Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Budoucnost internetu v letadle či autobuse

Budoucnost internetu v letadle či autobuse

Anonym (21.4.2005 00:00:00)

Internet se rozšiřuje doslova kosmickou rychlostí. Přichází doba, kdy jej budeme mít k dispozici na každém kroku.

mt (21.4.2005 07:49:38)

Ja som to uz davnejsie navrhoval autobusovym spolocnostiam u nas. Pri vhodnom zkombinovani mobilneho telefonu a wifi AP (pripadne bluetooth zariadenia), je mozne za relativne male zriadovacie naklady (do 20 tis. korun) zprevadzkovat pripojenie do internetu na dialkovych autobusovych linkach. Otazkou je navratnost takejto investicie. Kto by to u nas vyuzival? Predsa len u nas sa stale notebooky bezne pocas cestovania vyuzivaju v mensej miere. Casto maju autobusove spolocnosti problem prezit, bez dalsieho znizovania prevadzkovych nakladov (prepustanie, rusenie liniek), nie este, aby poskytovali internet v autobuse. Ale raz to urcite pride aj k nam.

Anonym (21.4.2005 11:58:35)

Není problém dostat se i na 12tis korun vč práce.

Martin Dukát (21.4.2005 17:33:21)

A pan Prochazka zas perli: "Všimněte si, jak nás internet obklopuje. Za chvíli bude všude, na zastávkách metra, v autobusech MHD, ve vlacích, v obchodních centrech, apod. Je to jeden z lepších dopadů globalizace." No jasne kdyby nebylo CDMA tak se muzu na Valdeku u Kladna pripojit max na par minut pomoci dial-upu nebo pomaleho GPRS jsem 3950 metru od ustredny tak si mohu o nejake ADSL jen zdat.... Wi-FI signal u nas neni a neni ani dost lidi kteri by meli zajem vybudovat mistni lokalni Wi-FI sit. Kdyz nekomu reknu ze mesicne platim za Internet cca 1000 Kc mesicne tak se vetsine lidi protoci kukadla z toho jasne plyne ze Internet V CR je pro vetsinu lidi jeste draha a nedostupna zalezitost Ano mozna Pane redaktore kdyz mate v redakci 4 MB linku za firemni penize tak to se Vam pak zda ze Internet je vsude (u vas v praci treba i na zachode).... Jinak se proberte republika je pred krachem nejsem zadni sampioni jak rika Gross...

David Procházka (21.4.2005 17:52:48)

Pane Martine, vy jste si na mě zasedl, mám pravdu, že? Jen bych chtěl poznamenat, že mám připojení GPRS za 832 Kč od ET a můžu s ním být i na záchodě. Otázkou je, kam až dosáhne prodlužovací kabel :-) V mém dosahu je ADSL, CDMA, WiFi (za 300 Kč měsíčně) a kdo ví co ještě - stejně mám ubohé GPRS a jsem s ním spokojen, jde o mobilitu a 60volných minut navrch. Tak už se tak nezlobte a berte život veseleji...

Smile (25.4.2005 12:01:43)

Cena 5ti minutového radiového transatlatického hovoru z USA koncem 30. let minulého století byla cca 75$. Lednička v té době stála pod 200$. Drahý hovor,že? Internet JE všude. Nejde o přístup, ale o služby. Pokud se podíváte, co je všechno možné po internetu realizovat, jste jím doslova obklopen.