Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > TISCALI NE, Telecom Ano

TISCALI NE, Telecom Ano

karel (11.4.2005 09:27:06)

Tak si představte jednu věc. Chtěl jsem si přes DSL objednat službu od TISCALI, konkrétně TISCALI ADSL 1024/256 Premium. Objednáku přijali, ale dlouho se nic nedělo, tak jsem to urgoval a asi po měsíci jsem se dozvěděl, že službu nelze zřídit z důvodu negativního technického šetření. Tady je přesné vyjádření co jsem obdržel. "NELZE REALIZOVAT Penetrace agresivnich technologii v kabelu prekrocila danou mez." Nikdo mi nebyl schopen vysvětlit co to znamená. Jelikož stále čtu, jak telecom poškozuje alternativní operátory, jak je diskriminuje, tak jsem se rozhodl vyzkoušet co je na tom pravdy a zkusil jsem si úplně stejnou službu objednat od telecomu. Nebudete tomu věřit, ale službu mi bezproblému zřídili aniž bych mrknul. Takže nyní již věřím, že telecom vážně poškozuje záměrně jiné operátory a divím se ČTÚ, že s tím nic nedělá. Nicméně jsem tuto zkušenot poslal na českou obchodní inspekci, aby to prošetřila. Sám jsem zvědavý jak to dopadne

Nargon (11.4.2005 09:47:28)

Jo me se stalo neco podobnyho ikdyz to bylo trochu jiny. Mam nextru puvodni basic i512/128, ktera jede cca 850. Zadal jsem o zmenu tarifu na 256/64 a asi po tydnu mi prisla odpoved, uz si to presne nepamatuju ale bylo to asi takhle: "Nelze realizovat, technicky stav neumoznuje zvyseni rychlosti." asi 5 minut jsem se tehle odpovedi smal. A pak jim napsal meila. "Chtel jsem snizit rychlost. A co je to za blbost, ze kvalita neumoznuje 256, kdyz to na 1024 jede v pohode." Zatim zadna odpoved. Jsem daleko od ustredny, takze od nich ani odejit nemuzu, protoze by mi telecom nezapojil novy adsl. Ale ze bude telecom protestovat i pri snizeni rychlosti jsem fakt necekal.

Anonym (11.4.2005 19:18:10)

ona je totiz otazka, jestli mezi tim co ti zridili 1024 a zadosti o snizeni nezmenili nejake podminky, to same plati o prvnim prispevku....klidne se mohla zmenit skladba v kabelu, nebo te pripojili blize nez pred tim mesicem...mesic je dlouha doba....verim ze telecom dela spoustu veci, ale tohle by si asi nelajzl....

šopo (11.4.2005 20:03:36)

já měl adsl od telecomu do nedávna,,,,,pak jsem si pořídil wi-fi - je to rychlejší a levnější :) žádná agregace, žádný limity....doporučuju všem.

HollyG (11.4.2005 23:50:46)

Proc se vzdycky najde nejakej takovejhle kokot? Nemyslis ze kdyby moh mit vyhodnejsi net pres wifi, ze uz ho ma? Aha, pravda, ty nemyslis...

Anonym (12.4.2005 07:35:58)

On existuje nejakej poskytovatel kterej se jmenuje wifi? Ja od wifi utekl a to jsem nemnel buhvijaky naroky.

Thorough (13.4.2005 02:28:40)

Zní to pěkně co píšeš, ale je to utopie. Nabídku připojení k Inetu pomocí Wi-Fi zpravidla veřejní ISP provádějí v podobě sdíleného připojení. Jakmile se připojí někdo kdo začne stahovat filmy, tak si užiješ a budeš vděčný za Dial-Up.

Thorough (11.4.2005 23:28:59)

Tiscali má k dispozici určitá zařízení na ústředně. Telecom má taky určitá zařízení na ústředně. Tiscali *nebyl schopen* na "svém" zařízení službu poskytnout. Telecom *byl schopen* na svém zařízení službu poskytnout. Tiscali proto službu neposkytlo. Telecom proto službu poskytl. Záhada hlavolamu je vyřešena. To že vám Tiscali nebyl schopen vysvětlit důvod a obdaroval Vás nesmyslnou hláškou které nerozumíte je věcí kvality podpory zákazníků kterou Tiscali poskytuje.

coop (12.4.2005 09:52:27)

Tak to je slušná kravina co jsi řekl. Evidentně nemáš páru jak ADSL v ČR funguje. Asi nevíš že kabely, na kterých ADSL funguje jsou vlastnictvím telecomu a žádný alternativní operátor tudíž ani tiscali nemá možnost toto nijak ovlivnit. AO pouze zajišťuje konektivitu do internetu. Až bude mít podepsanou smlouvu o LLU (uvolnění místních smyček) pak se teprve může mluvit o tom že AO není schopen zajistit technickou realizovatelnost ADSL, protože teprve potom si bude AO dávat své vlastní DSLAMY, své vlastní routery, atd...

Anonym (12.4.2005 17:41:53)

Oba vykládáte kraviny. To o čem mluvil Thorough se jmenuje kolokace a znamená to, že si OLO umístí svoje zařízení na ustředně Telecomu a z něj pak platí pronájem (za sál, elektriku....) a připojuje si do něj pronajate dráty (jako např. Telenor). To se ale co já vím zatím Tiscali netýká.... Všechny kabely v ČR samozřejmě nepatří jen Telecomu, spousta v republice jich patří i ostatním providerům (např Dattel měl spoustu metaliky v centru Prahy) V tomto případě se spíše jedná o obsazený kabel (a následné rušení v něm) a po onom měsíci došlo k jeho uvolnění, nebo položení nějakého jiného

Thorough (13.4.2005 02:09:44)

Jestli by to nechtělo číst o něco málo pozorněji pane kolego ;-) OLO má dvě možnosti - realizovat vlastní xDSL zařízení, nebo využít velkoobchodní nabídku divize Wholesale Telecomu. Tiscali nejspíš využívá druhou možnost. Tam kde je psáno "Tiscali_má_k_dispozici určitá zařízení na ústředně" se rozumí, že ho má v nájmu a provádí nabídku. Jelikož si své možnosti v konkrétním případě vyčerpal, tak oznamuje nerealizovatelnost. Jakmile by měl Tiscali zájem zvětšit rozsah nájmu na ústředně, tak by rozšířil i realizovatelnost přípojek. Zájem buď nemá, nebo je xDSL technologie na ústředně vyčerpána. Telecom musí na každé ústředně nabídnout minimální množství xDSL technologie v rámci velkoobchodní nabídky, blíže to upravuje výnos ČTÚ.

Anonym (12.4.2005 12:41:09)

ta peentrace blabla .... to je srandovni vyraz.. dlouho sem si s tim lamal hlavu a pak mi moudra duse poradila co to je .. znamena to zhruba asi toto : drat kterej vede na ustrednu je uz vytizenej jen tak tak .. kazdy dalsi pripojeni by zhorsilo ty aktivni a samozrejme i to tvoje by nestalo za nic :-) ... spis to vidim tak ze Tiscali melo nejaky podklady a mezitim se na ustredne (ci kde je DSLAM zahozenej) neco zmenilo .. a asi k dobrymu :-) ... takze bych to urcite nevidel jako poskozovani alternativnich operatoru ... to je pekna blbost :-))))

Anonym (13.4.2005 11:22:27)

třeba taky někdo zrušil isdn a nebo něco podobného víš :-))