k adsl. Jak říká g1, stálé problémy - výpadky, nízká rychlost, vysoké začáteční náklady, poměr cena/rychlost a ještě POČASÍ !!! To mě úplně ničilo. Když pršelo nebo sněžilo a nebylo vidět na bod, tak to vůbec nejelo nebo jen minimální rychlostí (256 - max/128 - garantovaná a ztěch 128). Takže radim - wifi (nebo těm free...) se vyhněte obloukem. Adsl je sice u nás zatím v rozvoji, ale já mám Contactel 512/128 1:50 a jede to 430 kbps (srovnání se 128 wifi :-D )...... A možná že po tý privatizaci se to zlepší, co vy víte. Konečně tady nebude ten zasr**** žlutej státní Týcom. Televom teď vypadá jak naše politika :-))))

Anonym (22.11.2004 14:49:03)

Nechapu proc si stezujete.Uz z nazvu CZFree je ze neni garance a jedna se predevsim o experimentalni komunitni sit. Nastaveni se casto meni tak aby se vyzkouselo co je nejidealnejsi a tudiz holt dochazi k vypadkum. Navic potiz mohla byt jen ve vasi lokalite. Obcas by neskodilo nekterym lidem si uvedomit rozdil oproti ISP a komunitni siti. Mel jste to urcite za babku tak nechapu proc syckujete. Co by za podobne pripojeni dali v jinych castech republiky. Praha se nezapre... Pokud potrebujete garant tak si platte horentni sumy, ale nepomlouvejte sit jejiz ucelem neni high avaliability a SLA.

Honza (22.11.2004 19:27:41)

1464 Kč za 256/128. Zdá se vám to málo ??? Za babku? + 4000 vklad na rozvoj sítě + hardware za 8000 Kč. No nevim co je na tom málo... Zlatý ADSL.

g1 (22.11.2004 20:37:20)

Ja tu platil za 32/64 (32 garant-obcas jelo i 3kbps). cca 300.- To by slo. Ale problem je, ze kdyz 10hodin denne nejde inet vubec, nebo jede treba par dni i pak to diki komunitni siti na nekolik dni vypadne, je otazka, zda je to za babku. Ono totiz platit 300 za nepouzitelnou sluzbu je dle me horsi, nez platit 700+ za funkcni net. Ale souhlasim je to experimentalni sit. Chtel jsem jen rict, ze pokud to nekdo chce pouzivat tak, ze kdyz bude chtit v 5:00 na inet, tak na nej pujde a nebude se obavat zda inet nepude vubec, nebo nepude AP nebo nakej komp na ceste k ISP. A tudiz se na ten inet nepodiva, tak tohle "free reseni" neni idealni. Ale mam to z pohledu Prahy a CZFree. Jina situace asi taky nastane pokud treba tu wifi sit provozuje primo ISP, to by pak melo byt v pohode, snad. Este k ty Praze a CZFree a mozna i jinem komunit. sitim. CzFree neni sit kvuli internetu, je to sit spojujici lidi a umoznujici sdilet data. Takze to,ze inet nejde neni kriticky problem a nikdo ho zas tak moc neresi.

Anonym (22.11.2004 21:55:16)

To je spis pripad od pripadu. On ten pristup k netu nakonec prevazi vsude.

Anonym (22.11.2004 23:33:36)

Ono to neni jisty ani u ADSL ze mi zrovna ted v tuhle chvili inet nastopro pojede. Vzpominam na caste vypadky nekdy na jare. A trvalo to treba pul dne a nikdo nic nevedel, obcas na nextre bylo kleveteni ze probiha neplanovany vypadek adsl. Z toho telecom ohlasil dopredu jenom jeden a ten trval jeste kratce. Meli by ty radius servery mit redudantne reseny. Je to vazne iritujici nebot nemam televizi ni manzelku a tak jsem na inetu zavislej.

Další Honza (22.11.2004 14:41:36)

Jediná věc, která sníží ceny ADSL v ČR, je podle mě konkurence.V případě, kdy ISP, kteří by mohli konkurovat ČTc, jsou nuceni používat jeho linky za jím stanovenou VOC, je ale prostor pro konkurenci takřka nulový. Nikdo nebude dlouhodobě sponzorovat svoje zákazníky, jelikož každý chce na svých zákaznících naopak vydělat - otázkou spíš je, co jim za jejich peníze nabídne. Jediným skutečným konkurentem, tlačícím tak na cenu, mohou být kabelovky (velké mínus je omezený rádius působnosti) a bezdrátové sítě.To ale určitě nejsou konkurenti, z nichž by se ČTc rozklepala kolena. Privatizace asi nepřinese změnu - spíš čekám, že se začne nabízet pestřejší škála programů pro širší vrstvy uživatelů, hlavně něco pro dial-up, kde současný i nejlevnější 256 Kb je spolu s mini paušálem drahý. Jinak vidím budoucnost spíš tak, že při víceméně stejné ceně se bude buď zvyšovat rychlost nebo objem zahrnutých dat, případně se rozšíří přidané služby.

Jirka (22.11.2004 16:54:57)

Svatá pravda, žádná privatizace nepomůže, když tady bude mít telekom stále monopol...

Anonym (22.11.2004 20:54:01)

já myslím, že konkurence se rodí, GTSka pokud vím roztahuje vlastní kabely, teď má pokrytou Prahu, de jen o to, o kolik bude lepší než telecom

Jirka (22.11.2004 21:44:26)

Praha vs. celý zbytek čr... to má být konkurence?

Honza (23.11.2004 15:32:55)

Kdyby celá praha. Jen 1/20 Prahy. Možná ani to ne. Jenom Praha 1 a 2...

Anonym (23.11.2004 16:12:18)

Par ulic v Praze 1 a 2.

luk (22.11.2004 17:59:31)

"256/128 max/garant za 670 včDPH bezlimitu" můžeš napsat co je to za firmu? garantovat něco na wifi je celkem odvážné. Ale na druhou stranu kdybys to mohl vyzkoušet a jelo bez problémů tak to ber

tom (22.11.2004 18:24:10)

tom (22.11.2004 18:24:31)

je to v olomouci, www.optinet.cz

Anonym (22.11.2004 20:51:17)

jestli máš u optinetu signál, tak to ber všema deseti. u wi-fi se nižší rychlost docela dojí garantovat, u optinetu máš hlavně tu výhodu, že je to celkem mladá firma, nemá zas tolik klientů (asi 150 ke dnešnímu datu) a proto pojedeš rychlostí vyší (třeba kolem 1 000), min. však rychlostí uvedenou v tarifu. Pro domácnosti je to až moc luxus, a za ty prachy...