Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telenor

Telenor

Houmles (7.4.2005 18:27:12)

Tak jsem si objednal 2Mbit přes nextru od telenoru a zatím mi tu modem jen tak oranžově poblikává, tak si říkám, že asi proměřujou kvalitu linky. Nevíte někdo jestli mám mít modem vyplej nebo zaplej? Já jen aby jim to nějak nevadilo :)

Ten z IOL (7.4.2005 20:44:25)

chtelo by to taky napsat jakej mas modem :-) .. ale pokud jen tak problikava, znamena to ze asi jeste nemas synchro a vse se nastavuje, pokud ti dojde neco jako aktivacni mejl/sms (nevim jak to ma Nextra) a stale ti to bude takhle problikavat, volej technickou potvoru, doporucju mit ten modem samozrejme zaplej, tim se ukazuje na druhy strane ze je kontakt :-) .... mno .. a rada kterou nic nezkazis : zkus ten modem tak dvakrat/trikrat za den vyp/zap - obcas to muze haprovat :-)

Anonym (8.4.2005 06:25:46)

Ten modem je Alcatel SpeedTouch 510i. Ono to už bliká druhej den, to je deprimující já už chci netit :)

Anonym (8.4.2005 10:36:14)

Jestli už ti bliká oranžový světýlko tak to znamená že by ti DSL mělo jet, jenom chybí správně nakonfigurovat připojení.

Anonym (8.4.2005 15:41:06)

Prdlacky, dokud blika oranzova, tak se snazi jenom sesynchronizovat s dslamem. Az kdyz zacne oranzove svitit, tak je linka aktivni a ma smysl delat nejaky nastaveni

TECHNIK (8.4.2005 19:04:36)

ano je to tak nemas to jeste aktiv na dslamu.musis pockat

dalsi z IOL (9.4.2005 09:21:05)

A nebo si nezvlad zapojit splitter :)

Houmles (12.4.2005 06:30:41)

To by mě zajímalo jak bych měl zapojit splitter aby mě to blikalo :-P Já už měl express od telecomu.

Anonym (9.4.2005 07:43:09)

mnooooo .. ale poznamka : pokud si nakonfiguruje ten modem pres VPN pripojeni , tak mu bude i pri pripojenym svitit oranzove :-) .... pripojenej klasicky je samozrejme zelena :-)

Jirka (8.4.2005 09:03:50)

Zkus následující postup: 1/ Vypni modem = stiskni tlačítko na přední straně modemu, až se modem vypne. 2/ Zapni modem = stiskni totéž tlačítko. 3/ Zadej do vyhledávače (internet explorer apod.) adresu 10.0.0.138 (měla by naskočit stránka s nastavením modemu). 4/ Na levé straně v menu BASIC vyber podmenu CONNECT (objeví se okýnko CONNECTIONS). 5/ V okýnku vpravo dole klikni na DISCONNECT (tím se odpojíš od ADSL linky) 6/ Zadej do příslušných políček správné přihlašovací jméno (USER) a heslo (PASSWORD), které jsi buď získal od poskytovatele ADSL nebo které sis zvolil při objednání služby. Zaškrtní políčko SAVE THIS PASSWORD. 7/ Klikni vpravo dole na CONNECT - tím se připojíš zpět na ADSL linku. Pokud proběhlo vše správně, tak by se v okýnku CONNECTIONS mělo v položce LINK objevit CONNECTED a v položce STATE by mělo být UP. Pokud je v položce STATE napsáno DOWN, tak je něco špatně a volej poskytovatele svého připojení.

Anonym (12.4.2005 15:47:51)

Tak už mi to zřídili, TO JE PALBA oproti telecomu :) pingy tak 9 až 13 na gamezone. stahuje to tak 1.9 Mbit

Anonym (12.4.2005 17:45:42)

je vidět, že seš totalně mimo, u IE Optimal mam pingy na gamezone 10-15 ms, a říkat, že stahuješ v Mbit je totálni kravina...v Mbit/s se udává rychlost připojení, rychlost stahování se udává v KBytech/s nebo MB/s

TomM (12.4.2005 18:34:41)

to nic nemění na faktu že telenor strčí telekom i s tím jeho Optimalem do kapsy...

Anonym (12.4.2005 19:01:15)

co je to zas za kravinu? Když někdo řekne, že autem veze 1,5 tuny, budeš mu říkat, že hmotnost se udává v kg? Jednotku (vzhledem k číslu) napsal dobře, tak v čem je problém? Rychlost "stahování" a "připojení" je prašť jak uhoď

Nargon (12.4.2005 20:37:03)

No mozna mel udat 1.9Mbit/s ale ono se to /s nekdy vynechava.

Houmles (13.4.2005 06:44:10)

S tou jednotkou radši pomlčím. Nebo ti napíšu že stahuju rychlostí 1876kbps :-P Jinak s IE sem měl pingy kolem 20 a to na hraní stačilo, jenže to byl ping jen když nic nedělám a měřím ping. Při hraní stoupal a stoupal, někdy i k 300. A ještě si neodpustím poznámku. Když seš takovej odborník přes ty jednotky tak bys měl vědět, že kilo se píše s malým k, tudíž tam máš mít kBytech/s.