Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 510i,4porty, na jednom portu sit s NAT a na druhem PC,jak "propojit" ??

510i,4porty, na jednom portu sit s NAT a na druhem PC,jak "propojit" ??

test (13.1.2005 09:27:22)

Zdravim, uzivatel pozaduje trochu nesmyslne zapojeni a bojuji s nastavenim. Stav : 4port510i na jednom portu "server" s KFW6 (sit cca 15PC s NAT), jeden uzivatel nechce byt pripojen pres server, ale chce byt zapojen primo do 510i (proc, neressim, pry nekdo server vypina a on pracuje ve dne v noci). Samozrejmne ale potrebuje mit k dispozici zdroje site za serverem (tiskarny,disky apod.) Server IP 10.0.0.1 od 510i, sit za serverem s KWF 192.168.1.x, PS naprimo v 510i IP 10.0.0.2. Diky za pomoc V

Anonym (13.1.2005 09:34:54)

Prostě nastavit statické routování na modemu,obecně požadavek na ip 192.x.x.x bude směrováno na 10.x.x.x a vše ostatní do wan interface.V KPF pak bude třeba povolit přístup z ip PC do vnitřní síťě.

test (14.1.2005 00:47:23)

chapu dobre :-)), v menu "ip routing" jsou polozky destination,label,gateway,interface,metric, jsem dobre a co kam ?? Diky predem V p.s. pristupy "zvenci" resim pres NAPT, ale vim presne odkud a kam a po jakem portu, takze tady asi potrebuji jinou metodu :-)) Diky

Anonym (14.1.2005 08:25:11)

Bez elementárních síťových znalostí to nepůjde,doporučuji přečíst si nějakou literaturu o routování.

Anonym (15.1.2005 09:32:16)

:-)), nejake ty elementy by snad byly, ale pro budu-li vedet od nekoho kdo uz to delal co a kam, usetri mi to pro me jedno pouziti spoustu casu, nehodlam se tim zivit :-))), takze diky predem za malou radu a cas tomu venovany. myslim tim neco v tom smyslu : kdyz chcete vzdalene spravovat treba KerioFireWall6 je potreba v sekci NAPT vytvorit nove pravidlo, kde prichozi adresa je 0.0.0.0 port 44333 se mapuje na adresu vnitrniho rozhrani pocitace s K6, napriklad 10.0.0.1 ,port 44333, je potreba udelat pro TPC i UTP", lze to i jinak, ale proto je tady diskuze aby vysledky usili ostatnich mohli pouzit i Ti zacinajici :-)) V.

Anonym (16.1.2005 21:00:43)

ovšem já jsem ti poradil ,co a jak nastavit v modemu předpokládám musíš vědět ty.

Anonym (16.1.2005 21:34:02)

:-))), neco v tom duchu uz kdysi rikal p.Werich, hledal v planu Kaprovu ulici, a napoveda mu "rekla" : Kaprova ulice, ulice v Praze 1, to mu az tak moc nepomohlo :-))), takze dekuji za poskytnutou "pomoc". V.

Anonym (17.1.2005 14:40:02)

Jenomze tenkrat nebyl internet a google:)

Anonym (17.1.2005 20:58:57)

OK, kazdy koukame na svet asi trochu jinak, Vy kdyz se Vas nekdo zepta na cestu tak mu doporucite aby si koupil mapu :-)), ja se budu snazit ukazat mu spravnou cestu. Zkuste pomoci google najit vyznam slova "konzultace". Zdravim a koncim nic neresici prispevek. V.

Anonym (17.1.2005 21:29:27)

Ten člověk dostal radu,pokud neumí ovládat modem (což je detailně popsáno v návodu k modemu),tak mu není pomoci.Ostatně za radu jak detailně udělat síť se platí docela slušný peníze.Pokud investuje cca 250 Kč a koupí si knížku o sítích,tak si poradí sám a ještě se něco novýho naučí.

Anonym (17.1.2005 22:29:21)

Prosimte uz prestan remcat von chtel jenom pomoct a ne tady s tebou diskutovat o 100+1 spusobech jak z cloveka vytanout par kacek.No ty ses fakt nejaky zdivocely hlupak.Nemuzu si pomoct!

Anonym (17.1.2005 23:10:07)

Jestli ti uniklo,tak to nastavení po něm požaduje nějaký uživatel a dle dotazu je to firma,tedy onen člověk to určitě nedělá zadarmo a za nastavení síťě dostal zaplaceno,ale neumí si poradit,tak chce zde přesný popis kam kde kliknout.Tomu já říkám lenost a nevím proč bych mu měl detailně popisovat co a jak a zaplaceno dostal on.Dostal poměrně přesný poips nastavení,tedy kam co routovat a jak to nastavit je jeho starost.

Anonym (17.1.2005 23:22:28)

No tak si to sezer a udav se s tim.Treba pro to aby tohle forum melo informacni hodnotu a ne jen tlachani o tom ja ten ci onen dela to ci ono z ze zjistnych duvodu ci nikoli.Proste kdyz se te nekdo zepta poradis mi prosim te s necim tak z neho nemusis hnet delat vola co nic nevi o dane problematice ale staci proste jen poradit a hotovo.On ti podekuje a vsichni budeme spokojeni.Konec debaty a pockej az budes potrebovat pomoc a nekdo ti rekne tak si kup 250 Kc knizku a tam se to doctes.To pak budes cucet....

Anonym (18.1.2005 00:52:28)

Zdravim, nechtel jsem sem uz "vracet", ale nejak mi to nedalo :-)), tak jen na vysvetlenou, aby "radce" nemel pocit, ze na jeho tezce nastudovanych radach, nekdo rejzuje nepatricny peniz :-)) Uzivatel (rozhodne to neni mineno ve zlem :-) minim tim cloveka, ktery umi zapnout pocitac, dobre a znale klikat ve sve oblibene aplikaci (napr.ucetnictvi), ale v okamziku kdy se pocitac chova trochu jinak propada panice :-)) Sit uzivatel oslovil dve vetsi firmy v okoli zabyvajici se sitemi, kde jaksi neuspel (modem nastavovat nebudou,maji dost prace s vlastnima instalacema) Kamarad :-)) ten se snazi pomoci vzdy, ale zase mu nikdo nemuze vycitat, ze nad tim nechce ztravit moc casu, proto ten muj presny dotaz, ktery tak pana odbornika popudil. ma-li pocit, ze na to ma kapacitu, fa je v P6, radi zaplati rozumny peniz nekomu komu to bude trvat chvilku, jde prece o nastaveni jednoho pravidla v modemu a pak jednoho komunik.pravidla v Keriu, jen nevim jestli jej dokazi zaplatit :-))). V.

taky anonym (26.1.2005 21:29:24)

Vážení, sledoval jsem Vaši diskuzi v domnění, že se něco užitečného dozvím. Bohužel to nakonec ale bylo ze zcela jiného oboru, vypadá to spíš na psychologii. Patrně si budu muset zvyknout, že místo NEVÍM se dnes říká JSI BLB, KUP SI PŘÍRUČKU.