Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > PPPoE vs. PPPoA

PPPoE vs. PPPoA

Martin (18.1.2005 14:10:28)

Ahoj, muze mi nekdo poradit s nasledujicim problemem? Dostal jsem dsl router Edimax BR6104-K. Je to tento: http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=44703 . Chci si poridit ADSL od Nextry(pres Telenor). Ovsem tento router podporuje pouze PPP over Ethernet, kdyzto Nextra na svych strankach uvadi vsude PPP over ATM. Pujde se s timto routerem pripojit? Jinak ma normalni specifikaci Annex B... Diky predem za rady, Martin.

divan (18.1.2005 14:54:51)

Necim podobnym jsem se pred casem zaobiral. Vysledek dotazu na supportu (u me to byl router Linksys) a badani na ruznych forech byl vesmes negativni, takze zaver jsem si udelal takovy: s nejvetsi pravdepodobnosti to nejde. S nejakym neoficialnim FW nebo nestandardnim nastavenim mozna to mozna jde, ale pripadne problemy support ani prodejce neresi, protoze to pouzivas pro neco, pro co to neni urceno... Jde o to, ze vetsina poskytovatelu v USA (a nejen tam) udajne pouziva PPPoE a tim je to dano. V CR vsichni poskytovatele ADSL navazani na Telekom pouzivaji PPPoATM.

Pavel (18.1.2005 19:44:56)

Tento router především nemá vestavěný ADSL modem. Modem (s podporou PPPoA) si budeš muset dokoupit. To se ale dnes již nevyplatí....

Wifi (18.1.2005 20:11:04)

No jo, to mas ROUTER ne MODEM. ADSL je tak jako tak sluzba nad "vytacenou" linkou, proto PPPoA. Musis jeste splasit ADSL modem, ale musi mit alespon 1x ethernet. Potom ho pichnes za router a ficis...