Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Potíže při přechodu k jinému poskytovateli ADSL

Potíže při přechodu k jinému poskytovateli ADSL

Jiří Hrabovský (26.3.2005 19:16:34)

Ve firmě jsem na internet připojen pomocí ADSL. Chci přejít k jinému poskytovateli ADSL. Smlouva se stávajícím poskytovatelem mi končí 30.4.2005 a tak jsem si chtěl domluvit se svým budoucím poskytovatelem ADSL, aby mi ADSL spustil ihned 1.5.2004, abych nebyl ve firmě bez připojení na internet. Můj nový poskytovatel by to dle svého vyjádření technicky v pohodě zvládnul, ale je tu jeden zásadní problém - a zase v tom má prsty (jak jinak) Český Telecom. O co jde. Když mám na své lince ADSL, tak někde v databázi Telecomu je moje telefonní linka "zablokovaná" pro případné další ADSL - v podstatě jde o informaci, že na své telefonní lince (respektive na mém tzv. referenčním čísle) již mám ADSL. Když mi u stávajícího poskytovatele skončí smlouva na ADSL, tak můj stávající poskytovatel sdělí Telecomu, že na mé telefonní lince přestal poskytovat ADSL. Telecom pak někde ve své databázi "odblokuje" mé telefonní číslo - prostě u mého telefonního čísla uvede, že už na něm není žádné ASDSL. Teprve až Telecom moje telefonní číslo "odblokuje", tak mi může můj nový poskytovatel spustit ADSL. Normální člověk by řekl, že to celé proběhne asi takto - stávající poskytovatel mi ukončí ADSL 30.4.2005 a tuto skutečnost sdělí 1.5.2005 Telecomu. Telecom mi 1.5.2005 "odblokuje" mé telefonní číslo a 2.5.2005 mi můj nový poskytovatel spustí ADSL. Budu tedy maximálné 1-2 dny bez internetu. Bohužel normální člověk se krutě mýlí. Celá tato akce trvá (dle vyjádření obou poskytovatelů) cca 1 měsíc !!!!!! Máte taky někdo obdobné negativní zkušenosti s rychlostí přechodu od jednoho poskytovatele ADSL k jinému? Jak jste tuto situaci řešili, kde jste "zatlačili", ať se to celé urychlí? Podělte se o své zkušenosti.

Nargon (26.3.2005 19:35:24)

Jojo diky Telecomu to neni jako Dial-up pri prechazeni k jinemu ISP. To stacilo pouze jine tel cislo a pak jmeno a heslo a menit se to mohlo i nekolikrat za minutu :)

Anonym (26.3.2005 22:47:00)

pokud mas druhou tel. linku, nech si nove adsl zridit na ni s dostatecnym prekryvem --- nejlepsi reseni. pokud ne, mas smulu.

Telecom (27.3.2005 15:13:59)

http://www.telenornetworks.cz/press/pr/news.php?id=24

Anonym (27.3.2005 15:32:30)

Měl jsem stejný problém , odpojení trvalo 10 dní a každý den jsem urgoval na Telecomu odpojení, připojení na nového poskytovatele 2 dny

y2k (27.3.2005 17:58:12)

Mě trval tento PŘEVRAT :-) 13 dní. Zrušil jsem ADSL přes ČTc u třetího providera a na ČTc linku odblokovali úplně do dvou dní. Ale postavil jsem tam do latě celou jejich infolinku, stěžoval jsem si na jejich pracovníka, potom jeho nadřízeného, následně ještě jeho nadřízeného a pak u jejich nejvyššího šéfa. Řekl jsem jim, že ADSL ruším jen pro jejich ukrutný přístup k zákazníkům, prostě jsem si to doslova vybuzeroval :-). Nesnáším ČTc, jsou to naprostí tataři a všem doporučuji můj postup ! Ostatní dny již trvalo jen zřízení nové služby.

Anonym (27.3.2005 19:15:05)

Tak to ja jen zved telefon a rek skoncila smlouva u jineho chci ADSL od Vas a za 5 dni i s vikendem to jelo.Zalezi na koho narazis.

y2k (27.3.2005 19:43:13)

Ale já nechtěl ADSL od ČTc, to jsem rušil !! Teď mám Telenor a jsem happy :-)

Anonym (27.3.2005 22:07:44)

Doteto chvile jsem te mnel y2k celkem rad ale jako spravny Cech a uzivatel ADSL v podani CT te zacinam vylozene nesnaset :)

y2k (29.3.2005 19:31:36)

Také se řadím spíše k patriotům, ale čeho je moc, toho je příliš. ČTc svým monopolem a svojí bezostyšnou hloupostí a arogancí neustále doslova bojkotuje rozmach širokopásmového internetu u nás. Jestliže je ČTc monopol, což je, tak by měl regulátor přestat kašlat na jeho doslova domynantní postavení a nařídit mu obrovské zlepšení služby. Kupříkladu agregace se standardně používá asi ve všech komerčních přípojkách k Inetu na celém světě i u nás. Ale venku ani u nás (např. Telenor, UPC, Karneval a mnoho menších firem) ji u slušných firem nepocítíš ! To samé je FUP, to je v podání ČTc prostě ostuda ! Služba, kterou Telecom nabízí je něco, co jsem používal jen proto, že v danou chvíli zde na mojí telefonní přípojce nebyla jiná možnost a protože zde bohužel není žádná kabelová televize. Je tu sice WIFI, ale tuhle amatéřinu tu nechci ani vidět ! Proto nadávám na ČTc, jak si může dovolit nás nutit platit poplatky za telefonní linku, proč ?? Proč platím něco, co ani nepoužívám, nemluvě o tom, že v podání ČTc ani nechci ! Navíc ty dráty v 95% natahal ještě stát ! Tak proč na tom takto rejžuje ten žlutej ***** ???? ČTc je všechno jedno, vlastní takřka celý Eurotel, skoro polovinu T-Mobile a nepatrnou část OSKARu, ani zde nerozvádím, že vlastní veškeré dráty v této naší malé zemičce. Proto mě tato firma tak moc krká, jako mě krká regulátor a vláda, která jen přemýšlý jak si nacpe své kapsy prodejem toho bordelu na kolečkách, namísto aby zde něco vylepšily ! Když pominu Slovensko a Polsko či Maďarsko tak v ostatních zemích kolem nás a ve světě se hrdě používá již ADSL2 či ADSL2+, zatímco u nás ten žlutej paskvil není schopen pokrýt ani celou republiku obyčejným ADSL ! Koukal jsi někdy do mapy ?? ČTc pokryl jen hustě obydlené části a na ostatní zvysoka kašle ! Do míst, kde jim nestačí DSLAMy prostě další nepřidá ! Dělá jen to, čím se naoko zalíbý veřejnosti a snaží se, abychom mu byli ještě vděčni ! Já tedy ne, jsem hrdý na to, že jsem ČECH, ale stydím se za to, že žiju ve státě, kde je monopol typu ČTc, nikdo s tím nic nedělá a různí Šilhouni to ještě obhajují !

Franc (29.3.2005 21:51:19)

Kdyz uz jsme u toho, ma nekdo nejake informace kdy by se u nas mohlo objevit ADSL2/ADSL2+, nebo v jake fazi testovani to je pripadne zdali na to žlutí uplne kaslou?

y2k (29.3.2005 22:20:26)

ČTc na to prý úplně kašle, ale Telenor již provádí přípravy a plánuje zkušební provoz. Ovšem nevím, jak moc je tato informace (drb) pravdivá ....

Anonym (29.3.2005 23:58:26)

Skoda ze bydlim v pr... kam si draty nikdy nepronajmou :(

Anonym (30.3.2005 07:35:10)

No,zmotal jsi to dobře.Odkdy vlastní ČTc půlku T-mobile nebo část Oskaru?Nikdo tě nenutí platit poplatky za telefonní linku,ale asi ti uniklo,že adsl je doplňková služba k telefonní lince a tudíž bez telefonní linky coby hlavní služby ani nemůže být adsl. Pokrytí jen hustých oblastí?A proč je Telenor jen v lukrativních částech Prahy,Ostravy a několika dalších měst?Že by taky monopol?

Anonym (28.3.2005 10:48:37)

Ty seš fakt tvrďák, to se tam kvůli tobě všichni asi potento..

Happy (29.3.2005 15:00:54)

No tak to se ještě modlete jestli není plný dslam, protože při přechodu vás musí telekom odpojit od dslamu a znovu zapojit a pokud je ve vaší lokalitě jiný čekatel na adsl tak vás z dslamu vyšoupne a vy budete třeba i půl roku bez netu

Jiří Hrabovský (29.3.2005 21:23:32)

Tak jsem to spustil. K 30.4.2005 končím u EMEA Telecom a objednal jsem si Skynet (Telenor). Tak jsem zvědav, jak dlouho budu na dial-upu, než mi to přepojí. Každopádně pak popíšu své praktické zkušenosti.

ondra (3.4.2005 11:12:14)

:)