Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nextra doba aktivace

Nextra doba aktivace

Deny (30.3.2005 22:12:00)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti ze zřízením služby od Nextry, psal jsem na jejich dva maily z jednoho napsali, že to bude kolem deseti dní, ale z druhého dva až tři týdny tak paní mě nakonec potvrdila, že prej to stihnou do 10 dnů,ale dnes mi přišel mail, že testují linku a že mě dají do 14 dní vědět tak nevím kdy tu smlouvu posílají (vybral sem možnost poslání smlouvy poštou) až po těch 14 dnech? a ještě by mě zajímalo musí být rozdvojka když mám telefon zapnutý přes starý adaptér a tedy zástrčka pro modem (dialup který používám) je volný stačí to nebo musí být telefon zapnutý přes tu rozbočovačku? Díky za odpovědi

fantomas (30.3.2005 22:13:30)

Si ho vykuř a máš to hned

Nargon (31.3.2005 12:34:41)

Spliter a rozdvojka. Zapojit asi takhle: Zasuvka - spliter - modem. Do dalsi zdirky spliteru vse ostatni. Tedy z telefoni zasuvky vytahej vse co tam je. Ze zasuvky natahni kabilek do spliteru. Ze spliteru na Modem. A do posledni zastrcky ve spliteru strc to co jsi mel puvodne v telefoni zasuvce, tj rozdvojku a do ni telefon a analog modem (ikdyz nevim jestli ho budes pouzivat).

deny (31.3.2005 14:10:22)

díky za radu

Ice (31.3.2005 15:47:41)

Moji vlastní ADSL přípojku před necelým rokem mi nextra aktivovala do pěti pracovních dnů. Známá si to u nich aktivovala před dvěma měsíci a trvalo jim to sedm pracovních dnů. takže těch deset dnů včetně víkendu ci ti tvrdí odpovídá.

deny (31.3.2005 18:49:46)

jo díky už mi poslali mail že adsl je dostupná a že mám číst majly zároveň přišla i smlouva k podepsání jen mám ještě na příští měsíc předplacený eurotel go tak nechci smlouvu posílat hned až tak v polovině měsíce. Doufám že to adsl nezaloží hned i bez podpisu smlouvy.

Alsiik (31.3.2005 21:07:33)

AKTUÁLNÍ zkušenost: Lokalita Liberec, na našem čísle čerstvě dostupný Telenor. Objednání přes internet 20.3.2005 - ADSLink Fun 512/128, Zyxel 630 USB modem. Potvrzovací mail přišel okamžitě, 22.3.2005 následoval mail o kladném výsledku technického šetření. 23.3.2005 oznámení mailem, že služba ADSLink Fun byla zavedena. Bohužel ale současně s tím ohluchla telefonní linka (zůstala Telecom) - podobnou zkušenost zmiňoval kdosi v jiné diskuzi o Nextře tady na dsl.cz. V pátek 25.3.2005 jsme volali na Telecom, že je telefon hluchý - výjezdový technik na místě konstatoval, že vidí, že máme zavedené ADSL od alternativního operátora a že se při zařizování stala zřejmě nějaká chyba. Během 10 minut ale technik telefonní linku zprovoznil. Ten samý pátek (25.3.2005) také přišel od Nextry samoinstalační balíček s modemem, ale ten po zapojení nenašel ADSL spojení. Nezbývalo nic než čekat. V pondělí jsem odjel do Prahy do školy a dnes - 31.3.2005 po návratu domů už jedu na 540 kbps (podle měření na dsl.cz), pingy stabilně 25-30. Takže spokojenost. SLužba byla tedy zprovozněna někdy mezi 28.-31.3., tj. 8-11 dní od prvního "kliknutí." Což je IMHO vynikající - bál jsem se podle reakcí v diskuzích, že to bude trvat mnohem déle. Spokojenost !!! :)))

deny (31.3.2005 22:09:47)

jo díky za odpověď škoda jen že u nás bohužel Telenor zatím nedostupný tak jen sem zvolil základní na Telecom lince myslím Basic link 518/128, nebo tak nějak tak uvidime jen doufám že to bude lepší než go data nonstop hlavně tedy na volání skype, icq, nebo videotelefonie

lubo (3.4.2005 11:03:10)

ja si myslim ze je to lepši