Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Tiscali, Telenor, WELL PTI840

Tiscali, Telenor, WELL PTI840

Ales Novak (2.4.2005 20:20:38)

Zdravim. Mam nasledujici problem. Objednal jsem si ADSL Plus od Tiscali, modem (WELL PTI840) jsem koupil sam zvlast. Po nejake dobe mi napsali ze to mam zarizene, dali mi moji statickou IP. Ale kdyz jsem se to snazil rozchodit, naprosto jsem neuspel. Nepodarilo se mi ani donutit rozsvitit na modemu LEDku "ADSL"? Kde muze byt problem a hlavne, jake mam moznosti to diagnostikovat? Protoze na infolince Tiscali mi medovym hlasem vysvetluji ze to musi byt mym modemem, ze kdybych si vzal ten od nich, urcite by mi pomohli. Diky.

Dandy (2.4.2005 20:35:52)

Mám ten stejný modem a stejnou službu a všechno jede. Vypadá to spíš, že máš špatně zapojený spliter nebo není spliter funkční tak jak má být. Zkus si sehnat od někoho jiného stejný spliter, pokud zjistíš, že tvůj je zapojený dobře. Pokud ani pak nebude svítit dioda adsl tak je modem špatný.

Ales Novak (4.4.2005 11:17:10)

Zkousel jsem to i bez splitteru a chovalo se to porad stejne (prakticky je to to same jako bych tam ten kabel nemel). Takze je to bud vec modemu (ktery ale po strance ethernetu funguje OK), nebo Telekomu. Chci si ale overit jednu vec: kontrolka ADSL by mela byt nezavisla na veskerem ostatnim nastaveni a oznamuje pouze funkcnost nejnizsi ADSL linkove vrstvy?

Dandy (4.4.2005 16:34:10)

Kontrolka adsl se ti rozsvítí jakmile naváže modem spojení s ústřednou, jakmile ti zřízená služba adsl tak se kontrolka rozsvít. Potom když dostaneš jméno a heslo tak jenom zadáš a jedeš. Pokud není na tvojí lince adsl aktivní tak se ti nerozsvítí.

Ales Novak (5.4.2005 16:44:24)

Otravuju tady vydatne, ale nemuzu si pomoci. Ted jsem zkusil ten modem u souseda, ktery ma ADSL (od jineho providera) a fungoval, takze jim to asi nebude. Tak se Vas (Dandy) ptam, co vsechno bylo potreba nastavit pro zprovozneni sluzby? Jaky mate nastaveny typ enkapsulace (me bylo receno ze to ma byt podle RFC 1483 ale zkousel jsem snad vsechny) atd? Zil jsem v domneni ze staci nastavit enkapsulaci a statickou IP adresu. Protoze jsem s rozumem v koncich (ne ze by byl az takovy problem se tam dostat). Dekuji.

Dandy (5.4.2005 17:00:24)

A máte adsl přes telecom nebo telenor ? U telenoru totiž nefunguji některé modemy, zvláště well, mají nějaký nekompatibilní chipset. Ja mám adsl přes síť telecomu. Jinak by měl modem jet uplně v pohodě sám, stačí dát auto setup nastavit přihl. jméno heslo, statickou IP a je to. Pokud se ale nerozsvítí dioda adsl tak je asi problém jinde amožná byb bylo dobré zkusit modem od jiného výrobce.

Ales Novak (5.4.2005 17:08:09)

Aha, domnival jsem se ze mate taky ADSL Plus od Tiscali. To mam ja, myslim ze je to realizovane prez telenor, ale to snad jde taky prez Telecom, ne? Kazdopadne od tiscali jsem dostal pouze statickou IP a informaci, ze je to vse co bych mel potrebovat. Protoze zrejme predpokladaji implikaci "Kupuje si vlastni modem" -> "je to ADSL guru", to ze by to nemelo jit prez PPPoA ale prez RFC 1483 jsem zjistil az asi pri tretim telefonatu na infolinku. Ktera mimochodem funguje pouze prez den, kdy na to Bohuzel nemam cas.

Anonym (5.4.2005 17:36:59)

Osobně bych zkusil jiný modem, pokud ten půjde tak bych ho vyměnil. K aktivaci adsl opravdu stačí pouze jméno heslo IP adresa. Na forech se často objevuje, že modemy s některými chipsety nefungují ale i tak by se měla rozsvítit kontolka adsl. A máte doma jenom jednu větev na telefon nebo máte i více paralerních zásuvek ? Pokud ano tak zkuste i je.

Dandy (5.4.2005 17:42:02)

viz taky https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&vlakno=49050

Ales Novak (5.4.2005 18:29:13)

Ano, prave jsem to objevil. Pripada mi ze je vylozene nespravedlive to, ze ten problem nastal nekomu jinemu az pote, co jsem si ten modem koupil. Jak to ma clovek tusit? Udrzovat v hlave aktualni sadu pouzivanych ADSL chipsetu? Ach jo...

Dandy (5.4.2005 18:58:49)

Je to hnus. Člověk je pak z toho úplně v koncích a když zjistí čím to je tak má chuť to všechno rozmlátit. Mi stačilo jak jsem zřizoval měsíc adslko a volal jsem z firmy na firmu, abych zijistil kde vůbec je moje objednávka a pokusil se ji urychlit. :(

Petr (5.4.2005 19:36:15)

To je riziko při snaze ušetřit za instalaci :o) a snaze vybrat lepší/levnější modem. Nákupu pak musí předcházet zjišťování, jestli nebudou problémy. Když se tomu chceš vyhnout, tak koupíš to co nabízí provider a pokud neuspěješ s instalací sám, tak si jí dodatečně objednáš.

y2k (5.4.2005 19:36:21)

Vše (TELENOR iTELECOM) jde pomocí zapouzdření protokolu PPPoA, tedy dle RFC 2368. VCI/VPI je 8/48 , adresu nech klíďo z DHCPka a jede se v MUXu. QoS je UBR. Stačí ?

Ales Novak (6.4.2005 08:29:29)

Troufam si tvrdit ze nemate pravdu. Tady to by melo opravdu fungovat jinak, tedy prez protokol dle RFC 1483 a adresa se neprideluje dynamicky a nepouziva se PPP. Dost mozna to neplati obecne pro vsechny sluzby Telenoru, ale konkretne pro tyhle, ktere poskytuje Tiscali.

Anonym (3.4.2005 10:45:16)

:)

Petrolin (4.4.2005 12:24:30)

Máš správně nakrimpované všechny kabely? Já jsem měl v balení s modemem (Zyxel650) vadný kabel - po výměně vše OK.

Ales Novak (5.4.2005 08:50:22)

Jeste jednou jsem zkusil vsechny kombinace ktere me napadaly: se splitterem i bez nej, s funkcnimi kabely. Zmena zadna. Akorat tiscali mi poslalo ucet za brezen (presneji, za 31. brezen kdy mi poslali avizo ze uz to funguje. Jestlize je (jak jsem na 70% presvedcen) chyba na strane poskytovatele, jsem velice zvedav, jak to z nich budu dostavat... Ach jo.

Anonym (4.4.2005 18:55:26)

jj

Anonym (5.4.2005 15:14:21)

to teda jo