Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL od někoho jiného než Telecomu? Bez obsahu to nepůjde

ADSL od někoho jiného než Telecomu? Bez obsahu to nepůjde

Anonym (14.1.2005 12:00:00)

Konkurenti Českého Telecomu v poskytování vysokorychlostního internetu ADSL si obvykle stěžují, že nemohou Telecomu rozumně konkurovat. Jenže i když mají možnosti nabízet alternativní ADSL, nijak se do toho nehrnou.

Anonym (14.1.2005 06:45:51)

Konečně to někdo nezaujatě zhodnotil....já to už říkám hezky dlouho.....bezva článek

Anonym (14.1.2005 08:25:49)

Kdyby stejnou cenu platili jinde, tak by internet vůbec nejel. Problém není v poskytování obsahu, jak se nám snaží autor článku namluvit, ale v tom, že rodinné rozpočty neunesou větší finanční zátěž. Kdyby Telecom zpřístupnil nabídku filmů (nikoliv těch pár které nabízí, ale opravdu rozsáhlou nabídku několika tisíc filmů) i uživatelům jiných ISP, tak by získa daleko více, než dnes. Optimální cena za internet jsou cca 300 Kč, Za tuto cenu nabízejí ISP připojení např. pomocí WiFi. Tato částka je pro průměrnou českou domácnost únosná a určitě se najde i 200-300 Kč na zaplacení stažených filmů, nebo hudby z netu.

Anonym (14.1.2005 10:14:45)

o cem to mluvis wi-fi je pripojeni v zasade drzsi nez nejake adsl .. tedy normalni wifi a ne nejak vesnicka sitka ktera ma 512 do netu a 30 lidi ktery se o ni pretahujou podivej se na garantovane wifi 64/64 linka te pride na bratru 3000 kc tak prestan mudrovat . ono je to vse v tom ze cesky narod je pohodlny a radsi zvoli CTc nez alternativce a je to treba tim ze u CTc nemusi ani podepisovat nejake nove smlouvy a mezi namy CTc adsl chodi nejlepe a aby ne kdyz si to delaj samy ale nadruhou stranu zase se divim ze alternativec si dovoli prodat ADSL za 600 a jeste zaplati ztoho 300 CTc a telekom to proda svim lidem za 1200 a presto tam lidi dou nechapu a jejich politika co se dotyka prave filmu na starzone vemes licenci na jedn den a stahnes film v 11 vecer a rano uz to nejde trapne docela a ta kvalita formatu wmw taky neni zrovan akorat no nic hezky den preji

Smoker (14.1.2005 12:55:05)

Jo, souhlas. Kvalita filmů, sem tam katastrofa, a to i po zvukové stránce. Nic moc a ten obsah taky hrůza. Ale myslím, že někteří mají i strach jít k alternativcům, kvůli tomu, aby náhodou to nejelo nějak blbě. Protože je jasný, že od telecomu to opravdu asi jede nejlépe, i když jsou zde samozřejmě i jiní, kterým to dle recenzí nemusí jet blbě, např. contactel, emea a jiní, ale spoléhejte na to. Já jsem např. už od gts šel rovnou k telecomu, protože jsem nechtěl riskovat, že by to zas od nějakého jiného isp nejelo a pak zase platit už po třetí 999 Kč za zřízení, to se mi fakt nechce.

styllus (15.1.2005 10:20:59)

Mam ADSL 256/64, 2GB DAt za kazdy dalsi 1GB 40Kc od Bluetonu za 600Kc bez DPH a nemuzu si stezovat! rychlost se pohybuje kolem 200kbps a vsecko bezi tak jak ma... hudba a mensi programy, zaplaty, updaty se natom tahaji uplne skvele!:-)

zizkam (16.1.2005 14:43:25)

Mam ADSL 512/128, 3GB od Ahoj /další 1GB za 50) za 590 bez DPH a taky si nemůžu stěžovat.

luqas (16.1.2005 14:35:10)

Mam Contactel 512/128, 10gb, pres limit neprejizdim, nekdy se musim snazit abych se vlezl jindy mam zas treba 6gb, jinak relativne pohoda (oproti ostatnim ADSLakum), rychlost mam naprosto stabilni 410kbps (52kB/s) a ping na seznam.cz 25-35ms. Cena se jakz takz taky da - 1150 s DPH. Ale uvital bych rychlejsi net protoze stahuju k hram nejaky ten mód nebo update, dema her, proste normalni legalni veci a stahovat treba demo MedalOfHonor[500MB] mi zabere celej vecer... Zkousel jsem u sebe WiFinu, pripojil jsem se na CZFree, mel sem sice velmi slaby signal (20%) ale i tak to z mistni site slapalo kolem 350kB/s =) jenze na mistni siti neni vse.. no a co se tyce pripojeni na net tak jsem zkousel jen tu 64 zadarmo, a pingy sem mel mistama lepsi nez ADSL :) ale PacketLoss ~5%. To bylo pred rokem a od te doby se kolem toho AccessPointu na posílení postavily 2 nove opticke spoje a jeden 5GHz spoj... takze se tesim az mi zas kamos pujci antenu a wifi kartu a ja to zkusim :) Kdyby to bylo stabilni tak bych do toho urcite sel.. 512/512, agregace 1:3, bez limitu, za 350Kc... samozrejme pristup do mistni site cca 4Mbps zadarmo

Neni nutne vedet:) (17.1.2005 15:34:16)

No a ja mam Karneval 2Mbit za 1090 vcetne DPH a 20GB v cene.Po prekroceni to jede 200/64 a taky si nestezuju..a vite proc? Mel jsem do prosince ADSL 512/128 od Volneho(uz od leat 2003).Nikdy jsem nedosahl toho co deklaruji....neverim tomu,ze to neni nekdy malo vytizene.Jedna lez...nikdy nedostane to za co zaplatite u Telecomu.U karnevalu jedu i obcas az 270KB/sec..prakticky porad 255KB/sec,takze dostavam to za co jsem si zaplatil...to se opravdu o Telecomu(+alternativni ISP) rici neda.Navic kvalita linky je taky nekde jinde..odezvana SEZNAM tak 12-18ms aherni servery do nemecka kolem 20-30ms...nekdy i pod 20:). Lidi proboha nenechte se uchlacholat Telecomem-za tyhle penize by jste dostali v zahranici mnohem kvalitnejsi sluzby at co se tyka rychlosti ktera se blizi nebo prekonava to za co jset si zaplatili nebo kvality linky. Aspon ze UPC a Karneval jdou tim spravnym smerem aspon trochu. Jsem rad,ze jsem z toho ADSL mohl odejit..ani nevite jak.

Anonym (17.1.2005 19:04:40)

vsak je to jasny nechapu ty voly co obhajujou telecom ale je taky pravda ze kabel neni vsude takze dsl potrebujem no ja mel taky osobne rok bezdrat a byl hodne spatnej pardon pisu jako prase

Wifi (17.1.2005 21:43:53)

No jak to tak tady procitam, tak nevim nevim... Myslim, ze bez CTc by nam bylo lepe, ale bohuzel to zatim nejde. Ted jsem nekde videl jejich "PROMO" na ADSL INTERNET EXPRES OPTIMAL 1Mbps za 800 bez dane / mesic. Netusite nekdo, co tam asi bude za bota? Krome smlouvy na 12 mesicu? Nic nepisou o FUP, limitech...

Anonym (17.1.2005 22:20:22)

Je tam FUP a vsechny ty telecomacky braky.Dalsi donebe volajici hloupost od zluteho dabla!!!!!!!!

Wifi (17.1.2005 22:41:11)

Diky, diky, diky... Ja to tusil, uz jsem to tady nasel. Puvodne jsem to hledal na zive.cz, ale tam jsou o tyden pozadu :-/ Dnes tam je clanek o dramatickych poklesech cen ADSL. A ve skutecnosti h***o...jako normalne.

Anonym (17.1.2005 23:14:14)

Doposud ten 1 Mbit/s stál 1420,- bez dph,nyní 800,- bez dph.Nevím jak ty,ale já tomu říkám docela slušná sleva.

Wifi (17.1.2005 23:21:53)

To ano, pokud se bavime o 1024 od CTc. Ale tam se pise celkove o "dramatickem poklesu cen..." A to mi nejak nesedi. Beru, ze ted je IEO levnejsi a snad i bez limitu, ale porad za pomalu 1000/mesic s FUP...no s tema vyse zminovanyma brakama. Pripada mi to, ze cena zustava a posouvaji se rychlosti. Na muj vkus trochu tezkopadne reseni. Kdyby radeji dali nejakou 256 za 300 bez FUP, limitu a 1:50.

Anonym (17.1.2005 23:25:47)

No jenom ze to uz je sci-fi co jsi tedka rekl :)Myslim to 256 za 300 bez FUP.To si budem jeste nejakej ten rocek pockat

Wifi (17.1.2005 23:34:55)

No ja mam do duchodu hoooodne daleko. A pred 5 lety bylo ADSL taky sci-fi....

Anonym (20.1.2005 16:02:55)

V čechách možná.

Anonym (18.1.2005 09:31:10)

jenomže to je o návratnosti investic za ten port....ten port bude obsazenej stejne pri rychlosti 256/64 jako při rychlosti 1024/256, ale ta návratnost je jiná......

Anonym (20.1.2005 01:22:09)

Ale píšou. Jenomže kulišácky jako vždy a všichni. Vydali k tomu dokonce zvláštní Všeobecné podmínky pro pilotní projekt. Stačí si je přečíst a přejde tě chuť na takový risk, protože i když je výpověď jeden měsíc, odpojení jejich ADSL pro přechod jinam se jen tak hned nedočkáš, pokud vůbec. To se ale nikde u nich nedočteš. To poznáš až z praxe. Jak se umí chovat předvedli těsně před vánocemi generálním a totálním FUP a dodnes ani náznak, že vůbec k něčemu takovému došlo.

Anonym (18.1.2005 09:32:49)

No jasně, karneval chello atd. vám přece za tyto rychlosti a služby dával ceny úplně stejný jako ted i bez ADSL co? Nebo že bych se pletl??!

Rudi (14.1.2005 16:14:05)

tak o tý garantovaný 64/64 za 3000Kč bych se s tebou klidně hádal!Sám mám wifinu 56/128 garantovanou, 56 - od 5 do 17.hod., 128 - od 17. do 5.hod. + so, ne! Ale ty spíš mysliš 64/64 KB ne? to by bylo bratru za 2 tis.- 2,5 tis.! Jinak pro domácnosti lze tak do 500 Kč využít tak jedině Wifinu, kde se do tý ceny vejde, ale dražší je zase instalace služby!

Anonym (14.1.2005 16:24:24)

bydlim navesnici,mam mikrovlnu no limit 128/64 down/up za 655kc mesicne ,instalace 3000kc,ping v cs 40-80

A (24.1.2005 17:03:33)

Tleskame :-)

Anonym (14.1.2005 16:25:14)

jo jeste bych dodal ze stahuju stale 15kB/s

obrbaz (15.1.2005 14:45:51)

To, že stahování přes sítě P2P omezil Eurotel má odůvodnění pouze v technickém řešení a principech sítě CDMA To je zájímavé, že na www.nix.cz je cdma síť napojená do 1Gbit, a z toho je využito "jen" okolo 150M Takže jeden háček je, že musí být BTS dosti nadimenzované (což by stálo o pár kaček výc při posilování), no a pravda že proč platit víc, jo ono je poznat že je vlastní telekom, kterej se vyžívá ve všech fup a ostatním

Pepa (16.1.2005 09:25:54)

Ehm. "Pokud srovnáme liknavost alternativních operátorů s aktivitou kabelových internetových sítí Chello a Karneval" co se týče zvyšování rychlosti a cen, je to bez debat, tam nemá ADSL šanci konkurovat, ale s dostupnosí je to přesně naopak tam má kabel velice slabé místo, vždyť nemá ai desetinu pokrytí co ADSL, tak jak se má rošiřovat ?

Jirka (16.1.2005 17:10:00)

Navíc karneval rozšiřuje dostupnost internetu hlavně tam, kde už lidi maj rychlý a levný bezdrát (paneláky)... Takže tam nových zákazníků bude pramálo. A kde lidi bezdrát nemají musí jít k telekomu na adsl, protože karnevalu se tam prej rozšiřovat internet nerentuje, ač televize po kabelu už v těchto místech jede. Inu, chtělo by to trochu strategie a rozmyslet si, jestli je pro mě důležité číslo vyjadřující počet připojených zákazníků využívajících internet nebo pouze číslo vyjadřující počet přípojek, kde je internet dostupný.

Petr (16.1.2005 12:22:28)

Mám ADSL 512 / 128 s agregací 1:50 ( oni teda tvrdí zvýhodněná 1:31 ) od Českého bezdrátu a funguje to docela dobře. Reálná rychlost je kolem 350 Kbps a to i přes den a co je hlavní, pingy jsou tak kolem 20 až 35 ms.

Petr Borecek (16.1.2005 18:26:45)

Opek se tu prezentuje heslo casto opakovana lez se stava pravdou. Na netu je obsahu vice nez dost a jedine co brani alternativcum v rozvoji je jejich neschopnost dosahnout pokryti jehoz vystavba ci pronajem bude samozrejme v zacatcich stratovy. Na co vyhazovat penize za nekvalitni obsah u datove omezeneho pripojeni?

Tom Crow (19.1.2005 20:52:49)

Zkuste se podivat na ADSL od NEXTRY(Telenor), za 512/128 zaplatite 690 bez dane a mate FUP kredit 8GB, za dalsich 5GB zaplatite kilo. Co byste jeste chteli, teda pokud tam nebude jeste naky hacek, ze.

Anonym (19.1.2005 23:20:58)

Jo ale na tisícině území státu. To je jako tvrdit, že loterie je báječná věc k zbohatnutí. Jak pro koho.

A (21.1.2005 10:40:41)

Nesmysl, pokryti ADSL pripojkama TN uz je vic nez 600.000, to mas cca. 20% vsech aktivnich paru, to neni zadna tisicina :-)

Ravo (20.1.2005 11:06:00)

Autor toho hezkého článku je buď TOTÁLNÍ DEMAGOG nebo ZOUFALÝ ANALFABET, který neví nic o tom, že telecom alternativním operátorům nenabízí neomezený traffic, takže asi jen ztěží budou vytvářet nějaké alternativy Starzone, neboť je tady taková drobná otázečka: "Kdo ty přenesené gigabajty zaplatí?" Pokud pan Michal Pláteník odpověď zná, rád si ji zde přečtu.

Anonym (20.1.2005 12:24:32)

Zaplatí je cena obsahu,třeba obsah starzone je placený.

Anonym (20.1.2005 13:12:07)

Asi nechápeš podstatu problému - žlutý zákazník si toho ze Starzone může stáhnou kolik chce, ale stažená data se mu to trafiku nepočítaji. Pokud si něco podobného zřídí alternativní operátor tak ten traffic musí někdo telecomu zaplatit. Pokud to bude platit alternativní operátor ze svého, tak ti to naučtuje do ceny filmu, takže místo 30kč za film zaplatíš 60kč. Dokud nebude telecom obchodním parnerům poskytovat neomezený traffic tak asi nikdo žádnou alternativy k starone vytvářet nebude.

Anonym (20.1.2005 13:49:46)

A jaký je problém,aby ISP data ze svého obsahového serveru zákazníkovi neúčtoval a cenu za stažení započítal do ceny obsahu?Pokud vím,tak cena za 1GB se pohybuje někde kolem 30-40 kč,možná méně.Stejně to má udělaný IOL,taky platí za stejnou velkoobchodní nabídku jako jiní ISP.Naví přípojky s agregací 1:20 jsou bez limitu dat a třeba speciální nabídka obsahu pro zákazníky,kteří si tuto variantu objednají může být zajímavým lákadlem.

Anonym (20.1.2005 14:02:40)

Placení za dat je principiálně špatně.

Anonym (20.1.2005 17:10:58)

Mám otázku,byli by jste ochotný neplatit za stažený data,ale za platit za obsah?A pokud ano ,do jaké výše?

Anonym (20.1.2005 18:47:17)

Trošku obecná otázka, ale: třeba Starzone - jednodenní použiti filmu fe fromatu wmf za cca 50 korun. Pominu obsah Starzone, to je další věc o které se dá polemizovat, DVD z půjčovny mám na jednodenní použití levněji, o kvalitě je asi zbytečné se rozepisovat a pak mám navíc možnost zi z toho DVD udělat avičko... V současné době je pro mne pětka za jeden film ze Starzone tak akorát akceptovatelná cena, což ovšem je jen sen... Jsem ochoten platit za obsah, proč ne. Ale záleží na tom, co se pod pojmem obsah rozumí a pak samozřejmě na ceně. Prostě ta cena musí být nastavena tak, aby pro mne nebylo jednodušší si to obstarat jinak a jinde - pořád se bavíme o obstarání si za peníze, ne že to někde čornu:-)

Anonym (23.1.2005 00:25:34)

To ze to stahnes do Avi je stejně čorka at to nazyvas jak chces.

Anonym (23.1.2005 09:39:19)

Udělej mi jednu laskavost. Nečti jen slova, ale přemýšlej taky o smyslu vět. Děkuji.

Anonym (21.1.2005 09:58:11)

Myslel jsem platit za jakýkoliv obsah,tedy internet nebude zadarmo,cena za připojení malá nebo žádná,ale bude se platit za každý obsah,za každou stránku atd.Šli by jste do toho?Stojí tu proti sobě dvě věci: 1. obsah zadarmo,platí se za připojení (někdy také za data) 2. obsah se platí,přípojení je zadarmo

Anonym (20.1.2005 14:31:09)

Špatná je tvoje natvrdlost. Špatný je samotný princip ne?! Nebo ti snad příjde v pohodě, že svým zákzníkům Telekom data na Starzone nepočítá, ale pokud by něco takového vytvořil alternativní operátor, tak mu ta data telekom natvrdo napočítá... Přemýšlel jsi někdy o tom, kolik toho po lajně proteče, pokud chceč čumět třeba na internet TV?! A kolik bys asi zaplatil?! To a podobné věci jsou ten "obsah" o kterém je v článku řeč. Tady není řeč o traffiku, který vzniká stahováním z DC a podobých záležitosti, tady je řeč o trafiku vytvořeném z placeného obsahu poskytovaném samotným operátorem.

Anonym (21.1.2005 14:45:16)

Ale není ani jedno ani druhé, jen ty neumíš číst. Ale mohl by nám ten člověk vysvětlit jak to je s tím Telenorem a tím pádem i Nextrou - mně to příjde jako blábol...

Vondra (22.1.2005 11:35:20)

Stále honosíte spol. Karneval , lterá provozuje kabelovou síť i na území města Ostravy. Bydlím v městské části Ostrava -Jih , která má přes 100 000 obyvatel a většinou , jsou plně pokryty kabelovým systémem . který provozuje právě společnost Kaeneval.I přes to , že centrum Ostravy má v nabítce vysokorzchlostní internet tak právě do oblasti s největší koncentraci obyvatel se jin do toho asi moc nechce. Jíž dvakrát jsem se dotazoval na spuštění vysokorychlostního internetu v naši lokalitě a vždy mi bylo řečeno , že v dohledné době se neplánuje a ani neví kdy by mohla nastat změna. Takže to příště zkusím asi na nádraží a možná se i dočkám ternínu , nebo aspoň důvodu , proč není 100 000 obyvatel dost dobrým trhem.

Jirka (23.1.2005 09:47:27)

No je to přesně tak jak říkáš, sice jsou různé plány na zavádění internetu, ale ty jsou taky většinou jenom tam, kde už maj lidi rychlý a levný bezdrát. A tam kde inet není, tak tam to prostě ani neplánujou, ikdyž už tam maj kabely s televizí. Všechno je postavené na hlavu. Jim totiž jde asi jen o číslo vyjadřující počet zásuvek s dostupným internetem, ale zákazníky asi nechtějí...

Anonym (24.1.2005 06:49:24)

a ted si vemte to holo, kdyby tohle rek telecom.....

Jirka (24.1.2005 08:45:04)

No u telekomu je to podobný, jenže ten má na naprosté většině území čr monopol a v těch pár místech kde má konkurenci by ho vůbec odcházející zákazníci neboleli. Navíc krachnout nemůže vzhledem k všestranné státní podpoře. Ale kabelovka je čistě soukromá firma a jakožto taková by měla používat strategické promyšlené kroky...