Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

DC ++

martin (2.1.2005 18:49:12)

Ahoj Lidi,potřeboal bych aby jste mi někdo pomohl jak nastavit active mod u dc++,mam router cellpipee 22A-BX,už si s tim nevim rady ,vyskoušel jsem mnoho návodu a stale nic,verjnou IP mam,ale stale to nebeha ,tak prosim někoho o přesny popis,moc děkuji Všem.

petr (2.1.2005 20:16:28)

proste vypnes vsechny firewally, na routru nastavis NAT adresu na 0.0.0.0 - mozna musis nastavit nejaky jmeno sesion dle typu routru ale proste dospej k te NAT 0.0.0.0. Pak namapujes port treba 4321 jako typ TCP ale zaroven i UDP, neboli dva zaznamy u portu 4321 s ip adresou tvyho PC doma(treba 169.254.1.100). Pak to ulozis restartujes. V DC das active, napises IP verejnou (tu na www.whatismyip.com) a port 4321. The end,tot vse, pokud to nejde priste kupuj router o kterym vis ze to mapovat umi, coz doctes v diskuzich.....

martin (2.1.2005 21:20:19)

Tak to jsem vše udělal ,ale problem je ten ze dc mi v active vyhleda ale nic nestahne,a nevim kde tam mam nastavit ten NAT,opravdu tomu nerozumim.

martin (2.1.2005 21:21:36)

Asi na active nemam šanci,ale dik za snahu.

petr (2.1.2005 21:35:33)

ty na active neco muzes vyhledavat tak to je fakt dost divny, zkus treba jinou verzi dc nez mas ted.(ale tos uz asi zkusil)

martin (2.1.2005 21:38:28)

no,to je pravě divne ,vyhleada mi to ale nic to nestahne.

Anonym (2.1.2005 21:51:45)

a ten firewall od windousu mas vyplej?

martin (2.1.2005 23:20:20)

je vyplej

Anonym (2.1.2005 21:41:50)

nemas tam fakt neco jako NAT, vetsinou tam napises prvne session name pak tu adresu 0.0.0.0 u te sesion name

martin (2.1.2005 23:18:44)

Je tam polozka NAT RULLE ENTRY a takto to mam nastavene: Rule ID: 10 Rule Flavor: RDR IF Name: ALL Protocol: UDP Local Address From: 0.0.0.0 Local Address To: 0.0.0.0 Global Address From: 212.***.145.*** Global Address To: 212.***.145.*** Destination Port From: 0 Destination Port To: 65535 Local Port: 400 Druhe pravidlo: Rule ID: 5 Rule Flavor: RDR IF Name: ALL Protocol: TCP Local Address From: 0.0.0.0 Local Address To: 0.0.0.0 Global Address From: 212.***.145.*** Global Address To: 212.***.145.*** Destination Port From: 0 Destination Port To: 65535 Local Port: 400 Prosim ,je to tak spravně?

Nargon (2.1.2005 23:47:25)

Pokud ti DC++ bezi na portu 400, tak je to snad spravne. Ikdyz ja bych do Destination port From/To dal taky 400 a 400. Global adress, budto tvoji verejnou IP, kterou tam asi mas nebo 0.0.0.0 Ale Local IP nevim jestli ty nuly budou fungovat. Ja bych tam zadal primo IP toho pocitace na kterej to smerujes. asi 192.168.0.1

Anonym (2.1.2005 20:17:25)

to mapovani se dela v kolonce zvane vestinou VIRTUAL SERVER

Radous (3.1.2005 18:08:26)

Mám sice Siemens Santis 150 (dynamická IP), ale jak už jsem vyzkoušel u několika kamarádů s tím Cellpipem funguje to úplně stejně. Nemám ho před sebou tak ti to budu psát jak si to pamatuju možná si to budeš muset přizpůsobit pro tvůj modem. Takže to zkus nastavit takto: 1). 10.0.0.138 (?) - Advanced Configuration (jméno?,heslo?) - Services - NAT - NAT Options: NAT Rule Entry - Add buď a). Rule Flavor: BIMAP, Rule ID: 2 (nejbližší volná pozice), IF Name: ALL, Local Address From:192.168.1.3 (moje vnitřní IP), Local Address To: 192.168.1.3, Global Address From: 0.0.0.0 (protože mám dynamickou vnější IP), Global Address To: 0.0.0.0 - Commit nebo b). Rule Flavor: RDR, Rule ID: 2 , IF Name: ALL, Protocol: ANY, Local Address From: 192.168.1.3, Local Address To: 192.168.1.3, Global Address From: 0.0.0.0, Global Address To: 0.0.0.0, Destination Port From: Any other port 0, Destination Port To: Any other port 65535, Local port: Any other port 411 - Commit 2). Services - IP Filter buď a). Security Level: Low, Public Default Action: Accept, Private Default Action: Accept, DMZ Default Action: Accept - Add - Rule ID: 5, Action: Deny, Direction: Incoming, Interface: eoa-1, ostatní neměnit - Commit nebo b). Security Level: None - Commit 3). Admin - Commit&Reboot - Commit - Reboot From Last Configuration - Reboot 4). Vypnout firewall v WinXP (dělá problémy) 5). DC++ - ... - Nastavení připojení: Aktivní, IP: (moje vnější dynamická IP), Port: 411 - OK 6). Kerio Personal Firewall - Síťová bezpečnost - DC++ - vše povolit - OK (nebo DC++ povolit komunikaci ve tvém firewallu) 7). A měl bys být v DC++ Active! Důležité je po každé akci potvrdit Commit a nakonec vše uložit Commit, Reboot From Last Configuration, Reboot. U bodů kde jsou 2 možnosti mám nastaveno a). a moje konfigurace je WinXP SP2, DC++ 0.4034, Kerio PF. Mělo by ti to fungovat, nejlíp to poznáš tak, že označíš několik pasivních uživatelů a dáš od nich stáhnout seznam souborů. Pokud se ti to podaří alespoň od jednoho tak si Active. (zkus to u více HUBů někde jsou velký lagy) Snad sem na nic nezapoměl. V případě problémů je možné modem resetovat do Defaultního nastavení zastrčením páratka na několik vteřin do otvoru na zadní straně modemu (pak je nutné znovu zadat jméno a heslo).

Tomáš (3.1.2005 18:54:19)

Nelám si s tím hlavu,před par dny sem mněl taky tenhle modem,ale po tom co mi nešlo skoro nic dělat s mou vIP tak sem ho zaměnil.S novým modemem toho jde více.Ale problém ještě z půlky přetrvavá.

Tomáš (3.1.2005 18:55:23)

S nastavením toho modmeu sem si hrál 4 mněsíce a vůbec nic se mi k lepšímu nepodařilo nastavit.

Radous (9.1.2005 06:39:32)

Včera jsem to nastavoval dalšímu kamarádovi takže malé upřesnění: 1). 10.0.0.138 - Advanced Configuration (root, root) - Services - NAT - NAT Options: NAT Rule Entry - Add - buď a). Rule Flavor: BIMAP, Rule ID: 2 (nejbližší volná pozice), IF Name: ALL, Local Address: 10.0.0.1 (tvoje vnitřní IP - zjistíš pomocí příkazu ipconfig z příkazového řádku: Start - Spustit ... - cmd - ipconfig -> Adresa IP), Global Address: 0.0.0.0 (pokud máš vnější dynamickou adresu, pokud máš pevnou IP tak tu) - Submit nebo b). Rule Flavor: RDR, Rule ID: 2 , IF Name: ALL, Protocol: ANY, Local Address From: 10.0.0.1, Local Address To: 10.0.0.1, Global Address From: 0.0.0.0 (nebo tvoje pevná IP), Global Address To: 0.0.0.0 (nebo tvoje pevná IP), Destination Port From: Any other port 0, Destination Port To: Any other port 65535, Local port: Any other port 411 - Submit 2). Services - IP Filter - buď a). Security Level: Low, Public Default Action: Accept, Private Default Action: Accept, DMZ Default Action: Accept - Add - Rule ID: 5, Action: Deny, Direction: Incoming, Interface: eoa-1, ostatní neměnit - Submit nebo b). Security Level: None - Submit 3). Admin - Commit&Reboot - Commit - Reboot From Last Configuration - Reboot 4). Vypnout firewall v WinXP (dělá problémy) 5). DC++ - Soubor - Nastavení ... - Hlavní - Nastavení připojení: Aktivní, IP: (tvoje vnější dynamická IP - nutno nastavit ještě před připojením na HUB), TCP Port: 411, UDP Port: 411 - OK 6). Kerio Personal Firewall - Síťová bezpečnost - DC++ - vše povolit - OK (nebo DC++ povolit komunikaci ve tvém firewallu) 7). A měl bys být v DC++ Active! Důležité je po každé akci potvrdit Submit a nakonec vše uložit Commit, Reboot From Last Configuration, Reboot. Pokud stále nejsi Active tak zkus nastavit jiné porty možná ti je blokuje ISP a jestli ani to nepomůže tak asi budeš muset zůstat Passive, ale všichni kamarádi kteří to mají takto nastavené jsou aktivní! U bodů kde jsou 2 možnosti mám nastaveno a). a moje konfigurace je WinXP SP2, DC++ 0.668, Kerio PF. Mělo by ti to fungovat, nejlíp to poznáš tak, že označíš několik pasivních uživatelů a dáš od nich stáhnout seznam souborů. Pokud se ti to podaří alespoň od jednoho tak si Active. (zkus to u více HUBů někde jsou velký lagy) Snad sem na nic nezapoměl. V případě problémů je možné modem resetovat do Defaultního nastavení zastrčením páratka na několik vteřin do otvoru na zadní straně modemu (pak je nutné znovu zadat jméno a heslo). Dej vědět jak si pochodil.