Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rádio přes internet v praxi

Rádio přes internet v praxi

Anonym (23.3.2005 00:00:00)

Nedávno jsme si zde povídali o nabídce multimediálního obsahu na internetu. Pojďme se dnes podívat podrobněji na jednu z nich.

Honza (25.3.2005 22:56:40)

Pan autor trochu pozapomněl na www.shoutcast.com, největší portál na rádia vysílající ve formátu mp3. S posloucháním a sledováním streamovaných médií mám praxi více než 7 let a po vyzkoušení všech možných formátů a nástrojů jsem skončil u WinAmpu a Shoutcastu.

Nasranec (26.3.2005 17:17:58)

Taky bych to tak videl a nejlepe si vybrat nejake s vhodnym bitrate. Akorat na DSL poslouchat radio prijde na konci mesice celkem draho :(

Energizer (28.3.2005 00:25:10)

Souhlasim, radio pres winamp je nejlepsi, je tam i primo videt, jaka pisnicka se prave hraje, teda pokud podporovano serverem. Kdyby nekoho zvas zajimala tanecni hudba (eurodance, rave, italodance), doporucuju www.n-ergizer.net/radios.html.

Jirka (28.3.2005 09:34:22)

Rád bych si poslechnul, ale v současné době bych byl na dsl jako posluchač internetového rádia klasifikován jako šílený stahovač, který snižuje všem ostatním uživatelům kvalitu připojení...

Anonym (28.3.2005 18:19:46)

Proč se tento tip připojení jmenuje vysokorychlostní?Snad proto aby neomezení idoti mohli označovat a kritizovat ty uživatele,kteří logicky chtějí využívat toto vysokorychlostní připojení?Jakým způsobem využívá uživatel tuto ADSL službu je věc čistě soukromá a na nějaký rádoby moudré kritiky bych se na tvém místě z vysoka vysra.!No a že jinde ve světě je rychlost ještě vyšší je druhá věc.Snad jen umožn'uje podobným tipům št'ouralů vrtat se v jiných internetových "hlubinách".

Nargon (28.3.2005 19:25:23)

Protoze ceskej preklad. Broadbend - sirokopasmova pripojka, jenze cesi si rekli ze cim vice pasem to ma, tim je to rychlejsi. A protoze normalni ceskej uzivatel je blbej a sirokopasmova pripojka mu nic nerika, tak to nazvali vysokorychlostni. Pod tim si i blbec dokaze predstavit vysokou rychlost.

Anonym (28.3.2005 23:35:14)

Takže chceš říct,že broadband nemá nic společnýho s rychlostí?Někde na webu snad idnes se dost podrobně probíralo zda ten či onen název nejlépe vystihuje výše zmíněný typ připojení,takže by se asi dalo dluoze polemizovat. Mě je absolutně jedno jak se ta služba jmenuje, já chci využívat vysoký bitrate za účelem poslouchání radia a chtěl jsem pouze poukázat na hloupost těch remcalů viz výše.Bohužel vyšla najevo i další okolnost a tou je má neinformovanost nebo hloupost, jak chceš, o broadbendu nebo vysok.rychl.typu přip. kteréžto téma bylo pro mne zcela vedlejší,neaktuální.No a jestli se chceš bavit o broadbendu tak můžeš,ale s někým jiným .

Anonym (28.3.2005 09:55:31)

změň velkého zloděje (ISP) za menšího zloděje, tj. takového, který ti účtuje jen připojení (100x předražené, tedy za lichvářské ceny) a neokrádá tě i za data (která má na Nixu zdarma).

Nasranec (28.3.2005 16:38:30)

A jak se to dela v takovem beznem meste s 90K obyvateli? Napadaji me jen CD, ale ty zatim nemaji legislativu k takovym "ukonum"

Anonym (28.3.2005 17:23:27)

Existuje poměrně dost podniků, kteří mají pevnou linku a za malý obolus ji mimo svoji pracovní dobu přepnou na wifi. Výhoda je na obou stranách, podnik ušetří za spojení a uživatel získá levnější net.

Nasranec (29.3.2005 15:23:37)

Zrovna v tom "pomeru" to kulha.

Anonym (29.3.2005 16:12:23)

Jsou i obce, které dávají přebytečnou konektivitu zadarmo - bohužel nepatřím mezi ty šťastné. Těch podniků je opravdu dost, chce to jen se domluvit. S některýma to ovšem nejde (asi všechny státní podniky - ty nepotřebují šetřit). Některé firmy mají konektivitu jen pro své zaměstnance, případně mají malý dosah signálu -tam lze jedině uzavřít smlouvu a podílet se na úhradě instalačních nákladů na zlepšení pokrytí.

Palo (26.3.2005 07:06:53)

Internet mam len kratko nainstalovani.Hned od sameho zaciatku som hladal radia.Som velmi prekvapeni,ze tak vela som ich nasiel.Teda spokojnost.Rozhodol som sa ,ze radio si uy kupovat nebudem.Príjem mam velmi dobry,taktiez spokojnost.

Petr (26.3.2005 17:05:23)

jj, autor to napsal jakoby ani winamp neexistoval. Kromě toho mi přijde vysílání v mp3 kvalitnější než v asx

obrbaz (27.3.2005 22:18:57)

A přes CDMA to je opravdu nejsuprovejsi, to kdyz si pustite 128 stream tak za 10minut uz nehraje a vy musite cekat hodinku az se vynulujou fup, pekne na pitel a prej vysokorychlostni hhhhhhhhhhh

Anonym (27.3.2005 22:35:35)

To souhlasi data z limitu mizi vysokorychlostne :)

Jirka (29.3.2005 21:17:44)

Zkuste BoomBox - www.jajsoft.com Dobrá věcička.

CML (29.3.2005 22:09:14)

Já osobně používám ponejvíce iRadio nebo Winamp. MP3 stream mi přijde jako aktuálně nejlepší řešení, kvalita je při slušným bitrate lepší než běžně z éteru a hlavně se dá velmi pohodlně nahrávat do MP3, pak hodit na CD a nosit s sebou všude tam, kde jaksi širokopásmovej net není myslitelnej - tj. osobní přehrávač a autorádio.Český rádia jsou po většinu dne hudebně bohužel jako přes kopírák, takže pokud chce člověk opravdu jen muziku a opravdu jen ten svůj oblíbený žánr, nevidím zatím lepší řešení...

Molex (30.3.2005 11:22:58)

Já poslouchám rádio hlavně z Miami ( http://www.y100.7miami.com/streaming.html ) normálně přes okno prohlížeče jako streamingové vysílání a plně mi to vyhovuje...

CML (30.3.2005 21:21:40)

Rádio jako takový proč ne, ale ta kvalita i při volbě broadband poněkud pokulhává.Do běžného 128kb MP3 streamu tomu přeci jen něco chybí a moje uši to dlouho nevydržely.Ale proti gustu...pořád o dost snesitelnější než Frekvence1;-)

agnus (31.3.2005 10:32:21)

Na internetova radia, televize a webkamery jsou nejlepsi tyto stranky: www.TVinfo.cz Vrele doporucuji!

rob (3.4.2005 10:51:38)

Taky vřele doporučuji

eereee (3.4.2005 20:25:34)

eeee