Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Přenos dat FUP

Přenos dat FUP

apollo (25.2.2005 09:44:23)

Chtěl bych se zeptat, jestli se počítá do přenesených dat i upload, a jestli se počítá do přenesení dat naběhnutí každé stránky nebo běh internetového rádia, anebo se tam počítá pouze uložené soubory na pevný disk. Dík

Anonym (25.2.2005 10:14:12)

Počítá se down i up a je to veškerý datový přenos včetně hlaviček protokolů,uživatelských dat atd.

Martin (25.2.2005 11:12:22)

Operátor nemá šanci poznat, co se ukládá na disk a co se jen zobrazí nebo přehraje. Představ si třeba, že zobrazíš stránku s hodně obrázky atd. Potom se odpojíš od internetu a stránku uložíš na disk - jak by to operátor počítal? A i když se neodpojíš, tak prohlížeč nebo třeba přehrávač videa neposílá providerovi zprávu, jestli daný soubor zobrazil nebo potom i uložil. To by zavánělo porušováním osobní svobody. Jedině co se nepočítá, je u telecomu přenos ze StarZone. To je na síti telecomu, takže je to nestojí konektivitu do internetu (a taky se tam za většinu obsahu platí, tak by byli blbí, kdyby jeho přenesení omezovali).

Luděk (25.2.2005 19:40:59)

S tím starzone to není tak docela pravda. Jestli ještě nemáš překročen limit, tak se to do přenosu počítá. Když už máš překročen limit, tak se jen ze starzone stahuje plnou rychlostí. Tohle vím z vlastní zkušenosti. Volal jsem na 800123456 a tam o tom samozřejmě nic nevěděli a až po týdnu mi zavolal jeden manik z ČT a tuto překvapivou informaci mi řekl. Je to sviňárna, protože na jejich webu je napsáno něco jiného.

tatik expres 1024/256 (25.2.2005 19:45:07)

musim potvrdit slova Ludka taky uz to semnou pekne parkrat vydrbalo:-))

Anonym (25.2.2005 20:07:30)

Když stahuješ ze StarZone je třeba nejdřive tam napstat uživatelské jmeno a heslo, pak by se přenesená data neměla započitavat.

Luděk (25.2.2005 22:25:45)

Započítavají se! Jméno a heslo zadáváš až když si chceš film prohlédnout, tedy ne když ho stahuješ. Heslo a jméno musíš zadat když si chceš zpřístupnit filmy pro dospělé.

Anonym (26.2.2005 13:54:14)

Když stahuješ ze StarZone a přihlásiš, pak se přenesená data sice objeví na user.iol, ale FUP se uplatní až po přenesení dat "-" data ze Starzone. Použij např. ConMet pro počítání dat, aby jsi věděl kolik můžeš ještě stáhnout. (Komunikaci se Starzone odečteš či smažeš.)

Luděk (27.2.2005 17:01:08)

Nevím přesně jak je to teď, ale ještě v lednu to bylo tak jak jsem to popisoval. Začal jsem stahovat film a neměl jsem ještě staženo 250MB a po stažení filmu už FUP bylo aplikováno. A přesně, že to tak je potvrdili manici z telecomu. Nevím jak to je zrovna teď, protože FUP jednou funguje a jednou zase ne.

Tomas (28.2.2005 13:34:20)

Ze starzone se prenos do FUP ZAPOCITAVA at ste prihlaseny nebo ne. Bohuzel sou to od CTc jenom kecy. Ale mne to nevadi. Otevrene tady rikam ze nez abych sledoval film ze starzone, kterej uz kolikrat letel na kazdym kanale v TV, je v mizerny kvalite a ja bych za nej jeste platil? To teda sorry, ale ja volim tedy jinou alternativu.

titan (1.3.2005 15:31:21)

Jo ale pokud bych jako zakaznik nevyuzil svejch dvou filmu zdarma mesicne tak bych byl hlupak

Martin (1.3.2005 18:36:05)

Dneska jsem se na webu telecomu díval na nový tarif Hit. V FAQ je tato otázka a odpověď: Umožní mi služba Internet Expres Hit využít portály www.starzone.cz a www.gamezone.cz? ANO. Tyto portály můžete využít. Stejně jako u ostatních služeb Internet Expres se vám nebudou data stahovaná z těchto stránek započítávat do vašich datových limitů. A i u dřívějších tarifů jsem četl něco podobného. Z toho jsem vycházel v mém příspěvku z 25. února 2005 v 11:12. Jinak jsem služby těchto serverů nikdy nevyužil, tak nevím.