Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Neveřejná ip adresa

Neveřejná ip adresa

Ajs (5.12.2004 19:35:24)

Chtěl bych Vás poprosit, mám internet expres od ČT a mám neveřejnou ip adresu, nemůžu k vůli tomu zakládat hry we Warcraft 3, co se s tím dá dělat, kde mám zavolat, abych si moch pořídit veřejnou, co to stojí a tak? Předem dík moc

es te be (5.12.2004 19:41:24)

u IE veřejnou (pevnou) IP mít nemůžeš telecom jí k této variantě neposkytuje musel by si mít jedině Internet Broadband

Nargon (5.12.2004 20:19:38)

Verejna IP je u kazdy ADSL pripojky, ktera je pres sit telecomu (u telenoru asi taky ale jiste to nevim). To jestli je pevna (staticka) nebo promena (dynamicka) je uz otazkou sluzby, a u Internet express je to dynamicka a neda se s tim nic delat. Proste telecom je mrska. Ale to ze je dynamicka neznamena ze nemuze byt verejna. Ona totiz verejna je. Takze s tim aby jsi mel verejnou IP nic moc delat nemuzes, protoze uz verejnou mas. Pokud ti nejdou zakladat servery tak se koukni na nastaveni NATu (pokud mas ethernet modem, pokud usb tak tohle odpada), pak se podivej na nastaveni firewallu, v tech je vetsinou problem, ze to blokujou. P.S.: pokud se za posledich par mesicu nezmenil pristup telecomu k Internet Expressu tak tu verejnou mas.

y2k (5.12.2004 23:33:55)

Má ji, 100%. Hru zakládat můžeš, ale vždy jen na chvíli (několik hodin). Doporučuji si pro ostatní komunikaci zhotovit DNS záznam na nějakém poskytovateli (!Free). př. no-ip.com dyndns.org

Nargon (6.12.2004 12:57:48)

hm nekolik hodin? takze to telecom meni tvoji IP behem cinnosti? Ja myslel ze ip se nastavuje pri pripojovani k netu. Behem prace by se mnenit nemela, protoze diky tomu muzou vznikat chyby. A kdyz ma modem zapnutej a pripojenej k netu 24/7/365 tak ma defakto statickou ip.

neo (6.12.2004 14:33:28)

presne tak CTc ti při připojení přidělí veřejnou IP, a ta se může při dalším připojení změnit...

Nargon (6.12.2004 15:02:55)

jo, presne tak, ale ta veta: "ale vždy jen na chvíli (několik hodin)" spis vyznela, ze po nekolika hodinach se ti ip zmneni, a proto byl dporucenej dns. To se stane nejspise jen v pripade USB modemu, kterej se pripojuje, pri kazdym restartu PC. ne jako Ethernet, kterej muze bezet neustale.

Tomáš (6.12.2004 21:40:13)

No tak to bývá,já mam taky IE a už 4 mněsíce koumam čim to je že mi nejde založit v žádne hře server kromně jedné - Painkiller.pokud jí máš tak ji vyzkoušej a sám uvidiš že tam tvuj server je a že se na tebe můžou připojit lidi,ale v žádne jiné hře to už nejde ,třeba CS:S ,Wolf ET, Q3A ,atd... no tak vás taky snažně prosím čím to může být???Firewall ani žádne kravinky tomu nebrání a tak sem už hodně blízko,ale pořád mi to nějak nejde...Mám dinamickou vIP ale ještě se mi nikdy nezměnila,ale to mi je celkem na nic...Děkuji za každou radu

Anonym (7.12.2004 17:23:27)

a co firewall v modemu?

Tomáš (7.12.2004 17:55:07)

Když už to řeším 4 mněsíce tak si mysliš že sem nepřišel na možnost že mi v tom může bránit firewall ?No každému vždy píšu že firewall tomu určitě nebrání ,protože když zkouším tvořit servery ,vypnu uplně všechny firewally co mam a ip filtery atd...Takže s tim to nema nic společneho

neo (7.12.2004 18:35:49)

a zkoušel jsi to na jiným modemu třeba speed touch 510 ??

neo (6.12.2004 08:08:35)

každej od CTc ma veřejnou IP dynamicky přidělovanou, a měla by ti vydržet zhruba mesic pak se může zmenit...

Tomáš (6.12.2004 21:44:51)

Ještě mám 2 otázky, jaky máš modem? Já mam Lucent CellPipe 22A-BX .A ta druhá je jak se připojuješ k netu ? tak že klikneš na ikonku ve winu a dáš připojit,vypíšeš jméno a heslo nebo tak že jednou zádáš v modemu celé nastavení atd.a net běží i když nemáš PC zapnute ???-tak to mám ja,jíný zpusob ani nemůžu mít protože to bych ten net nemohl sdilet...

Pavel (7.12.2004 08:33:02)

Se tedy bavim: vy ani nevite co je dinamicka , pevna , a podobne jsou tady kidy za ktere se nemusi stydet tak akorad dedi z 1 trridy a anvic toho cloveka mystifikujete 1) Kazdy ma 1 verejnou IP adrresu 2) musi se proste prelozit jenom na dany PC kde jedou hry a po ziskani IP vydrzi urcite jeden den aniz by se zmenila a to i kdyz nejste pripojeni mluvim o DHCP od Ctc a IE vlastni zkusenost za posledni 3 mesice se mi adresa nezmenila ani jednou staci nastavit Bridge mode a tim protahnout ostrou adresu az do pc ale musis se potom chovat jako by byl primo v netu (ochrana PC)

mad.fox (6.12.2004 21:49:06)

Pravdu ma "es te be", stačí si na telecom zavolat a řeknou ti to co tu psal právě "es te be" neveřejná IP znamená maskovaná a ne že se mění, to znamená že na internetu nejste za normálních okolností vidět, problém to třeba dělá když používáte klienta na stahování programů přes TORRENT, kvůli neveřejné IP máte pomalejší stahování a ostatní klienti vás nevidí, znemožňuje to zvýšit třeba podíl sdílení dat a tím i vyšší rychlost stahování.

Tomáš (6.12.2004 21:53:52)

No já nemám vůbec problémy s datami a přez TORRENTY bych nikdy nestahoval,a já dobře vím že dinamická ip neni vIP .ale lidi mně prostě vidí jen v jedné hře - Painkiller a tudíž se na mně můžou připojit,ale PK už moc lidi v CR nehraje.a tak bych chtěl tvořit servery ve hrách jako třeba CS:S,Wolf ET,atd.Už si myslím na 85% že chyba je u ISP a né u mně.Když hraju po internetu pingy mám 10-40 to je naprosto v pohodě,ale já pořebuji hostovat server,a né hrát na serverech v USA

mad.fox (6.12.2004 22:05:40)

Nikdo ti TORRENTY nevnucuje, jen pro zajímavost, nejsou všechny TORRENTY nelegální, jsou i legální, jestli jsi narážel na to, problém je v protokolu NAT, nic víc, nevím jak je na tom Painkiller, ale asi to umí obejít.

Tomáš (6.12.2004 22:09:28)

No pravě s NATem sem si hrál nejdele se všech konfiguraci v modemu,a když see na mně někdo připojuje tak to vypisuje plno hlašek o NATu,třeba že client s ip xxxxxxx se na mně připojuje a že se zahajil překlad NATu,atd

mad.fox (6.12.2004 22:16:40)

Jsou programy který to dokážou jistou obklikou obejít, ale bohužel se to váže jen k určitým programům, dělají to tak, že se připojí, nebo spíš přesměrují na server s veřejnou ip a prostřednictvím tohoto servru s váma okolí komunikuje, ale bohužel se tím i zvýší ping, to je jen teorie kterou jsem četl, ještě jsem to nezkoušel, teda už vlastně nemusím, přešel jsem na VOLNÝ a mám klid, vše mi běží tak jak má.

Anonym (7.12.2004 06:49:37)

a nemuze to byt tim ze painkiller si dokaze pomoci UPNP otevrit porty pro hostovani serveru a ostatni ne?

neo (7.12.2004 08:31:02)

problem je podle mě v modemu, pokud máš ethernetovej tak základem je pronatovat všechny porty až na tvuj PC a pak uz to musí bejt OK..

Tomáš (7.12.2004 14:37:04)

No přesně to dělam a nic,natuju uplně všechny porty ,firewall tomu nebrani ,a UPNP sem zahledl,ale ani nevim jak to mam vypsat,nebo jestli mi to provider povoluje,ale kamoši ktere znam a miaji IE se připojuji tak že se přihlašuji na net přez win,já to dělam přimo v modemu,takže když je modem pod napětí je online.Modem je na LAN a USB.A už sem dělal všechno možne co mi lidi radili a nic nepomaha...Takže už fakticky nevim čim by to mohlo byt,Pokud netu hodně rozumite tak mi napište na ICQ 302285423

P (7.12.2004 08:36:55)

a neverejna ip je pridelovana modemem a vetsinou je 10.0.0.xxx proste staci tuto v nejhorsim NATovat tuto a ona se nasledne chova jako V-IP protoze probiha preklad 1:1 tady ty rady pro no-ip je jenom ze se skova vase verejna ip za nejaky laciny DND nazev ale nijak to neovlivnuje funkcnost