Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jaké je nutné připojení?

Jaké je nutné připojení?

Jones (4.3.2005 16:01:26)

Ahoj, zdravím všechny. Potřebuji domů nutně internet a klasickej modem mne už nebaví. Bohužel bydlím v Chrudimi u řeky v takovým blbým místě že se nedostanu do dosahu žádné bezdrátové sítě, takže mi asi nezbývá než přejít na ADSL. Protože se mi nechce platit za inet víc jak 400,- měsíčně, dohodli jsme se v baráku že by se připojili všechny 3 byty. A teď jak rychlé připojení je potřeba aby to všem jelo jakž takž (to znamená alespoň o něco málo rychleji než přes modem) pokud bych to připojil jako jedno připojení a dál to roztahal přes router. Jde to vůbec takhle jednoduše provést? Přdem díky za jakékoliv odpovědi. Jones

Anonym (4.3.2005 19:04:57)

Jde to provést,dokonce stačí mít SpeedTouch 510i 4x eth,který je modem a router zároveň nebo Draytek vigor2600Ge,ten má i wifi.A rychlost připojení pro cca 4 stanice je optimální aspoň 1024/256.

Panther (5.3.2005 15:10:46)

Jestli vam opravdu staci jenom o neco vetsi rychlost nez dial-up tak v pohode staci i 512/128.Porad to bude minimalne 2x rychlejsi nez dial-up(samozrejme myslim ten pripad kdy budete pripojeni vsichni 3).

Anonym (5.3.2005 15:58:32)

S tím se dá souhlasit. Já bych se hlavně zaměřil na to, aby bylo možno nějak rozdělit pásmo. Jinak se může stát, že jeden z vás zablokuje linku při stahování něčeho většího. Třeba modemy ZyXel 660 by v sobě měly mít QoS. Jen nevím, jestli se jedná jen o možnost prioritizovat nějaký druh komunikace nebo i rozdělut pásmo. V případě jako je váš je dobré za modem dát nějaký linuxový počítač jako shaper.

Pavel (5.3.2005 15:46:07)

Roztahat do více pc to jde v pohodě. S kamarádem to takhle máme(přes vigora a wi-fi), zatím máme tarif od GTS 256/64 a je to vpohodě (nejsme žádní zuřiví stahovači). Jestli se chceš vejít do 400 tak si klidně dejte 1024/256 a vejdete se všichni i s paušálem za telefon do tech 400kč a pojede to myslim velmi slušně i když budete on-line všichni 3.