Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nema smysl tady popisovat cely muj pribeh, vydalo by minimalne na nekolik stranek textu. Proto jen ve zkratce: Pres telefon jsem presel ze sluzby IE Expres 512/128 na IE Optimal. Hned ten samy den mi prisel mail s potvrzenim a nasledujici den mail o sp

Nema smysl tady popisovat cely muj pribeh, vydalo by minimalne na nekolik stranek textu. Proto jen ve zkratce: Pres telefon jsem presel ze sluzby IE Expres 512/128 na IE Optimal. Hned ten samy den mi prisel mail s potvrzenim a nasledujici den mail o sp

kuba (22.2.2005 02:15:39)

Nema smysl tady popisovat cely muj pribeh, vydalo by minimalne na nekolik stranek textu. Proto jen ve zkratce: Pres telefon jsem presel ze sluzby IE Expres 512/128 na IE Optimal. Hned ten samy den mi prisel mail s potvrzenim a nasledujici den mail o spusteni sluzby IE Optimal. Jake vsak bylo me prekvapeni kdyz mi to stale behalo jen 512!! Bydlim v centru Prahy a dokonce vim kde je ma ustredna (cca 600 m). Navic pri srovnavani mereni na dsl.cz s jinymi uzivateli se pohybovaly me rychlosti temer vzdy vyse nez u ostatnich lokalit. Prislo mi tedy zvlastni ze by metalicke vedeni bylo spatne. Muj router hlasil nastaveni linky 512/128! Pokud i u vas plati tyto body, zde je navod jak z toho ven: Nenechte se odradit tim ze si vas budou prehazovat z administrativniho na techhelp a zpatky, mezi to zamichaji i oznamovani poruch jak pro stanice oznamovani poruch pro internetove programy a jako bonus na zaver si pokecate s duchodkyni na reklamacnim oddeleni. Neverte tem panim na telefonu ktere rikaji ze po resetu ze ctvrtka na patek vam naskoci vyssi rychlost. Neverte tem panim na telefonu ktere rikaji ze mate spatne metalicke vedeni. Neverte tem panim na telefonu ktere se vam budou neustale snazit vysvetlovat a vysvetlovat podminky smlouvy, ackoliv vy se jim snazite rici neco uplne jineho. Velice dulezitym dukazem v me ruce byla zprava od techhelp@iol.cz kde jsem se ptal na technicke aspekty a duvody a on napsal, ze v jejich vlastni databazi je u meho jmena napsano 512 a tudiz linka a DSLAM je nastaven na 512 a tudiz to rychleji bezet proste nemuze. Patrani pokracovalo nekolika smery, premyslel jsem co bylo u mne jinak. Kdyz pominu administrativni chybu zadavani pozadavku na zvyseni rychlosti do databaze, nebo fakt ze jsem bezel na IE Expres a tudiz nikdo nehledal zavadu protoze "....to bezi..." a oni preci nezarucuji tuto rychlost. Nevim nakolik to muze byt dulezite, ale v dobe kdy byla ma linka premerovana jsem stahoval data. Zrovna vypadl FUP tak jsem to nastavil pres den i noc. Mozna to je duvod, mozna ne, spis bych ale vsadil na administrativni chybu. toto patrani po znovupremereni rychlosti me opet provedlo vyse zminenym kolotcem jednotlivych oddeleni. Pak ale zazvonil u nas doma telefon. Ten telefon ktery nikdy nezvoni, ktery tam jen lezi a ceka protoze ho nikdo nepotrebuje, ale kazdy s ADSL ho proste musi mit. Zvednu sluchatko a misto drsneho cernoskeho hlasu pana Morphea (nazev filmu snad nemusim zminovat) ktery by rekl: "Neo, take the blue pill and stay in wonderland...." se ozval hlas jedne pani s velmi prijemnym tonem, ktera mi po nekolikanasobnem bombardovani mailu administrativniho oddeleni (dva dny se mi od nich vracely maily, nejaky smtp error pri odesilani z jejich vlastniho serveru webmail.iol.cz heh) a konecne mi poradila. zkracene - nekdy dochazi k chybam v promerovani. rikala ze pristi tyden (tento) mam zkusit pres web objednat "navyseni kapacity" Pro mne neznamy pojem, ale alespon neco... tento tyden jsem na webu nic nenasel tak jsem volal administrativni oddeleni - a vsadil na hru "budu predstirat ze vim o cem mluvim" - jsem vypalil ze zadam navyseni kapacity a tato mlada slecna ochotne vzala mou objednavku... O sluzbe "navyseni kapacity" jsem nikde nenasel ani zminku, nevim na jake sluzby se to aplikuje, nevim kde bych si o tom mel neco precist, ale viditelne to existuje. A dikybohu to i funguje! prislo mi potvrzeni a po par hodinkach zprava o spusteni sluzby. od te doby mi to bezi tak jak ma takze vsichni ve stejne situaci nevahejte a volejte a objednavejte na webu (neptejte se me kde na tom webu) NAVYSENI KAPACITY vaseho pripojeni. preji vam hodne stesti a uspechu v nasem boji s telekomem "we are all in it together" jak by rekla jedna postava z bajecneho filmu Brazil

Zajda (22.2.2005 11:43:19)

No comment... Zkuste si vzit smlouvu a poradne si ji precist. Totiz rychlost neni jen o vzdalenosti od ustredny. A trebaze vedeni vyhovuje, tak CTc nemusi ani potom nastavit megabit. A ani kdybyho nastavil na portu tak data k vam ani potom ten megabit proudit nemusi. Pouzivaji se na to sluvka jako ,,pokud je technicky mozne"-a nikdo nezkouma jestli opravdu je. Nebo slovo ,,pilotni projekt" je magicke. Nicmene tim neobhajuji organizacni bordel v telecomu a spatnou vnitropodnikovou komunikaci;)

Anonym (23.2.2005 11:32:09)

smlouvu a podminky samozrejme znam a jak jsem psal v pribehu, slysel jsem ji navic minimalne trikrat. vetsinou presne to co jste tu napsal vy. na druhou stranu chapu ze ti lide na telecomu se musi chytit nejakeho argumentu tak pouziji presne tenhle. Dodnes mi napriklad na nekolik zadosti nikdo neposlal zpravu proc presne by tato rychlost nemela byt mozna. myslim ze jako jejich zakaznik mam na jiste veci pravo

Anonym (23.2.2005 13:12:02)

Mezi tve vysadni prava patri jedno jedine MLC A PLAT.Mimochodem proc si u Telecomu kdyz bydlis v centru kde je moznost pripojeni po telefonu od Telenoru a nebo od GTS po jejich vlastnich dratech?

domek (23.2.2005 17:43:45)

To vsechno je presne a interni doslova chaos v administrative Telecomu je az neskutecny. Komunikace s kymkoliv na jakekoliv urovni nema naprosto zadnou informacni ani pravni hodnotu, protoze kazdy z pracovniku Telecomu je zrejme samostatny pravni subjekt s vlastnim vykladem cehokoliv. Ja bych proto nad timto zpusobem navyseni rychlosti nejasal. V IE optimal je to neznamy pojem a pokud se ta rychlost zvedla, mohlo by to byt prerazenim na normalni Internet Expres, tedy s jinym tarifem a navysenim ceny. Neplácám jen od boku. Objednal jsem telefonem IE optimal se závazkem, tedy za 1 Kc zrizovaciho poplatku, nekolikrát si to overoval a soucasne reklamoval udaj na osobnim konte kde byl udaj platby v plne vysi zrizovaciho poplatku. Stejne mi na fakture prislo zaplatit jeho plnou cenu a na smlouve ani zminka o nejakych 12-ti mesicich zavazku. Jen doba neurcita. Smlouvu jsem sice dosud nepodepsal, ale podle zakaznickeho centra jsem ji jiz objednanim uzavrel a tak pry jedine reklamace muze neco napravit. Jeste ze poskytuji odklad platby, jinak bych asi musel rovnou na soud. Na policii bych neuspel. Pro podvod nejsou splneny zakonne podminky a klamava reklama je v tomto state neexistujici pojem. Zadny statni organ neni totiz kompetentní k jejimu postihu. Cemu se ale tady divit, kdyz i ministersky predseda je kompromitovan kontakty s provozovanim nevestince, tedy protizakonne formy prostituce kuplirstvim a buh vi cim jeste jinym. Proti tomu jsou sefove Telecomu, kteri za to vsechno zodpovidaji, svetci. Kocourkovsti radni se maji od Telecomu jeste hooodne co ucit a stejne budou vzdycky nejmin o krok pozadu. Provozni chaos ve firme samozrejme nemuze byt zdrojem zisku a tak pri prodeji tohoto mastodonta se nase vlada bude setsakramentsky divit, kde se ty miliardové zisky z minulých let podely a jsou místo nich dluhy. Z chaosu by to nevypatral ani Sherlock Koumes, natoz pak nase policie.