Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rozjezd EDGE je oproti CDMA pomalejší

Rozjezd EDGE je oproti CDMA pomalejší

Anonym (6.12.2004 00:00:00)

V listopadu se v rámci měření rychlostí internetu na serveru DSL.cz objevila první měření rychlosti služby T-Mobile EDGE. Počty měření rychlostí však zatím ukazují, že výrazně dominantní postavení Českého Telecomu společně s dceřinou společností Eurotel není v oblasti připojení k internetu pro fyzické osoby v ČR zatím nijak vážně ohroženo.

obrbaz (7.12.2004 15:19:31)

Poslední dobou rychlost na CDMA klesala ( v prvnim mněsícu nad 600 přes celý den, pak to tady padlo na úroveň GPRS, a teďka to stejnak jede v průmněru o hodně pomaleji než na začátku) heh Telecom je nej ale stracka, nehorazne blby nabidky, vymysleli FUP, EDGE neni a nebude vysokorychlostni, pac kdyz zatizi vyc sit, tak budou radi za prumner v trealu na 100kbps, tak je to spis pro ty, ktery kromne netu pouzivaji i wap, takze jedina slusny net je pres kabel

Anonym (7.12.2004 21:07:12)

Drzme se v tehle diskuzi EDGE. Docela by me to zajimalo. Bohuzel ani na strankach T-mobilu (o www strankach edge nemluve) se o tom clovek nic nedozvi. grrrrr

Zdenek (8.12.2004 09:18:09)

Holt se bude muset s hodnocenim jeste chvilku pockat. Kdyz si vzpomenu jak dlouho se rozjizdelo ISDN a potom ADSL .....

N00DLES (18.12.2004 21:00:37)

co mate porad? CDMA mi chodi porad good sem na pokraji pokryti.. pres den mi to chodi tak 40-60kB/s dwonload 15kB/s upload.. a vecer a rano mi to chodi 90-120kB/s.. wono totiz je treba si pohrat s antenou

Václav Kopecký (7.12.2004 18:52:08)

ze začátku to šlapalo, teď je to největší slimák, vrátím se asi spět ke GPRS

Tomáš Krčma (7.12.2004 22:29:25)

Od Eurotelu je hezké, že nám zavedl připojení, které je relativně rychlé, méně příjemný už je fakt, že pro něj existuje jeden jediný modem (navíc s nevalnou pověstí) a s jedním jediným rozhraním. EDGE umí několik mobilů, což je o krabičku míň + IR a BlueTooth rozhraní. Když chci mít přístup na net doma z PC a jinde z PDA pomocí jednoho připojení, tak valné vyhlídky nemám: 1) CDMA doma a jinde trpět na GPRS, 2) EDGE doma i jinde, trpět o trošku míň, ale všude. A to pomíjím fakt, že k CDMA bych musel ET hlasový tarif, i když se mi silně nevyplatí, skoro všichni v mém okolí mají shodou okolností T-Mobile, čili by vhodnější byl EDGE... Jak byste to řešili Vy?

Anonym (7.12.2004 23:04:54)

K CDMA mít hlasovej tarif nemusíš. CDMA a GSM Eurotelu spolu nemají nic společnýho. (Já osobně mám CDMA a mobil od T-mobilu)

Anonym (7.12.2004 23:06:40)

K CDMA mít hlasovej tarif nemusíš. CDMA a GSM Eurotelu spolu nemají nic společnýho. (Já osobně mám CDMA od Eurotelu a mobil od T-mobilu)

Pavel (9.12.2004 07:47:22)

Edge má pomalejší rozjezd a tak od něj nebudou zákazníci aspoň čekat zázraky, přes to možná překvapí. CDMA mělo při malém počtu zákazníků fofr že jsem se nestačil divit. Dnes to jede jak šnek a to se blíží Vánoce. Až přijdou vánoční nováčci tal to bude horší než GPRS.

Leonidas (11.12.2004 15:03:04)

Tesim se na EDGE, mam pod stromeckem telefon s EDGE a kartu na 14 dnu s netem, doufam, ze bude pekne a vsichni vypadnou z Prahy :-) a otestuji to, dnes mam Eurotel a GPRS slimaka, ale jede vsude. GPRS a EDGE patri k mobilu a k notebooku, kdo to ma u PC, ma smulu, ze nema jinou moznost. Asi prejdu k T-Mobile na EDGE, ale Eurotel chodi spolehliveji, tak nevim, sama blba moznost